יום שני, 26.02.2024 שעה 09:39

דודתו של השדר הרנן פלר הוחזרה לישראל

אופליה רויטמן בת ה-77 חזרה משבי החמאס, השדר הארגנטינאי המפורסם הקפיד לקרוא לשובם של כל החטופים לפני המשחקים ששידר. וגם: התגובה שלו לשחרורה

|
הרנן פלר ואופליה רויטמן (אינסטגרם)
הרנן פלר ואופליה רויטמן (אינסטגרם)

מאז פרוץ המלחמה בשבת השחורה של 7 באוקטובר, הרנן פלר הקפיד לקרוא לשחרורם של החטופים ברצועת עזה. השדר הארגנטינאי השמיע את קולו בכל שידור שלו עם הקריאה למחבלי חמאס לשחרר את החטופים ותפילותיו הפרטיות נענו כשדודתו אופליה אויטמן (77) מניר עוז, שהיא גם אמא של דמיאן רויטמן, בעלי הפועל רעננה בעבר, שוחררה הערב (שלישי) משבי החמאס.

פלר דיבר לאחרונה על נושא החטופים גם במשחק בין ארגנטינה לברזיל במרקאנה. הוא אמר לפני פתיחת המשחק כשהשחקנים עמדו לנגינת ההמנונים (והמשיך גם כשהם נוגנו): "כבר 47 ימים מאז טבח 7 באוקטובר שנעשה בישראל, אנחנו ממשיכים לגנות את ארגון הטרור, חמאס, ולקרוא לשחרורם של 240 החטופים, ביניהם 22 ארגנטינאים וברזילאי אחד, שכל אחד מהם צריך לחזור הביתה, להתאחד עם ילדיו, הוריו, אחיו, הסבים שלו, הנכדים וחברים, שיכולים להיות חופשיים כמוכם וכמוני”.

“יש בנו תקווה ואמונה. הם לא לבד. כולנו יחד, למרות הריחוק. אנחנו צריכים לשמוע יותר קולות, יותר הזדהות, יותר אמפתיה. אנחנו צריכים אתכם, אנחנו לא מוותרים. עוד קצת ותחזור אופליה וכל החטופים. אנחנו מחכים, מאוחדים כאן באצטדיון מרקאנה", הוסיף.

הרנן פלר (אינסטגרם)הרנן פלר (אינסטגרם)

לאחר שחרורה פלר שחרר קיטור בסטורי שלו וכתב: “היא בדרכה לישראל, אמא של חמאס ז***”.

הסטורי של הרנן פלר (אינסטגרם)הסטורי של הרנן פלר (אינסטגרם)

כאמור, זו לא הפעם הראשונה שפלר עורר מודעות לנושא החטופים והוא המשיך בכל גם בקלאסיקו הגדול של דרום אמריקה. כל זאת בצל הסכם הפסקת האש ושחרור חלק מהחטופים.

שר התרבות והספורט לשעבר חילי טרופר כתב בנושא: “דמיאן, בנה של אופליה רויטמן, ששוחררה הערב הוא איש צנוע וערכי. לאורך כל הדרך הוא אמר לי שוב ושוב "אני מייחל לרגע שאפגוש את אמי. זו אמא ואני מתגעגע אליה. אבל ברור לי שאם יש אפשרות לשחרר את אמא שלי או ילדים ואמהות צעירות - תוציאו קודם את הילדים והאמהות הצעירות. אני אחכה עוד, רק תביאו את הילדים". למען הסר ספק הוא הוסיף: "אני בטוח שגם אמא הייתה אומרת זאת. הייתה נשארת שם ושולחת קודם את הילדים והאמהות הצעירות". וחשבתי, כמה גדלות נפש צריך כדי לנהוג כך. מתברר, שיש סביבנו לא מעט אנשים גדולים. ברוכה השבה אופליה רויטמן. ואמן שישובו כולם בקרוב”.

חילי טרופר (שחר גרוס)חילי טרופר (שחר גרוס)
אסור לפספס
נגןהכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
הכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
נגןעקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
עקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
נגןמחזיר השקעה: רונאלדו בפרסומת לסעודיה
מחזיר השקעה: רונאלדו בפרסומת לסעודיה
נגןספיד עושה עבירה קשה על קאקא במשחק ידידות
ספיד עושה עבירה קשה על קאקא במשחק ידידות
/* LAST / NEXT ROUNDs */