יום שבת, 24.02.2024 שעה 14:46

המסע"ת של דסה ובאיירן: נווה שהם חזר הביתה

צפו: הילד בן ה-8 מקיבוץ בארי, ששוחרר אחרי 50 יום, השאיר מאחור כדור ונעל אחת והקפטן הציג אותה במסע"ת נבחרת ישראל. גם במינכן לא נותרו אדישים

|
אלי דסה והנעל של שהם הנווה החטוף בעזה (רדאד ג'בארה)
אלי דסה והנעל של שהם הנווה החטוף בעזה (רדאד ג'בארה)

נווה שהם חזר הביתה! הילד בן ה-8 מקיבוץ בארי נחטף על ידי מחבלי ארגון הטרור חמאס יחד עם שבעה מבני משפחתו ביום השחור ב-7 באוקטובר, כשהכדורגל ונעל שמאל איתה שיחק נותרו שלמים ונמצאו מאוחר יותר. במהלך הפגרה, נבחרת ישראל נרתמה למען נווה במחוות נהדרות.

במסיבת העיתונאים לפני המשחק נגד שווייץ הקפטן אלי דסה הציג את הנעל של נווה בפני הכתבים הזרים ואמר באנגלית: “הנעל הזאת שייכת לנווה שהם, ילד בן 8. קשה לדבר כרגע, אבל אני לא חושב שאף אחד מכם יכול לדמיין את הסיפור מאחורי הנעל הזו. הילד הזה כרגע ברצועת עזה עם שבעה מבני משפחתו. זה כל מה שנותר מהבית שלו, הנעל הזאת. אנחנו מחכים לו כאן”.

אל האימון עלו השחקנים כשהם יחפים ברגל שמאל והכדור והנעל הונחו על כר הדשא. חלפו 50 ימים מאז שנווה נחטף והוחזק בשבי אצל חיות האדם ברצועת עזה, אבל הלילה (בין שבת לראשון) הוא חזר סוף סוף ויזכה לראות כיצד שחקני הנבחרת דאגו לשלומו וחיכו לו כל הזמן הזה כאן בבית.

הנאום של אלי דסה על הנעל של נווה החטוף
שחקני הנבחרת והנעליים של נווה החטוף בעזה

מעבר למחוות הנהדרות של נבחרת ישראל, שמו של נווה שהם הגיע גם לאליאנץ ארנה. במהלך המשחק של באיירן מינכן נגד היידנהיים התארחו קרובי המשפחות של החטופים ובהם גם אלה של נווה, כשהם פגשו את ראשי המועדון ובהפסקת המחצית הוקרא טקסט מרגש למען החזרתם הביתה.

החולצה של נווה שהם מימין במשחק של באיירן מינכן (באדיבות המועדון)החולצה של נווה שהם מימין במשחק של באיירן מינכן (באדיבות המועדון)
אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */