יום ראשון, 23.06.2024 שעה 01:09

רן בן שמעון הוצג: בכר? לא מרגיש שני לאף אחד

מאמן הנבחרת החדש: "צריכים להיות בצלמם של הגיבורים. מרגיש בטוח במקום שלי, אעבוד קשה לייצר DNA של מנצחים ולא נוותר על אף משחק, הולכים להצערה"

|
רן בן שמעון ורועי ריינשרייבר (רדאד ג'בארה)
רן בן שמעון ורועי ריינשרייבר (רדאד ג'בארה)

המאמן החדש של נבחרת ישראל, רן בן שמעון, הוצג היום (ראשון) בצהריים במסיבת העיתונאים הרשמית לרגל כניסתו לתפקיד. מי שקיבל את ההזדמנות אחרי שהוביל את א.א.ק לרנקה בהצלחה רבה בליגה הקפריסאית, דיבר על החזון שלו, קמפיין ליגת האומות ומוקדמות היורו והסגל במסע"ת שהועברה בשידור חי כאן באתר, בה הוצג גם השופט רועי ריינשרייבר כמנהל הנבחרת.

ראשית, בן שמעון פתח בהצהרה: “נבחרת ישראל היא לא תחנה בשבילי, זו שליחות ואני נכנס לכל יום עבודה כיום חשוב. יש לי הרבה דברים לקחת מקודמיי, חלק מזה זה את ההצערה שהנבחרת צריכה לעבור. אם נצטרך לעשות משהו שונה הפעם, אצטרך לתת חשיבות לעבודה היומיומית, לקשר עם השחקנים והצוות, ולעבוד מול מועדונים.

"להיות שחקן נבחרת זו התנהלות מחוץ ועל המגרש, גם בהתכנסויות וגם בין ההתכנסויות. אין התכנסויות פחות חשובות, לכל התכנסות יש חשיבות אדירה מבחינתי. לא יהיו משחקים חשובים יותר או פחות, או קלים יותר או פחות. לא רוצה שאף אחד יתעסק בסטטיסטיקה או בחשבונאות. זו הזדמנות גם לכל מי שמלווה את הנבחרת לשאול מה הוא יכול לעשות אחרת. אחד הדברים החשובים לי ביותר הוא לתת לאנשים להרגיש שיש משהו שונה בנבחרת. אנחנו בתקופה מורכבת והנבחרת הזו צריכה להיות בצלמם של אותם גיבורים. אשתדל שהנבחרת תהיה מחוברת לעם".

בן שמעון: "חשוב לי מאוד שכולם יעבדו קשה"

בן שמעון דיבר גם על ברק בכר שהיה מועמד לאמן את הנבחרת לפני שחתם במכבי חיפה. “לא מרגיש שיש שום אופציה אחרת”, אמר בן שמעון, “התמודדו על התפקיד מאמנים ראויים, בטח ברק בכר. אני לא מרגיש שני לאף אחד, לא משנה מה יכתבו ויגידו. גם בקמפיינים אחרים הייתי מועמד, אני מרגיש מאוד בטוח במקום שלי.

"בכל המקומות שהייתי בהם בחיים שלי, היה את המרדף בין הראש ללב. הלכתי עם תחושות בטן. זה המקום הכי נכון לי להיות בו. אני מאמין ביכולות שלי לעשות דברים אחרים ממה שעשו לפניי. אני מאמין בדור הזה, הגעתי בשלב המתאים בחיי לאמן את נבחרת ישראל. זה אתגר גדול, אני לא רואה שחורות. בקמפיינים הבאים אצטרך להביא את כל הניסיון ומה שצברתי בחיים לתוך המורכבות שבה אני נמצא היום. אני בא עם בנק הידע, אבל עם אמונה גדולה".

בן שמעון יוביל את הנבחרת בליגת האומות, שם היריבות יהיו צרפת, איטליה ובלגיה. “לא אתכחש לכך שהמטרה העיקרית היא יורו 2028, אבל בכל משחק תהיה נבחרת תחרותית”, הוא אמר, “אנחנו לא מוותרים על שום משחק, לא יהיו משחקים שאי אפשר להשיג בהם נקודות. כל משחק ייתן לנו עוד קצת חומר על מה אנחנו יכולים לעשות.

"בכל משחק תהיה נבחרת תחרותית". רן בן שמעון (רדאד ג'בארה)"בכל משחק תהיה נבחרת תחרותית". רן בן שמעון (רדאד ג'בארה)

"אני לא הולך להעביר את השנתיים האלה. אני הולך לעבוד קשה מאוד כדי לייצר DNA של מנצחים. אני צריך שבקמפיין הזה תראו נבחרת שאתם מתחברים עליה. לא נוותר על אף משחק. זה היופי בספורט – לא יודעים את הסוף. אני רוצה שתהיה נבחרת שתהיה ראויה להצלחה שלה. נגיע למשחקים האלה עם אמונה שלמה".

בן שמעון הוסיף: “מאמין שביומיים-שלושה הקרובים הצוות ייסגר. מאמין שאם נסתמך רק על הפעמים שאנחנו מתכנסים, זה לא יעבוד. אנחנו צריכים לעבוד באופן יומיומי, לעבוד קשה ולשכנע את השחקנים שזה מה שצריך כדי לעלות לטורניר גדול.

"כדי לעשות תוצאות אחרות, חייבים שינוי. קודמיי עשו דברים טובים וצריך ללמוד את זה. אני מאמין גדול בלראות מה עשו נבחרות דומות לשלנו וכאלה ששברו תקרות זכוכית. לפעמים כשתקופה ארוכה קורים לך דברים לא טובים יש שתי אופציות, תהליך הבקרה חייב להיות נכון ואמיתי. אני בא עם אמונה שלמה גם בתוצרת המקומית וגם בשחקן הישראלי.

"אני אצטרך לעצב את אופי העבודה שלי מול השחקנים. אני מעדיף ניסיון אירופי, אבל הנבחרת פתוחה לכולם. אני אראה מי מוכן לעשות יותר כדי לשחק, זה הדבר היחיד שאני יכול להתחייב אליו".

יוצא לדרך. רן בן שמעון (רדאד ג'בארה)יוצא לדרך. רן בן שמעון (רדאד ג'בארה)

המאמן המשיך והבהיר: "לכל התכנסות יש משמעות אדירה, לפעמים אתה מגלה דברים שאתה לא יכול לגלות באף מקום אחר. שחקנים? אני לא מסתובב עם סכין בין השיניים ומחפש מי מתחמק. אני יודע איזה שחקנים צריכים חופש ואני מעדיף שיקבלו אותו ויבואו לקמפיינים הבאים יותר ברוגע. לא אחפש אף שחקן על בריחה. לא חושב שיש שחקנים שבורחים מהנבחרת. אני עושה שיחות במשך שלושה שבועות ואף אחד לא בורח”.

"התכנסויות במהלך העונה? ניסיתי את זה בקפריסין ונתקלתי בהתנגדות. זה קשה מאוד. העבודה תהיה מול שחקנים, יותר מזה זה קשה. אני גם לא רוצה להפריע לעבודה של מועדונים. העבודה הפרטנית נכונה יותר. מעבר לזה זה קצת אוטופי”.

סאגת החדר של ערן זהבי עוררה סערה בזמנו אז כמה יהיו בחדר הפעם? "כל אחד בא עם האג’נדה שלו”, אמר בן שמעון, “נשב ונחליט איך אנחנו רוצים שדברים ייראו. לא חושב שזו מורכבות גדולה מדי, צריך לייצר לשחקנים את הסביבה להצלחה. יש לי ערוץ אישי מול כל שחקן. יש לי מערכת יחסים נפלאה עם ערן, דיברתי גם עם (מיגל) ויטור. מאמין שיישקל כל דבר לגופו, אבל אין ספק שהנבחרת הולכת לתהליך הצערה”.

"צריך לייצר לשחקנים את הסביבה להצלחה". רן בן שמעון (רדאד ג'בארה)"צריך לייצר לשחקנים את הסביבה להצלחה". רן בן שמעון (רדאד ג'בארה)

על ההגנה אמר בן שמעון: "בפילוסופיה שלי, משחק הגנה הוא משחק של קבוצה שלמה. אולי נצטרך לחשוב מחוץ לקופסא, אבל גם לסמוך על חומר מקומי. ראיתי ארבעה משחקים, נחזק את השחקנים".

המאמן התייחס גם למסלול שעבר: "כשכשהייתי שחקן לא חשבתי שאהיה מאמן. כל התחנות שעברתי חוזרות אליי. כל אדם שדיבר איתי משפט יודע שאני אדם אמוציונלי, אני פחות מתעסק בעבר ומאוד לא נוסטלגי. כל זה נחמד לכניסה לתפקיד, אבל מפה זה עניין של לראות מה עושים כדי להצליח". בן שמעון התייחס גם להוריו: "אין ספק שאני מייחס הרבה מהתכונות שלי לאמא ואבא. חבל שהיא לא איתי ברגע הזה, אבל מאמין שאמא גאה”.

אחרי שדגל פלסטין הוצג על הדשא לפני גמר ליגת האלופות לנשים, בן שמעון אמר: “אני פטריוט ומאמין שלכל מורכבות שתהיה בנבחרת אדע איך להגיב. יש לנבחרת תפקיד גדול מאוד במורל של העם, אשתדל לעשות כמה יותר שיהיה טוב".

רן בן שמעון ורועי ריינשרייבר במסע"ת (רדאד ג'בארה)רן בן שמעון ורועי ריינשרייבר במסע"ת (רדאד ג'בארה)
אסור לפספס
נגןהפרעוש מתפרנס: מקבץ פרסומות עם ליאו מסי
הפרעוש מתפרנס: מקבץ פרסומות עם ליאו מסי
נגןזהבי לוקח את החברים במטוס פרטי למיקונוס
זהבי לוקח את החברים במטוס פרטי למיקונוס
נגןאיזה צמד! מסי וסוארס עוברים למגרש הפאדל
איזה צמד! מסי וסוארס עוברים למגרש הפאדל
נגןג'ורג'ינה חוגגת לרונאלדו ג'וניור יומולדת
אבא בעבודה: רונאלדו ג'וניור חוגג יומולדת
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2024
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */