יום שבת, 15.06.2024 שעה 10:21

ריינשרייבר פרש משיפוט ומונה למנהל הנבחרת

השופט הבכיר ויתר על המשרוקית, יעבוד עם בן שמעון ואמר בדמעות: "יוצר חור גדול, סומך על חבריי שימלאו אותו". המאמן: "זכות גדולה להביא אדם כמוהו"

|
רן בן שמעון ורועי ריינשרייבר (רדאד ג'בארה)
רן בן שמעון ורועי ריינשרייבר (רדאד ג'בארה)

רועי ריינשרייבר החליט לפרוש משיפוט ומונה למנהל הנבחרת החדש. השופט הבכיר, שבמהלך העונה החולפת ניהל כמה מהמפגשים הגדולים שהיה לכדורגל הישראלי להציע, החליט לסיים את תפקידו באיגוד השופטים ויחליף כעת את בני טבק, מי שהיה מנהל הנבחרת עד לאחרונה. השופט צפוי לקבל את גמר הגביע כמשחק פרישה ובינתיים דיבר היום (ראשון) במסע”ת הרשמית.

בשנתיים האחרונות עבד ריינשרייבר באגף ביקורת המגרשים בהתאחדות לכדורגל וכעת ימונה לתפקיד המכובד, כשהוא יעבוד לצד רן בן שמעון. המאמן הטרי של נבחרת ישראל התייחס למינוי: “זו זכות גדולה, אחת הגאוות הגדולות שלי להביא אדם כמוהו לנבחרת, הצוות זכה. אני מכיר את רועי הרבה שנים, חבר טוב המליץ לי עליו לתפקיד, בדרך כלל אני מתקשר לראשי הנבחרת אבל ברגע ששמו עלה התקשרתי אליו ישירות, הוא כל כך ראוי”.

ריינשרייבר נשא נאום פרישה מרגש: “מאוד מרגש, קודם כל זה שחשבו עליי, הייתי בשוק, לא ציפיתי, אבל כתבתי כמה מילים. החיים לפעמים מובילים אותנו למקומות שאפילו לא חלמנו עליהם, בשבוע שעבר זה קרה גם לי כשקיבלתי את שיחת טלפון מפתיעה מאוד מרן, הוא שאל אותי על העתיד המקצועי שלי כשופט פעיל והיו לו תוכניות עתידיות.

ריינשרייבר: "הגדרת התפקיד ידועה"

“לאחר ששמע את תכניותיי נתן הצעה להיות מנהל נבחרת ישראל, שתיקה ארוכה. רצים המון תסריטים בראש, במקביל כמובן לסיום הקריירה, אני כבר תכננתי לעשות בשנה הבאה מסע פרידה מכל מגרש, מכל מקום, בצורה מסודרת. אמרתי לרן שלא משנה מה תהיה התשובה זה מאוד מחמיא ואחזיר לו תשובה בהקדם.

“טלפון מהיר לאשתי שרון, משתף אותה בהתרגשות אדירה וביחד מגיעים להחלטה: הנבחרת מעל הכול. מסיים את השיחה עם אשתי, רואה את הקריירה הארוכה כשופט כדורגל מגיעה לסופה אחרי 27 שנה, מתוכם 14 בליגת העל ו-10 שנים כשופט בינלאומי.

“אני רוצה להודות לרן על החשיבה מחוץ לקופסה, לשינו זוארץ ולניב גולדשטיין שתמכו ובירכו על המהלך. רוצה להודות לבית שלי ב-27 השנים האחרונות, איגוד השופטים, כמובן שהכול היה בתיאום עם יריב טפר, אם רק עכשיו אתם יודעים זה מראה כמה האיגוד חזק ומאוד דיסקרטי, בכלל, כל מי שנגע בדבר שמר עליו בסודיות ואני מאוד שמח.

תולה את המשרוקית. רועי ריינשרייבר (רדאד ג'בארה)תולה את המשרוקית. רועי ריינשרייבר (רדאד ג'בארה)

“לפני 15 שנים יריב זיהה שופט צעיר, נלהב, עם רעב גדול, האמין בו ונתן לו את הבמה להתבלט ולהוביל את האיגוד כשופט בינלאומי עם השנים. הליווי הצמוד והתמיכה האדירה, כאשר נשכב על הגדר גם באירועים קיצוניים כשאף לא חשב שהוא יכול לתמוך ולהגן. יריב, תודה רבה.

“רוצה להודות לגיורא ענבר, תודה על ברכת הדרך, ביום שישי נפגשנו פה וסיפרתי לו פנים אל פנים, מה שהיה יישאר בינינו, גיורא אתה מענטש אמיתי, תודה רבה על הכול. תודה לוועדה המקצועית ובראשה לירן וכסברגר, תודה על האמון לאורך השנים, על השיחות הקשות לאחר משחקים פחות טובים ועל האחריות הרבה כאשר שיבצתם אותי למשחקים הכי קשים שיכולים להיות בכדורגל הישראלי.

“אני יודע שאני יוצר חור גדול, אבל אני סומך על חבריי השופטים שיידעו להיכנס למשבצת שלי. תודה למשבץ השופטים איתן תבריזי, חבר משותף לדרך, שלמדתי ממנו רבות עוד כשופט צעיר בתחילת דרכי. תודה למדריך הארצי חיים יעקב, שראה אותי כשופט צעיר באום אל פאחם ומשם ועד היום נתן לי את הכלים והידע בעולם השיפוט. 

פרק חדש. ריינשרייבר (רדאד ג'בארה)פרק חדש. ריינשרייבר (רדאד ג'בארה)

“תודה לדוקטור רועי סמואל, שליווה אותי בכל שנותיי כשופט בליגת העל, ידע לזהות את נקודות החולשה שלי ולהרים אותי לאחר ביצוע פחות טוב, אבל גם לתמוך ולפרגן כשהיה צריך. לחבריי השופטים והעוזרים, ההתמקצעות שלכם בשנים האחרונות רק הרימה את הרף עבורי כדי שאהיה טוב יותר ושאפתן יותר. בטוח שתובילו את האיגוד בשנים הקרובות להצלחות ושיאים חדשים.

“לזיו אדלר, שהוא איש מקצוע אדיר וחבר קרוב 25 שנה, השם שלך הוא קונצנזוס באיגוד השופטים, תודה על מי שאתה ועל מה שאתה עבורי. לאוראל גרינפלד, שהאמין בי כחבר צוות ברמות הגבוהות ביותר של הכדורגל העולמי וביחד ניפצנו תקרת זכוכית, תודה על משחקי ליגת האלופות, על משחקי נבחרות ואולימפיאדה בלתי נשכחת בטוקיו. 

“לחבריי לעבודה פה בהתאחדות לכדורגל, בשנתיים האחרונות אנחנו עובדים צמוד, אני בטוח שבעזרתכם ואיתכם נצליח לבצע את התפקיד בצורה הטובה ביותר. אחרונים ברשימה, אבל בעצם החשובים ביותר, אשתי שרון וילדיי רני ובן, ההקרבה שלכם בשנים האחרונות היא דבר בלתי מובן. שבתות, חגים, מצבי רוח לאחר משחקים לא טובים ומאות ימים של קושי וגעגוע במרחק של אלפי קילומטרים. רק אתם יודעים מה עברנו, אוהב מאוד.

ריינשרייבר לצידו של בן שמעון (רדאד ג'בארה)ריינשרייבר לצידו של בן שמעון (רדאד ג'בארה)

“תודה למשפחתי ולחבריי שליוו אותי עוד מהמשחק הראשון בקריירה שיש מצב שלא היה נגמר עד היום אם אבא שלי לא היה צועק לי ‘סיים את המשחק’, פשוט עצרתי את השעון תוך כדי המשחק ולדעתי עד היום היינו נמצאים שם. תודה רבה לכולם, אל אל ישראל”.

ריינשרייבר הוסיף: “הגדרת התפקיד ידועה, המערכת העבירה לי רשמים, אני יודע לקראת מה אני הולך, טוב לי גם בריאותית, גם נפשית, גם מעט לשנות את הפוזיציה שלי ולקחת את התפקיד הזה בכובע אחר, אני יודע שבנבחרת יש מורכבויות, סומך על עצמי שאדע להתנהל מול השחקנים, בסופו של דבר השחקנים בני גילי פחות או יותר, מנהל צעיר יכול ליצור איזשהו חיבור טוב בין השחקנים לצוות, סומך על הצוות המקצועי שרן בונה אותו בימים האלה, יודע שכולנו נעשה את הכול למען נבחרת ישראל”.

על רמת השיפוט בארץ הוסיף: “יש את ה-VAR בכל העולם כמעט, יש איזו תכונה לבוא ולומר שמשתמשים בו המון, אני בטוח שגם במספרים אנחנו טובים בהרבה ממקומות אחרים, אולי היו אצלנו מקבץ משחקים ואירועים, המערכת יודעת לזהות טוב מאוד איפה צריך לשפר ומה לעשות כדי להיות טובים יותר. גם השופטים יודעים מעולה איך לפעול, לא חורגים מפרוטוקולים ואני מאמין בקולגות שלי”.

אסור לפספס
נגןמחזירים לו: זידאן אוכל את תרגיל הסיבוב
סוף סוף: מישהו עשה לזידאן תרגיל "זידאן"
נגןנשבר שיא חדש! לאופניים הגבוהים בעולם
נשבר שיא מטורף! האופניים הגבוהים בעולם
נגןאנדריק מול לאמין ימאל: מי מקפיץ יותר טוב
אנדריק מול לאמין ימאל: מי מקפיץ יותר טוב
נגןניימאר משתף על החיים היפים בערב הסעודית
ניימאר משתף על החיים היפים בערב הסעודית
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2024
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */