יום ראשון, 23.06.2024 שעה 20:29

תביעה חדשה נגד טייבה: מעל 250,000 ש"ח

הקשר, טל איילה, תובע את מי שהייתה קבוצתו. באופן חמור, "התובע נאלץ לחתום על מסמך המאשר לכאורה כי הוא מסכים לוותר על שכרו בתמורה לשחרור שלו"

|
טל איילה (שחר גרוס)
טל איילה (שחר גרוס)

תביעה חדשה כנגד מועדון הכדורגל צעירי טייבה, אבל מי סופר. לידי ONE הגיע כתב תביעה של הקשר טל איילה, ששיחק במדי צעירי טייבה בין העונות 2021/22 ל-2022/23 ולטענתו נאלץ לחתום על מסמך המאשר לכאורה כי הוא מסכים לוותר על שכרו בתמורה לשחרור שלו. בהתאם לחוק, מדובר בחתימה לא חוקית וכזו שאין לה כל משמעות משפטית ו/או חוקתית, הרי שמעסיק מחוייב להעניק לעובדיו תנאי עבודה מסוימים, שאינם ניתנים לביטול.

"נכון לעת עזיבתו", נכתב בכתב התביעה שנשלח בידי עו"ד אוהד כהן לנתבעת, צעירי טייבה, "הנתבעת חייבת לתובע 125,000 שקלים בגין שכר עבודה". בסעיף 31 נכתב כי "יש לבדוק אם כתב הוויתור לא נעשה תוך פגם בכריתתו, למשל עקב ניצול מצוקה של העובד (עושק), כפייה, טעות יסודית או הטיה, בהתאם למבחני דיני חוזים. כשמעסיק ניצל את חולשתו של העובד או הפעיל עליו לחץ שלא כדין, לחתום על כתב הוויתור בניגוד לרצונו, אין תוקף לכתב הוויתור".

בכתב התביעה מצורפים התכתבויות בין התובע לנתבעת ונדמה כי הנתבעת לא ממהרת לשלם או להגיב לתובע. יחד עם זאת, מצורפים גם הסכם ההתקשרות בין הצדדים, נתנוני השחקן בקבוצה, טופס עליו חתם התובע שמוותר על הכל תמורת שחרורו וטופס הלנת שכר. סכום התביעה מגיע לגובה של 254,892.50 שקלים (למעלה מרבע מיליון ש"ח), הנגזר משישה סעיפים ותתי סעיפים, "כל זאת בצירוף הוצאות, אגרות ושכר טרחת עורך דין, כשכל אלה צמודים למדד ונושאים ריבית החל מיום הגשת התביעה ועד ליום התשלום בפועל", נכתב.

טל איילה (שחר גרוס)טל איילה (שחר גרוס)

כבר מחר (רביעי) תעלה לדין צעירי טייבה בגין "אי קיום החלטת מוסד שיפוטי", כשלפני שבועיים בדיוק, פורסם ב-ONE כי צעירי טייבה, קבוצה המשחקת בליגה א' צפון, עמדה לדין העונה לא פחות מ-12 פעמים, פי שתיים משעמדה לדין בין השנים 2020 ל-2023. כזכור, בתחילת העונה טייבה כמעט וירדה לליגה ב', אלא שבית המשפט הכריע כי תישאר זו בליגה א' צפון, למרות איחור בתשלומים (חובות) וברישומה לליגה א', כקבוצה מן המניין תחת ההתאחדות לכדורגל.

ב-14 במרץ הושת על המועדון קנס כספי בגובה של 2,500 שקלים, בעוד הדיין, עו"ד ישראל שמעוני, השית על המועדון קנס כספי בגובה של 15,000 שקלים על תנאי, באם לא תשלם את מלוא יתרת הסכומים הפסוקים עד ליום 27 במרץ. התאריך עבר וכאמור תעמוד מחר לדין כיוון שלא מילאה חובתה כלפי שחקן כדורגל לו חייבת כספים. אין ספק שהסאגה סביב המועדון מסרבת לדעוך ונדמה כי בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל דווקא מקל בעניינה ופוגע במעמד השחקן.

עו"ד אוהד כהן, ב"כ של השחקן, הגיב לתביעה בדבריו ל-ONE: "ההתנייה של שחרור כרטיס שחקן בתמורה לויתור על שכר עבודתו אסורה בתכלית האיסור. חוקי המגן בישראל  נועדו במיוחד כדי לשמור על עובדים ולמנוע מהם לוותר על שכרם, גם אם זה מרצונם החופשי לכאורה. לצערנו מדובר בתופעה נרחבת בכדורגל הישראלי ומשרדנו מטפל בעשרות תיקים כאלו מידי עונה. מקווה שיום יגיע וההתאחדות תעלה את העניין לסדר היום בתקווה לצמצום התופעה בעתיד".

אסור לפספס
נגןהשפריץ על זהבי מים קרים וכמעט שילם בחייו
השפריץ על זהבי מים קרים וכמעט שילם בחייו
נגןגבר רומנטי: מנור סולומון מציע נישואין
גבר רומנטי: מנור סולומון מציע נישואין
נגןהפרעוש מתפרנס: מקבץ פרסומות עם ליאו מסי
הפרעוש מתפרנס: מקבץ פרסומות עם ליאו מסי
נגןזהבי לוקח את החברים במטוס פרטי למיקונוס
זהבי לוקח את החברים במטוס פרטי למיקונוס
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2024
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */