יום רביעי, 17.04.2024 שעה 16:05
ליגת העל 23-24
 פלייאוף עליון 
6622-5829מכבי ת"א1
5921-5829מכבי חיפה2
5521-4829הפועל ב"ש3
5036-4229הפועל חיפה4
4029-3029מכבי בני ריינה5
3635-2829בני סכנין6
 פלייאוף תחתון 
3733-3228הפועל ירושלים1
3239-2328הפועל חדרה2
3051-3128מכבי פ"ת3
2944-2928מכבי נתניה4
2835-3728בית"ר ירושלים5
2740-3028הפועל ת"א6
2642-2128מ.ס אשדוד7
2141-2228הפועל פ"ת8
לוח משחקים
 • מכבי ת"א
 • שבת, 20/04, 17:00
 • הפועל חיפה
 • בני סכנין
 • שבת, 20/04, 18:00
 • מכבי בני ריינה
 • מכבי חיפה
 • שבת, 20/04, 20:00
 • הפועל ב"ש
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 27/04, 17:30
 • הפועל חדרה
 • מכבי פ"ת
 • שבת, 27/04, 18:00
 • מכבי נתניה
 • הפועל ת"א
 • שבת, 27/04, 20:00
 • בית"ר ירושלים
 • מ.ס אשדוד
 • שבת, 27/04, 20:00
 • הפועל פ"ת

"בחקירה שאלו אותי אם אני מרגל או סוכן מוסד"

קארצב בראיון מיוחד: "המעצר בטורקיה עדיין יושב בלב, עברתי סוג של טראומה. פחדתי שאגיד משהו ויבינו משהו אחר. אני לא מתחרט". וגם: ספורי. צפו

|
עדן קארצב (רדאד ג'בארה)
עדן קארצב (רדאד ג'בארה)

עדן קארצב עבר שעות קשות בטורקיה בחודש שעבר. אחרי המעצר של שגיב יחזקאל שהביע תמיכה בחטופים, הקשר נעצר גם הוא ונלקח לחקירה, כשלאחר מכן נשלח מקבוצתו איסטנבול בשאקשהיר וחזר לארץ. השחקן בחר לחתום במכבי תל אביב ב-18 בינואר והיום (חמישי) הוא סיפר בראיון מיוחד ל-ONE על הרגעים הקשים במעצר, החששות שעבר והתקוות לעתיד.   

אם אני לוקח אותך לקיץ, פתיחת העונה עם הקבוצה הטורקית ונגיד לך שבינואר תחזור לא רק לארץ אלא עוד למכבי ת"א, איך היית מסתכל עליי אי שם באוגוסט?
"לא הייתי יודע מה להגיד לך, לא הייתי מוכן לזה, כמובן שהרצון שלי זה לחזור לאירופה, רציתי להישאר שם, היו כמה מצבים שזה יותר גדול מאיתנו, זה דברים פוליטיים שאני לא יכול לשלוט בהם ואני שמח לחזור למכבי. זה הבית שלי, גדלתי פה, חונכתי פה, קיבלתי את הערכים של מכבי ת"א ואני יודע מה זה מכבי ת"א. בגלל זה אחרי כל המהלך הזה שהיה וכל המקרה שהיה, ברגע שמכבי פנו לא חשבתי פעמיים ואמרתי שקודם ארצה לחזור לפה כי זה מקום שאני מכיר אותו ויכול להתאקלם הכי מהר שאפשר ולשכוח מכל מה שעברתי שם. זה לא בדרך הכי רצויה שרציתי לעזוב שם אבל הכל זה לטובה". 

תספר באמת על הימים מהרגע שאתה מבין שזה הולך לקרות וצריך לעזוב את איסטנבול.
"זה בעצם 4-5 ימים עד שעזבתי, הכל היה מהר, אחרי שגיב יחזקאל קמתי לבוקר שאני לא יודע מה קורה איתי ודרך התקשורת גיליתי שאני הולך להיות עצור באותו היום. המועדון התחיל לפעול, אמרו לי להגיע למועדון, אספו אותי משם שוטרים, חקרו אותי במשך 5 שעות, קיבלתי הוראה לא להגיע יותר למועדון, אלא רק בשעות שאין שם אף אחד. העדפתי לא לצאת מהבית”.

עדן קארצב (הטוויטר הרשמי של בשאקשהיר)עדן קארצב (הטוויטר הרשמי של בשאקשהיר)

“קיבלתי הוראות יותר מלמעלה לא לעזוב את הבית וכו' שעדיף לי לא לצאת מהבית ולהתעסק כמה שיותר מהר באיך אני יוצא משם ברמת סיכון הכי נמוכה שאפשר. לא הייתי מוכן לסיטואציה הזאת, לא חשבתי שנגיע לסיטואציה הזאת. נפגעתי מאוד, הייתה תקופה לא קלה וזה עדיין יושב בלב. עברתי סוג של טראומה, אולי לא פיזית, אבל זה טראומה. מדינה זרה, מדינה שלא הכי איתנו בכל דרך אפשרית, ואני לא חוזר במה שעשיתי כי ישראל זה הבית שלי והמדינה שלי. אם הייתי חוזר אחורה לא הייתי עושה את אותו המהלך. הגענו להסכם שזו הדרך הכי טובה לקום וללכת".

מה היה הרגע הכי מפחיד?
"חששתי במעצר. אפילו כשאתה נוסע עם עו"ד ומתורגמן של המועדון אתה לא יודע מה הולך להיות בחקירה, ומי ישאל אותך ומה ישאלו אותך, אתה מרגיש כמו אחרון הפושעים. אתה בא בסופו של דבר לשחק כדורגל ומוצא את עצמך במשטרה על משהו שלא נתפס אצל אף אחד".

מה התסריט שממנו חששת?
"שאגיד משהו ויבינו משהו אחר, או ירשמו משהו אחר, וזה יגיע למעצרים ומי יודע מה יכול ללכת שם, בתי משפט, פחדתי להיכנס לבית סוהר שם. זה יממה אחרי שגיב, חשבתי שאולי יתנו לי עונש אפילו יותר גדול ויחזק אותם לתת לי עונש יותר גדול, הייתי בפחד גדול מזה ולא חשבתי מבחינה הגיונית, לא עשיתי משהו שמגיע עליו חקירה". 

עדן קארצב (הטוויטר של איסטנבול בשאקשהיר)עדן קארצב (הטוויטר של איסטנבול בשאקשהיר)

אתה יכול לחזור לטורקיה?
"אני יכול להיכנס לשם, אבל אני פה עד סוף העונה במכבי ונראה מה יהיה".

מה שאלו אותך בעצם בחקירה?
"הם ניסו להבין האם מישהו שלח אותי, אולי שילמו לי כדי לעשות סטורי, שאלו אם אני איש מוסד או מרגל, ככה הם ניסו להציג אותי בחקירה, הם חשבו שניסיתי לפגוע בטורקיה עצמה, במדינה. ברגע שהם הבינו שזה מופנה לעם שלי, למדינה שלי והם הבינו שזה גדול מהם ולא קשור אליהם בכלל, זה נגמר אחרי כמה שעות, אבל היה לא קל בימים האלה". 

אתה יכול להבין את רמזי ספורי שנשאר שם?
"דיברנו אחרי המקרה. רמזי היה בטוח שהמועדון יגיד לו ללכת גם. זה הפתיע את שני הצדדים, גם אותנו וגם את רמזי. כל אחד בוחר בדרך שלו, במה שטוב לו. אם רמזי נשאר שם אז אני מאמין שהוא לא סובל שם. הוא אמר שהחבר'ה והמועדון מתנהלים איתו כמו שצריך". 

רמזי ספורי (הטוויטר של אנטליהספור)רמזי ספורי (הטוויטר של אנטליהספור)

אז הם עושים את ההפרדה שכולכם ישראלים, אבל הוא יהודי ואתה ערבי והם עושים את ההפרדה?
"גם ים מדר עדיין בטורקיה והוא אמר לי שהוא לא מרגיש שום דבר, אני גם לא הרגשתי משהו עד אותו יום מהשחקנים או מהמועדון, הם שאלו, הם התעניינו, הם שאלו על ההורים שלי, אם אני צריך עזרה".

איך הרגשת כשהמטוס המריא?
"הקלה וגם אכזבה. בסוף המטרה שלי הייתה להצליח באירופה, ראיתי את עצמי מגיע למקום הזה וגם זו הייתה מטרת המועדון, שתוך שנה-שנתיים אמכר למועדון גדול יותר מהם. עזבתי את הקבוצה הזאת אחרי שהגשמתי חלום כלשהו, ועד שהגעתי לשם, זה פספוס ובגלל טעות קטנה צריך לחזור. אני שמח לחזור למכבי ת"א, כן, זה הבית שלי בסוף ובעזרת השם נביא את האליפות". 

יצא לך לדבר עם המועדון?
"אמרתי להם והם יודעים כמה שאני מאוכזב, הם יודעים שזה משהו שלא היה צריך לקרות. גם שם חושבים שהעונש גדול מדי ואני כבר לא מתעסק בזה". 

עדן קארצב (הטוויטר הרשמי של איסנטבול בשאקשהיר)עדן קארצב (הטוויטר הרשמי של איסנטבול בשאקשהיר)

ברגעים האלה של הפחד, הייתי חושב על חטופים, על חיילים בעזה, הייתי מוצא שם את הכוחות.
"חד משמעית, כל התקופה הזאת דיברו איתי מהקונסוליה הישראלית בטורקיה והם אמרו לי כל הזמן לא להעלות משהו לרשתות החברתיות כדי להימנע, ובאמת נמנעתי, ופשוט כשהיה את ה-100 ימים ואיבדתי חברים במסיבה ואיבדתי חברים בלחימה והרגשתי שמשהו כמו סכין בלב וזה חזק ממני ואני חייב לתת סוג של תמיכה כלפי המדינה והבית. אני לא מתחרט, לא פגעתי באף אחד, לא עשיתי משהו שלא צריך לעשות, אבל מי שהחליט את זה כנראה מלמעלה". 

אתה בטח מדבר עם שגיב, מה עובר עליו?
"התעניינתי מה איתו, איך הוא בבית והאם הכל בסדר, לא נכנסתי איתו לעומק של מה התוכניות שלו הלאה. התקופה לא קלה עבורו זה בטוח".

בוא נדבר על מכבי ת"א ואיך שעזבת אותה אז. לא הייתה תחושה חמוצה לעזוב בטרייד עם קניקובסקי בזמנו?
"הייתה תחושה חמוצה, בגלל זה גם פניתי כשברק היה וביקשתי לעזוב, כי הרגשתי שאני לא מספיק מוערך, אולי אני טעיתי ואולי המועדון טעה, אבל ככה הרגשתי. החלטתי שאני רוצה ללכת ובשיחה בלי קשיים ובלי ריבים בדרך הכי יפה הסכמנו שאני אלך והגעתי למכבי נתניה שהיה לי מקום צוין, בית שגדלתי בו, עיר שאני גר בה והחברים שלי שם. בראש ובלב ידעתי ואמרתי את זה כל הזמן למשפחה שלי שאם אחזור לארץ אני יודע שמכבי ת"א זה המקום הראשון בסופו של דבר, כי שם חוויתי את רוב הדברים הגדולים שלי". 

עדן קארצב (האתר הרשמי של מכבי ת"א)עדן קארצב (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

בדיעבד, כשיוריס ואן אובריים הוא הפייבוריט לעמדה של ה-6, לא הייתה טעות לחזור?
"לא הייתה טעות. אני מאמין בדרך שלי, בעבודה קשה, יוריס עושה עונה אדירה עד עכשיו ואין שום סיבה להוריד אותו לספסל בגללי. אני מחכה להזדמנות שלי ואנסה לקחת אותה בשתי ידיים". 

למועדון יש אופציה מאוד גבוהה של 2.2 מיליון אירו כדי לרכוש אותך, בינתיים אין סיבה אולי לקנות אותך עדיין, אבל אם זה יקרה ויקנו אותך בקיץ ולא תמשיך את המסע האירופי, איך תרגיש?
"אני אהיה במועדון אירופאי לכל דבר, אעשה הכל כדי לצאת כמה שיותר מהר לאירופה, אממש את עצמי במכבי, אני הרבה יותר מוכן למועדון הזה, יש הרבה מאוד מה לקחת, תארים, הישגים אישיים ומה שיהיה אני קודם חושב על העונה הזאת. הבנתי שאסור לחשוב קדימה כי זה עוצר אותך בדרך. המטרה זה אליפות העונה וכמה שיותר תארים". 

אנחנו זוכרים שבשנה האחרונה היו לא מעט דיווחים עליך ועל מכבי חיפה, על מעבר כזה או אחר, על חילוקי דעות בתוך מכבי חיפה האם צריכים אותך או לא. בינואר הזה, האם בכלל הייתה אופציה כזו של חיפה?
”אני לא יודע מה היה עם מכבי חיפה, אמרתי לדודו שיעשה את מה שהכי נכון עבורנו. החלטנו שמכבי ת"א זה המקום הכי טוב לי. לא שאלתי על חיפה, לא דיברתי, ובאמת אם היה שם משהו אז אני לא יודע עליו. זה הכל היה בתקשורת. אני אישית לא אוהב לקרוא בתקשורת כי הרבה פעמים מדליפים דברים לא נכונים, אז לא התעסקתי בזה. מההתחלה ידעתי שעבורי האופציה הכי טובה זה מכבי ת"א”.

קארצב: שאלו אותי אם אני מרגל או מוסד
אסור לפספס
נגןמלחיץ: באמצע המשחק השופט גירש נחש מהדשא
מלחיץ: באמצע המשחק השופט גירש נחש מהדשא
נגןמסי בפרסומת חדשה לחטיף הצ'יפס האהוב עליו
מסי בפרסומת חדשה לחטיף הצ'יפס האהוב עליו
נגןטניס רגל: מסי וסוארס מול אלבה ובוסקטס
טניס רגל: מסי וסוארס מול אלבה ובוסקטס
נגןאיראן: השוער ספג מכות רק כי חיבק אוהדת
איראן: השוער ספג מכות בגלל שחיבק אוהדת
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
יורו 2024
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */