יום ראשון, 03.03.2024 שעה 21:46

המכביאדה הגיעה ליום משחקי הגמר המכריעים

היום השלישי והאחרון של משחקי המכביאדה הראשונה הנערכת בירושלים ישלים את ימי התחרות, ויכלול את משחקי הגמר בשלושה ענפים: קטרגל, כדורסל וכדורשת

|
משחקי המכביאדה הגיעו ליום הנועל  (המבכיאדה)
משחקי המכביאדה הגיעו ליום הנועל (המבכיאדה)

היום השלישי והאחרון של המכביאדה הראשונה הנערכת בירושלים, בשיתוף פעולה בין ההסתדרות הלאומית, מכבי ישראל ועיריית ירושלים - ישלים היום (חמישי) את האירוע המוצלח ויכלול את משחקי הגמר בשלושה ענפים.

בקטרגל, האולם במלחה יארח את המפגשים בין אלקטרה לאיגוד השופטים דרום, ובין יס שרון לבין דן באר שבע. הארבע העפילו לחצאי הגמר לאחר שאלקטרה ושופטי הדרום הביסו 1:9 ו-4:9 את יס דרום ואת כתר פלסטיק, וברבעי הגמר המקבילים יס שרון ניצחה את פריגת 1:5 ודן באר שבע את הוט מרכז 4:14. לאחריהם ייערך במלחה גם משחק הגמר.

בכדורסל יתמודדו בגמר קופת חולים לאומית מול ההסתדרות הלאומית - כשהשתיים עלו במאזן של 1:3 ניצחונות/הפסד כל אחת לגמר. אחד השחקנים הבולטים בטורניר המשחק במדי קופת חולים לאומית הוא אילן ברקוביץ', רכז העבר ששיחק בליגת העל במספר מועדונים. 

אילן ברקוביץ' (המכביאדה)אילן ברקוביץ' (המכביאדה)

בכדורשת נשים יתחרו בגמר איגוד הכדורשת וההסתדרות הלאומית. בכך הם יחתמו עשרות משחקים שהתקיימו לאורך שלושה ימים, בהם השתתפו מאות ספוראים וספורטאיות בשלושה מוקדים בבירה - במלחה, בקוסל ובפולינסקי. בין המשחקים נערכו אירועים חברתיים, צפיות משותפות במשחקי המונדיאל והרצאה מרתקת משופט העבר הבינלאומי לירן ליאני.

אמש (רביעי), התקיים במקביל למכביאדה כנס הכלכלה הלאומי של ההסתדרות הלאומית, בו נטלו חלק חברי כנסת ובכירי המשק, ועדי העובדים של ההסתדרות הלאומית והקבוצות, והוא היווה גם אירוע לציון היווסדות המכביאדה. באירוע הערב השתתפו בין היתר חברי הכנסת אבי דיכטר, אלי כהן, גילה גמליאל, שלום דנינו, בועז ביסמוט, אליהו רביבו, מאי גולן וחנוך מילבצקי.

ראש עיריית ירושלים שלח את ברכתו מוקלטת, בעקבות הפיגועים שפתחו את הבוקר בבירה. בכנס נאם גם יו"ר ההסתדרות הלאומית גיל דמתי, ואחריו נשא דברים מנכ"ל מכבי ישראל נאור גלילי שאמר: "יש לנו שותפים ומשפחה מצוינת בדמותה של ההסתדרות הלאומית.

נאור גלילי ומנכ"ל ההסתדרות יאיר שלם (יוסי זמיר)נאור גלילי ומנכ"ל ההסתדרות יאיר שלם (יוסי זמיר)

“כמו שאמר יאיר שלם, מנכ"ל ההסתדרות הלאומית, פניתי אליהם אחרי ששמעתי שלארגוני עובדים עושים הדרה, מפעילות של ספורט שווה לכולם. לא הייתי מוכן לעבור על זה לסדר היום בשום פנים ואופן.

“פנינו להסתדרות הלאומית, ומכאן נמשיך כי חייבים לעשות ליגה שוטפת למקומות עבודה במהלך שנה ומכביאדה פעם בשנה לטובת כל הספורטאים. צירפנו חלק מקבוצות ההסתדרות למשחקי המכביה האחרונה, ואחת הזוכות במשחקי המכביאדה כעת תשתתף בטורניר מכבי עולמי שייערך בסוף השנה הבאה בארגנטינה. ספורט אמור להיות גשר שמחבר בין כל הארגונים והדתות, לא ייתכן שיעשו הדרות. הטורניר הזה שהתחיל כהיסטוריה ימשיך ויבעט ויקלע לאורך שנים רבות".

משחקי המכביאדה 2022 בירושלים

"אירוע מהנה ומרגש, שמהווה ציון דרך לבניית מסורת לעתיד", סיפרה יו"ר איגוד הכדורשת אושרת אזולאי, שמשתתפת בעצמה במשחקים. "כולי תקווה שבאירועים הבאים כבר נראה עשרות קבוצות כדורשת ומאות נשים שמשתתפות באירוע חווייתי ונהדר".

כעת, התוכנית היא להתחיל בליגה למקומות עבודה של ההסתדרות הלאומית בשיתוף מכבי ישראל החל מחודש ינואר הקרוב.

שידור משחקי המכביאדה

אסור לפספס
נגןהג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
הג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
נגןג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
ג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
נגןעדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
עדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
נגןרונאלדו השועה למשחק אחד אחרי שהתגרה בקהל
בסעודיה זועמים על הפרובוקציה של רונאלדו
/* LAST / NEXT ROUNDs */