יום ראשון, 23.06.2024 שעה 20:44
ליגה א' 23-24
 ליגה א צפון 
7115-6130הפועל רעננה1
5929-6130מ.ס. טירה2
5722-4230מכבי אתא ביאליק3
5632-6330מ.ס. קרית ים4
5627-4730הפועל ב.א.גרבייה5
3837-4630מכבי אחי נצרת6
3849-4930הפועל בני זלפה7
3653-4530מ.ס. צעירי כפר קנא8
3546-4331הפועל בועיינה9
3444-3330 עירוני נשר10
3347-3330הפועל מגדל-העמק11
3354-3930צעירי אום אל פאחם12
3261-3931הפועל כפר-קנא13
2550-2230מכבי נוג'ידאת14
2450-3330מ.ס. צעירי טייבה15
1664-2430הפועל כאוכב16
 ליגה א דרום 
6333-5830הפועל כפר שלם1
5629-5530מ.ס. דימונה2
5524-4930עירוני מודיעין3
4826-4230שמשון תל אביב4
4623-3830מ.כ. ירמיהו חולון5
4428-2830א.ס. אשדוד6
4038-4230הפועל הרצליה7
4031-3030מכבי עירוני אשדוד8
3838-3030בית"ר נורדיה ירושלים9
3742-3130מכבי קרית מלאכי10
3537-3730מכבי יבנה11
3439-2530מכבי שעריים12
3144-2330שמשון כפר קאסם13
3153-2730הפועל לוד14
3047-3030הפועל מרמורק15
2945-3230הפועל בקעת הירדן16
לוח משחקים
  • מ.ס. טירה
  • 0 - 2
  • מ.ס. דימונה

"יכול להיות שכאוכב ירדה בגלל אי-ספורטיביות"

חנא פרהוד, המאמן המוערך, פותח הכל. על כאוכב ("חסרונו של איאד עודה הורגש"), על צופי חיפה ("זכייה בשביל אבא שבשמיים שצופה בי"), וגם: בנו סמיר

|
חנא פרהוד (חג'אג' רחאל)
חנא פרהוד (חג'אג' רחאל)

סיפורו של דור. ביום שישי האחרון, הפועל כאוכב, הקבוצה אותה מאמן חנא פרהוד, ירדה לליגה ב' באופן רשמי, לאחר ההפסד הצורם 7:2 להפועל בני זלפה, במסגרת המחזור ה-28 בליגה א' צפון. "המצב הכלכלי, מתחילת השנה, היה עגום", מציין פרהוד בפני ONE. פרהוד, שמצד אחד ירד ליגה ביום שישי האחרון, מן העבר השני דווקא חייך ושמח כשהמועדון אותו ייסד, מ.כ צופי חיפה, העפיל לראשונה בתולדותיו לליגה ב', זאת לאחר שנתיים של כדורגל בלבד.

חנא פרהוד לא אומר זאת בריש גלי, אבל בין המילים נדמה כי המאמן לא צפוי להמשיך בהפועל כאוכב, אלא אם כן תהיה ישיבה מסודרת במועדון ובתוכה יצויינו בפניו מהן המטרות לעונה הבאה, תוך כדי תוכנית סדורה. "יש לי הרבה הצעות בליגה א' ובליגות אחרות. יודעים מה יש לי להציע ותשאל כל בר דעת בליגות האלה ויגידו לך חד משמעית כי הירידה הזו, עם כאוכב, לא רשומה על שמי", מדגיש פרהוד ל-ONE. 

שחקני כאוכב (אופיר מגדל)שחקני כאוכב (אופיר מגדל)

"המצב הפיננסי במועדון היה קשה מאוד. ידעתי לאן אני נכנס. אין לי ספק בכלל ולאחרים בכאוכב כי חסרונו של איאד עודה הורגש היטב בשטח. אם איאד עודה היה מתחילת השנה במועדון זה לא היה קורה. אני בטוח שאם היינו בונים יחד תלכיד אחר במועדון, כאוכב לא הייתה יורדת ליגה השנה. אחרי שהוא חזר, לעזור לנו, אפשר להגיד שהרבה בזכותו המועדון לא ירד כבר בסוף הסיבוב הראשון. אין ספק שנעשו הרבה שגיאות מצד ההנהלה החדשה".

"הם לא ידעו למשל עם כל החוקים החדשים בהתאחדות, עד איזה תאריך צריך לעשות את העברות ובגלל זה נתקענו עם סגל צעיר מאוד, צר וכזה שאין בו שחקנים ותיקים שאתה יכול להישען עליהם. רוב השחקנים לא שיחקו בכלל מעולם בליגה א'. נאלצנו להביא שחקנים חסרי ניסיון מגיל 18 עד גיל 21. כולם היו ילדים. אפילו בצופי חיפה, הקבוצה שייסדתי בליגה ג', יש שחקנים ששיחקו בעברם בליגה א'. בכאוכב? לא היה לי את זה".

איאד עודה, יו״ר הפועל כאוכב (עובאדה אכתילאת)איאד עודה, יו״ר הפועל כאוכב (עובאדה אכתילאת)

"המשחק האחרון היה מבייש. מביש. מאוד. במשך עונה שלה כמעט ולא ספגנו תבוסות ופתאום בשלושה המשחקים האחרונים אתה סופג 16 שערים. מי שצריך לעשות את חשבון הנפש זה השחקנים. להיראות כמו שנראינו בהפסד לזלפה, זה בושה וחרפה. למרות המצב העגום אליו נקלענו, אנחנו ספורטאים וספורטיביים עד הסוף. נתייצב לשני המשחקים האחרונים ונקווה להשיג תוצאות טובות ולא להתבזות כמו נגד בני זלפה. את כאוכב לא אעזוב, למרות שהיו בין לבין הצעות, אבל מאמן חזק לא עוזב את הספינה שהוא משיט באמצע. אני לא כזה".

"אני חושב שמאמן כדורגל צריך להישאר במועדון עליו הוא אמון גם ברגעים יפים וגם ברגעים קריטיים ופחות שמחים. שם המאמן הזה נבחן. אני בטוח שכל מאמן אחר, במקומי, היה קם ועוזב ממזמן. והיו לי הצעות. בין אם מקבוצות ליגה ב' שהיו להן יומרות לעלות ליגה ובין אם קבוצות ליגה אחרות. כסף רב הוצע לי ובכל זאת נשארתי בכאוכב. אם איאד עודה, שראה דבר או שניים בכדורגל שלנו, היה רואה שאני, חנא פרהוד, 1% אשם במצב, אני לא אנצ'לוטי ולא מוריניו, יכול היה להעיף אותי, אבל זה לא המצב".

“הכל היה ספורטיבי? לגבי הדיבורים סביב הפועל כאוכב, שלכאורה נקבעה הירידת ליגה שלה עוד מלפני תחילת העונה הזו, גם אם זה נכון – זה לא אומר שצריך להיראות כמו שנראינו מול בני זלפה. זו בושה. זה לא מכבד אף שחקן ששותף במשחק, ובטח שלא מכבד מועדון כמו כאוכב. אני מרגיש מושפל וגועל נפש. אולי יש בדברים אמת ואולי אין בדברים אמת. אני לא יודע להגיד, אבל ייתכן והפועל כאוכב ירדה השנה ליגה בגלל אי-ספורטיביות. אנחנו עשינו את המקסימום שלנו, עד כמה שאפשר, באמצעים שהיו לנו".

“מה לגבי העונה הבאה? אין לי ספק שיהיו לי הצעות ואני אאמן בקבוצה טובה. מהדבר הזה אני לא מודאג אפילו לשנייה. כולם יודעים מה אני שווה. היו משחקים שהתמודדנו יפה מאוד מול האריות של הליגה ומול קבוצות עם תקציב פי שלושה מזה של כאוכב ועמדנו מולם יפה מאוד. כאוכב, אני מדגיש את זה בפניך, היא לא הקבוצה הכי חלשה בליגה א', יש קבוצות יותר חלשות ממנה, אבל כמו שאמרת – יש הרבה דברים שהיו מעבר לכדורגל. אני לא אומר במפורש כי אני וכאוכב נפרדים, אבל נצטרך לראות מה יניב העתיד. מעריכים אותי מקצועית פה. למלחמה לא יוצאים בידיים ריקות".

חנא פרהוד (חג'אג' רחאל)חנא פרהוד (חג'אג' רחאל)

מ.כ. צופי חיפה, המועדון שאתה מייסד לפני שנתיים, חוגג בסוף השבוע, ברקע ההפסד שלך עם כאוכב, העפלה היסטורית לליגה ב'. "נכון, היסטוריה שמוקדשת בראש ובראשונה לאבא שלי, ז”ל, סמיר. ביום שבת, לאחר הזכייה, העפלה ההיסטורית, הגעתי לקבר של אבא ואמרתי לו שהזכייה הזאת בשבילו. באתי לשם עם הגביע שזכינו בליגה ג' ועם צלחת האליפות. אבא צפה בי מהשמיים וראה אותי קוטף שני תארים העונה. אני בטוח שהוא צופה בי מלמעלה ומתמלא בגאווה. התואר הזה בשבילו. כל כך שמח שעשינו את זה".

"חשוב לי לציין את כל מי שלקח חלק במסע המופלא הזה, שבלעדיהם כל זה לא היה קורה בכלל. שרבל מטר, היו"ר האגדי של מכבי טמרה מימיה היפים בליגה א', ממסעדת מקסים, המשמש כיושב הראש של הקבוצה, ג'ורג' אסעד מנהל הקבוצה, שעבד 24/7 בעבור המועדון, המאמן סטו יעקוביאן, האיש הכל יכול, סטיב יעקוביאן שתרם כספים רבים, קיוורק טשגיאן שתמיד דאג לשקט מבחינה כלכלית לקבוצה, ג'ינו יעקוביאן בהנהלת הקבוצה, אורן משולם המאמן שוערים, אלעד ואנונו – המאמן שהביא לזכייה יקרה מבחינתנו וכל האוהדים הנהדרים שליוו אותנו".

"שנתיים ברציפות שהקבוצה הניפה את הגביע של ליגה ג' ובעונה שעברה, בתוספת של התוספת לא הצלחנו להעפיל ליגה. זה היה אכזתי מאוד. היינו צריכים לקום מהקרשים ולבנות עוד שנה חדשה והנה, העונה זה קרה כי זה מה שהיה צריך להיות. הסגל שלנו היה איכותי מספיק בשביל להניף את צלחת האליפות הזאת בליגה ג' שומרון. בעונה הבאה, בעונתה הראשונה בליגה ב', מ.כ. צופי חיפה תהיה קבוצה חזקה. לא עלינו ליגה בשביל להיות קישוט. צופי חיפה זה שם מחייב. זו הירושה מאבא, אני אשמור על זה כדבר היקר לליבי".

על הבן סמיר: "אחרי שכיכב בצעירי כפר כנא בעונה שעברה, בליגה א', הוא ממשיך את היכולת המופלאה שלו גם בליגה הלאומית ומוכיח לכל המאמנים, בין אם מהליגה הלאומית ובין אם מליגת העל, שיש לו את זה ולא סתם נבחר באחרונה כתגלית העונה בלאומית באחד מערוצי התקשורת המקומיים בצפון. יש לו הצעות מליגת העל, אבל אמרתי לו שקודם כל נסיים בצורה מכובדת את העונה הזו ורק אז נתחיל לחשוב מה יהיה בעונה הבאה".

סמיר פרהוד חוגג (רועי כפיר)סמיר פרהוד חוגג (רועי כפיר)

"הכרטיס שלו שייך להפועל נוף הגליל לעונה נוספת. לאחר העונה הבאה, הכרטיס יהיה שייך אליו. כרגע, אנחנו לא מנהלים משא ומתן עם אף קבוצה וזה לא הזמן הנכון. יש לנו לסיים את עונת 2023/24 בליגה הלאומית עם נוף הגליל בצורה הכי ראויה שיש ויש לפנינו את חצי גמר גביע המדינה. לסמיר יש אופציה לעונה נוספת במועדון. מה שיקרה אחרי זה, אלוהים גדול. לאף אחד אין תשובה לגבי זה כרגע".

לאחר דבריו של חנא פרהוד, יו"ר הפועל כאוכב לשעבר, איאד עודה, מסר ל-ONE: "אני בנאדם מאוד צנוע ויודע בדיוק מה אני שווה. לפחות ניסיון. חבל לי על המועדון, מועדון לתפארת. כיום יש במועדון קבוצת בוגרים שתמיד הייתה נמצאת במאבקים בחלק העליון והייתה קצה חוט מעלייה לליגה הלאומית, כשכמעט רשמנו היסטוריה של עלייה לליגה השנייה לכפר הכי קטן אי פעם במדינה. קבוצת נוער בליגה ארצית שהייתה נאבקת מידי שנה על העלייה לליגה הלאומית, שמונה קבוצות במחלקת הנוער ועוד ארבע קבוצות במחלקת הנשים. כואב שמספר אנשים בעלי אינטרס אישי ופוליטי החליטו להרוס פרויקט ענק שכזה".

אסור לפספס
נגןהשפריץ על זהבי מים קרים וכמעט שילם בחייו
השפריץ על זהבי מים קרים וכמעט שילם בחייו
נגןגבר רומנטי: מנור סולומון מציע נישואין
גבר רומנטי: מנור סולומון מציע נישואין
נגןהפרעוש מתפרנס: מקבץ פרסומות עם ליאו מסי
הפרעוש מתפרנס: מקבץ פרסומות עם ליאו מסי
נגןזהבי לוקח את החברים במטוס פרטי למיקונוס
זהבי לוקח את החברים במטוס פרטי למיקונוס
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2024
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */