יום שישי, 21.06.2024 שעה 06:49
ליגה א' 23-24
 ליגה א צפון 
7115-6130הפועל רעננה1
5929-6130מ.ס. טירה2
5722-4230מכבי אתא ביאליק3
5632-6330מ.ס. קרית ים4
5627-4730הפועל ב.א.גרבייה5
3837-4630מכבי אחי נצרת6
3849-4930הפועל בני זלפה7
3653-4530מ.ס. צעירי כפר קנא8
3546-4331הפועל בועיינה9
3444-3330עירוני נשר10
3347-3330הפועל מגדל-העמק11
3354-3930צעירי אום אל פאחם12
3261-3931הפועל כפר-קנא13
2550-2230מכבי נוג'ידאת14
2450-3330מ.ס. צעירי טייבה15
1664-2430הפועל כאוכב16
 ליגה א דרום 
6333-5830הפועל כפר שלם1
5629-5530מ.ס. דימונה2
5524-4930עירוני מודיעין3
4826-4230שמשון תל אביב4
4623-3830מ.כ. ירמיהו חולון5
4428-2830א.ס. אשדוד6
4038-4230הפועל הרצליה7
4031-3030מכבי עירוני אשדוד8
3838-3030בית"ר נורדיה ירושלים9
3742-3130מכבי קרית מלאכי10
3537-3730מכבי יבנה11
3439-2530מכבי שעריים12
3144-2330שמשון כפר קאסם13
3153-2730הפועל לוד14
3047-3030הפועל מרמורק15
2945-3230הפועל בקעת הירדן16
לוח משחקים
  • מ.ס. טירה
  • 0 - 2
  • מ.ס. דימונה

"נכשלנו, עזבתי, די. תהיו גברים ותעזבו גם אתם"

אחרי שנים בעירוני אשדוד, דורון אוחיון מודיע על עזיבה ופותח הכל. ההנהלה ("לא יכולים לנהל קיוסק"), מחליפו ("לא יחזיק חודש") והקהל ("איפה הם?")

|
אוחיון עם הקעקוע של עירוני אשדוד (יונתן גינזבורג)
אוחיון עם הקעקוע של עירוני אשדוד (יונתן גינזבורג)

רעידת אדמה באשדוד או כוס זכוכית שנפלה על השולחן? דורון אוחיון, בן 48 אוטוטו, מנהל מכבי עירוני אשדוד, עוזב את המועדון לאחר שנים ארוכות בהן הוציא לא מעט כספים מכיסו, לא מעט אנרגיות מגופו והוציא גם ‘ג'ורה’ מפיו לא פעם ("אין מושלם, רק הקדוש ברוך הוא. הוצאתי ג'ורה על אנשים בעבר"), ואומר כי חזרתו תלויה אך ורק בהגעה של “בן אדם עם ביצים", כהגדרתו, וייקח את המועדון תחת חסותו. "הנהלה שלא יודעת להסתדר בינה לבין עצמה – מביאה אסון עליה ועל מי שהולך שבי אחריה", הדגיש אוחיון.

נסעתי לאשדוד, עיר הנמל שמתפתחת בקצב מהיר. יום רביעי בשבוע, שדרות הנשיא ויצמן, בהם יושב האצטדיון הרב-תכליתי, בשמו הפורמלי או בשמו הבלתי-פורמלי, איך שכל אוהדי הליגות הנמוכות קוראים לו – "הסינתטיקו" באשדוד. באותו היום, או באותו הערב, ליתר דיוק, היה נדמה כי באזור מתקיים משחק ליגת האלופות. כל ציר שדרות הנשיא ויצמן, שבדרך כלל אפשר למצוא בו לא מעט חנייה, היה תפוס. אנשים החנו את רכבם על אי התנועה המפריד בין אלו המגיעים מצפון לאלו המגיעים מדרום. דפקתי בדלת הצהובה-כחולה, דלת הכניסה למועדון של מכבי עירוני אשדוד, שם פגשתי בדורון.

הכניסה הייתה "לבבית" משהו. רציתי בדיוק לשטוף ידיים, רגע לפני שמתחילים לדבר, להבין לעומקו של עניין את החלטתו של אוחיון. "איפה השירותים כאן?", שאלתי. "יש סתימה, הביוב עולה על גדותיו, הריח לא נעים. לא ממליץ לך לרדת לשם", אמר דורון על מצבם של השירותים, שדי מזכירים את מצבה של הקבוצה עצמה והמועדון כולו העונה. בסופו של דבר קיבלתי פחית ואיתה התקדמנו לעבר חדר צדדי, הנושק לחדר ההלבשה של הצהובים-כחולים, שנבנה במו ידיו של דורון.

לאחר מחשבה רבה, דורון אוחיון החליט לעזוב את עירוני (יונתן גינזבורג)לאחר מחשבה רבה, דורון אוחיון החליט לעזוב את עירוני (יונתן גינזבורג)

למי שלא מכיר את דורון, מדובר באשדודי בכל רמ”ח איבריו. נולד בעיר ודי גידל את עצמו מאז היה בן שמונה, אז התייתם מהוריו. יש לו שני ילדים, רום ויהודית, כשנמצא הוא בזוגיות עם ליאת אפרתי. "האישה", כפי שמציין דורון בפני ONE. "אני מגיע ממשפחה של חמישה אחים, כשאחד מהם נפטר בשנת 2008". דורון גדל על עירוני אשדוד. “האוהד מספר אחת”, כינו אותו. "אי אפשר להוציא את הג'וק מהבנאדם", עד לרגע זה, בו החליט להתראיין ושים סוף לשמועות. בנוסף, אוחיון כיכב בסדרת הטלוויזיה "ליגה ג'" (עונה ראשונה), אותה יצר רובי אלמליח בעבור תאגיד השידור, כאן 11. על ידו, קעקוע ובו כתוב: “עירוני אשדוד אהבת חיי”.

דורון באחד המשפטים שזכורים לי, אמרת שלא תנטוש את מכבי עירוני אשדוד לעולם.
"אני סיימתי עם עירוני אשדוד, סופית. אני עושה את זה בלב שלם, עם כל הכאב שיש בי. זה קורה לאחר הרבה מחשבות, הרבה לילות ללא שינה והרבה עצבים. לא מגיע להם בן אדם כמוני במועדון, פשוט לא מגיע להם. לא מגיעה להם גם אישה כמו ליאת אפרתי, זוגתי, שמנהלת להם את מחלקת הנוער ביד רמה. בעירוני אשדוד יש אנשים שלא יודעים מה זה הכרת הטוב. מי שלא יודע להכיר בטוב – זה אסון. נהפכנו מאחד המועדונים האהובים באזור ועם הקהל הכי גדול והכי ססגוני למועדון שיש בו שנאת חינם אחד כלפי השני".

החיוך שלא יורד לו מהפנים במגרשי הכדורגל (יונתן גינזבורג)החיוך שלא יורד לו מהפנים במגרשי הכדורגל (יונתן גינזבורג)

זה בגלל תחלופת האנשים בוועד המנהל של עירוני אשדוד?
"ועד מנהל או לא ועד מנהל, שיפסיקו לספר סיפורים. אין פה שום ועד מנהל. זה שיש חמישה חברי הנהלה, זה לא אומר בהכרח שאחד מדבר עם השני. צריך לבדוק היטב איך הם עובדים, איזו הרמוניה הם משדרים כלפי חוץ. אני יכול להגיד שאשתי, ליאת, חברת הנהלה, מנהלת את מחלקת הנוער לבד ולחברי ההנהלה האחרים יש קבוצה נפרדת והם לא משתפים אותה בדבר. זו לא התנהלות, זה לא ראוי. במקום לטפס גבוה, אנחנו הפכנו פשוט לליצנים של הליגה. הקבוצה המצחיקה של הליגה. אני לא יודע איך להגיד את זה במילים מרוב שאני כועס”.

"אני ‘נתתי פה את התחת שלי’ במועדון הזה, אף אחד לא יכול לקחת את זה ממני. אני ממקימי הקבוצה, הייתי עוד בהפגנות נגד מ.ס אשדוד כשהתחיל כל התהליך. עשיתי את זה עם עוד הרבה אוהדים טובים שלא נמצאים כבר בעירוני אשדוד. מי שהיה קרוב, יודע מה עברנו כאן. היה בעירוני מנהל קבוצה שלא הסתדר לו בסופו של דבר, אני הגשתי מועמדות ובהתחלה די פקפקו בי. הייתי קצת אלים וברוטלי, לא כל כך רצו אותי וככל שהתקדם הזמן הוכחתי את עצמי. יש אנשים שמוקירים את הטוב עד היום. אבל פה, בבית שלי? לא מוקירים לי טוב".

שחקני אשדוד חוגגים ודורון לא יודע את נפשו (יונתן גינזבורג)שחקני אשדוד חוגגים ודורון לא יודע את נפשו (יונתן גינזבורג)

"התחנכתי לבד מגיל צעיר, אני יתום מגיל שמונה. אני חושב שהבעיה של אנשים איתי זה שאני אומר את האמת בפנים, לטוב ולרע. קשה לאנשים לאכול אותי ובגלל זה יש מי שנרתע ממני, הם לא יכולים לקבל את זה. בבית הספר שלי אין צביעות. מה שאמת, אמת. מה שלא, לא. פה, בעירוני אשדוד, אין את זה. פה כולם מתייפייפים, מחפשים, עושים פרצופים. כל הבלגן הזה התחיל בסוף השנה שעברה. הייתה לנו אספת עמותה בתחילת קיץ 2023 וכל חברי העמותה הגיעו כשהם טעונים, באו לשמוע נתונים וכיוצא בזה. בפועל, יצא שסיפרו להם סיפורים".

מה היה שם?
"נאמר, באחד מהסעיפים, כי יש חוב של 250 אלף שקלים בלבד למועדון. אני קמתי, עצרתי הכל, התפרצתי ועשיתי בלגן. אמרתי את האמת בפרצוף. 'איך ייתכן שיש חוב מועדון על סך של 250 אלף שקלים כשרק לי אתם חייבים מעל 200 אלף שקלים?! זה לא נכון!'. מאותו רגע, מלחמת עולם. עשו עליי חרם בכל המועדון, התחיל להיות שם לא נעים, בלשון המעטה. היה דיבור אפילו על להוציא אותי. הכי קל היה לנטוש את הספינה, אבל נלחמתי להישאר. למה? כי ידעתי שעירוני בלי דורון לא יכולה לעמוד על הרגליים".

דורון אוחיון עם הקעקוע ששוקל למחוק (יונתן גינזבורג)דורון אוחיון עם הקעקוע ששוקל למחוק (יונתן גינזבורג)

"דורון בא מהנשמה. אני האבא והאימא. אני לא שחצן. תשאל ברחובות אשדוד, כל אחד, ותשמע את אותו הדבר. נכון שיש כאלה שמלכלכים, אבל הם מעטים. כמו טיפה בים. נשארתי בעירוני לאחר האיפה, אבל מאז אני 70 אחוזים בחוץ, 30 אחוזים בעירוני אשדוד. הורדתי הילוך. למה? כי הם כבר לא שווים את זה. מה שהוציא לי את המיץ זה צמד אנשים שהיו ערבים על הכספים שהלוויתי לעירוני אשדוד. מאחד מהם לא חששתי, ידעתי שהוא אחד עם מילה שלא ישבור אותה, אבל השני עשה קצת בלגן. חצי שנה עברה מאז שהייתי צריך לקבל את הכסף שלי. ואז, הרמתי את הטונים שלי".

"הוצאתי ג'ורה, אני לא מתכחש. זה היה בטלפון. הייתה שיחה מגעילה על 'אם יהיה איזה חוב למחלקת הנוער, אצטרך לסתום את החור הזה, עם הכסף הזה שיוחזר לי'. זה העלה לי את הסעיף. למה מפילים את זה עליי, באם יקרה הדבר? זה הוציא אותי מדעתי. מי אתה, עם כל הכבוד לי אליך, שתבוא ותגיד לבנאדם שהוציא לא מעט כסף מכיסו, הציל את המועדון מסגירה ותגיד לו דבר כזה? תגיד לי, זו לא חוצפה? תביא לי בנאדם אחד, אוהד אחד שהוציא מכספו, מחשבון הבנק שלו, כספים כמו שאני הוצאתי בעבור עירוני אשדוד. אין כזה. אין!".

דורון לצד צלחת האליפות שלא ישכח לעולם (יונתן גינזבורג)דורון לצד צלחת האליפות שלא ישכח לעולם (יונתן גינזבורג)

"הכי עצוב בכל הסיפור הזה, שיש עוד אדם, שלפעמים בהנהלה, לפעמים לא, בנאדם לא ברור כזה, שתמיד מנסה להתנכל לי, מחפש אותי, מחכה לרגע שאצא עליו, בכדי שתהיה לו הזכות ללכת לתחנת המשטרה ולהתלונן עליי, הרי גם הוא וגם אחרים יודעים מה העבר שלי. אבל היום? אני במקום אחר. אני מטפל בעצמי, אני כבר לא במקומות החשוכים האלה. וכל ניסיונות השווא האלה לפגוע בי הם לא מתוך שנאה כלפיי, אלא מתוך קנאה אליי. על כל הטוב שעשיתי במועדון הזה, על הטוב שמוקירים לי אנשים שבאמת מבינים מי אני, דורון אוחיון".

"וזה לא מסתיים כאן. יש אוהד נוסף בקהל, שיודע טוב מאוד על מי אני מדבר, שאוהב, גם הוא, ללכלך עליי ועוד יותר על אשתי, ליאת, שעובדת לילות כימים בעבור מחלקת הנוער, כשמסיימת היא לעבוד ומגיעה היישר למחלקה ויוצאת מכאן באחת עשרה בלילה. הלוואי ועוד רבים ינהגו כמותה, היא פשוט אישה להעריץ. לאותו אוהד שאוהב ללכלך בכל מקום אפשרי – אתה מלכלך עלינו משנאת חינם ומקנאה נטו ולפני שאתה מלכלך, אל תשכח להחזיר את כל שאתה חייב למועדון ויש גם הוכחות לזה. גם על המנייה שיש לך בכית בשביל לקבל אותה".

שחקני עירוני אשדוד (שחר גרוס)שחקני עירוני אשדוד (שחר גרוס)

"אני שמונה שנים פה – לא הרווחתי שקל במועדון הזה! שקל! אנשים, מחוץ למועדון, ברחובות, חושבים אני מיליונר מעירוני אשדוד. אז לא, אני לא. לא ראיתי ולו פרוטה אחת. בדומה לשאר האנשים כאן, אני מגיע למקום הזה בהתנדבות ובאהבה גדולה למועדון הזה, שאני חלק ממקימיו. אף אחד מאיתנו לא מקבל על זה כסף. אני חי פה יותר מהם. אני מסיים את העבודה שיש לי, עבודה מסודרת ברוך השם ומגיע היישר לכאן. אני חוזר הביתה מאוחר. אף אחד מחברי ההנהלה לא עושה את זה. המקום הזה הוא אני ואני זה המקום הזה. חדר ההלבשה הזה, השירותים המלוכלכים פה מעבר לקיר, הספסלים בהם יושב הקהל למעלה. הכל".

העזיבה שלך תשפיע? אתה חושב שעירוני אשדוד תשנה את פניה?
"עירוני אשדוד בצרות כבר כמה שנים טובות. בסוף הבלון מתפוצץ. עירוני פתחה את העונה הזו, שחלפה לה, בזכות שלושה אנשים. בזכות דורון אוחיון, בגלל הכסף שלו ובזכות צחי אבו ושי אבו, האחים, שהיו לספונסר והעבירו לא מעט כסף. אם צחי לא היה מעביר להם כסף, הם לא היו יכולים לשרוד. הסיפורים שהם מעבירים לאוהדים, זה פשוט לא נכון. כמה אפשר להסתיר את זה? זה מזכיר לי את הסיפור שיצא רק כחודש לאחר שקרה, שלא היה מאמן ורשמו את חנן פדידה וברוך דגו היה מעורב וכן ידע או לא ידע. עשה בלגן אחד שלם הדבר הזה".

צחי אבו (יובל אליאס)צחי אבו (יובל אליאס)

"מקבוצה עם 400 ואף יותר מנויים, ירדנו ל-80-70 בערך בעונה הזו. בפועל, מי שהגיע למשחקים, ראה מעט מאוד אוהדים במגרש. חבל. זה כלום כסף. זה לא סוגר להם מגבות. בעונה הבאה, אני יכול להגיד לך, לנוכח הסיטואציה שנוצרה, שנאת החינם הזו בין אנשים, תוריד את מספר המנויים דרסטית. איפה ה-1,000 אוהדים שהיינו רואים? היום בקושי 200 מגיעים, כש-50 מהם הם הורים ואנשים מבחוץ. עירוני אשדוד צריכה בעל בית, היא לא יכולה להיות קבוצת אוהדים. אני מחזיק מאדומים אשדוד, אתה יודע למה? כי באדומים אשדוד, כשהחליטו לא לבוא – פשוט לא באו. המחאה של האוהדים הצליחה. זה עבד להם".

"הכל פה בולשיט בעירוני אשדוד. כולם מאחורי הגב מלכלכים על יושב הראש, אבל בפנים? הם לא גברים, לא אומרים את האמת, זו צביעות. אבל כשזה דורון, אז הכי קל לבוא אליי בטענות. מי ישמע, כאילו אני בעל הבית של המועדון, כאילו אני זה שהבאתי שחקנים ומאמן, די, חלאס! תעזבו אותי. מה אני? אני בסך הכל מנהל קבוצה. מה רוצים ממני? מה רודפים אותי? אני בחודשיים האחרונים עובר סוג של תהליך עם איש מקצוע בכדי שישחרר אותי מכל הרע הזה שנבלע בי במרוצת השנים. אותי כבר לא מרגשים הדיבורים האלה".

אוהדי עירוני אשדוד. איפה נעלמו כולם? (מרטין גוטדאמק)אוהדי עירוני אשדוד. איפה נעלמו כולם? (מרטין גוטדאמק)

"נכון שהיו ימים שהתפרצתי ודיברתי לא יפה ואולי התנהגתי כבריון, אבל אלו ימים מן העבר החשוך שלי ואני כבר לא שם. אני לא טלית שכולה תכלת, לא אשקר. אין בנאדם מושלם, אבל אני באתי עם לב ונשמה. זו לא רעידת אדמה עכשיו שאני עוזב. בעירוני אשדוד ובציבור האשדודי לא מתרגשים מזה. לאף אחד לא באמת יהיה אכפת. מחוץ לעיר, כן תרגיש רעידת אדמה. ישאלו למה זה קרה. הדבר הכי כואב לי שאני זה שהכנסתי את זוגתי, ליאת אפרתי, לעירוני אשדוד, אני אני מצטער על זה. מצטער בשבילה שעשיתי את זה".

"אני רוצה לראות כשאשתי תעזוב, מי יחליף אותה. ימצאו לה בסופו של יום מחליף, לכל אחד מאיתנו יש מחליף, אבל אף אחד לא ירצה לבוא ולעשות את מה שהיא עושה בחינם. גם אותי יחליפו. אבל מי שיבוא, יעמוד בזה חודש בלבד, אם בכלל. כמו שאומרים 'מטאטא חדש יעשה הכל’. בהתחלה, יראו לכולם שהנה – הכל מתפקד, הכל טוב, אפשר גם בלי דורון ואז זה יתהפך עליהם. נראה מי יישב פה ככה כמו שאני יושב מהצהריים ועד הלילה ועוד בחינם. הם ייקחו את הציוד למשחקים? הם יפסידו ימי עבודה? ישלמו דלק מכספם הפרטי? אני רואה את הנולד ואני לא רוצה להוסיף. המועדון הזה פגע לי בלב, קשה, האנשים בו".

איציק שטיינבורצל המנכ'ל וליאת אפרתי מנהלת מחלקת הנוער (יונתן גינזבורג)איציק שטיינבורצל המנכ'ל וליאת אפרתי מנהלת מחלקת הנוער (יונתן גינזבורג)

"נעצו בי סכין חדה ללב. אבל מה? אני אומר לאותם אנשים 'תודה רבה. באמת, תודה'. הם הצילו לי את החיים בזמן. אני ראיתי את עצמי כבר מתדרדר אחורה. עם כל מה שבניתי, בין אם בתוך עצמי ובין אם בתוך המועדון, ראיתי את זה מתקרב לנקודה שמשם במקום להמשיך קדימה, אתה יורד לתהום חלקלק. טוב שזה נעצר. השיחה הזו איתך – זו האחרונה שלי על מכבי עירוני אשדוד. אני עם המועדון הזה סיימתי. אומר תודה, שלום ולא להתראות. המועדון הזה, אחרי מה שעברתי בו, אין לו זכות קיום".

מה טיב היחסים שלך עם ברוך דגו, יו"ר הועד המנהל?
"אני מאוד מכבד אותו כאדם, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שאני מאוד ביקורתי כלפיו. ברוך אחלה בנאדם שבעולם, בנאדם טוב. אני הרמתי אותו על הכתפיים שלי בעירוני אשדוד המיתולוגית. הוא זוכר לי את זה. לא פעם ולא פעמיים אמרתי לו לעזוב את המועדון, אני לא מתבייש להגיד את זה. אמרתי לו: ‘תעזוב, אתה לא יכול להיות יושב ראש בלי שכר, לאמן בגן יבנה, לאמן את הנשים באשדוד ולקחת עוד ועוד תפקידים. זה בלתי אפשרי. בגלל זה המועדון נראה ככה. המועדון חולה! אני לא מאשים אותך, אבל זוז הצידה, ברוך. אתה דופק את השם שלך’".

שלט של האוהדים לברוך דגו (יונתן גינזבורג)שלט של האוהדים לברוך דגו (יונתן גינזבורג)

"יש לא מעט לכלוכים ברשתות החברתיות. על הרבה אנשים. גם על ברוך. אחרי רצף ההפסדים כשהוא עמד על הקווים אצלנו כמאמן זמני, תפסתי אותו בחוץ למגרש ואמרתי לו: 'ברוך, עזוב אותך. מה אתה צריך את זה. כואב לי עליך. אומר לך ‘אורגינל’. בוא נביא את קרגולה'. הוא אמר לי לבדוק את זה מול קרגולה, כשהדבר היה די מסודר, כי הוא יכול היה להגיע לאימוני בוקר. אנשים, במועדון, תוך כדי, אמרו לברוך 'לא צריך ולא כדאי' ולא פה ולא שם. הוא משך עוד שני משחקים, גם אותם הפסיד ואז מי הגיע? כן, אתה מנחש נכון. אורי קרגולה. בכבודו ובעצמו".

"השחקנים לא התחברו לשיטת המשחק של ברוך, בלי לפגוע בברוך. אתה יודע, יש דברים שלא מסתדרים עם כולם. המציאות גם הוכיחה את זה. המשחקים היו לא טובים וכך גם התוצאות. בשורה התחתונה, גם ברוך, בדומה אליי ובדומה ליתר חברי ההנהלה – כולם כאן בהתנדבות. די ברור לי שברוך מחפש פרנסה בגן יבנה וזה לגיטימי. גם אני הייתי עושה את זה. בנאדם צריך להביא לחם וחלב הביתה בסוף יום. בחינם, אי אפשר להביא את זה. אני מבין אותו. אבל עוד פעם אני אומר – כבר אז אמרתי לו שהביקורת לא תאחר לבוא ושכדאי לו להקשיב לדברים ולשקול מה הלאה".

ברוך דגו (יונתן גינזבורג)ברוך דגו (יונתן גינזבורג)

"בשורה התחתונה, אני אומר – נכשלנו", קובע אוחיון ודופק על השולחן בחוזקה. "נכשלנו, חברים. למה אתם באים ומאשימים רק אותי? למה אתם לא לוקחים אחריות? למה כל דבר זה דורון? אני כבר חצי שנה לא פה. עזוב שאתה רואה אותי פה פיזית במשחקים. בתוך תוכי? אני לא קיים פה, הלב לא פה. המועדון שלי תמיד היה מצוחצח, הכל היה טוב. לאט לאט המועדון פה מתפורר. הדלת פה שבורה, המזגן בחדר לא עובד, הביוב למטה לא מתוקן. הכל פה רע. למה? כי הלב לא פה. מי יסדר? מי יתקן, מי? אנשים לא רואים את הדברים הקטנים – מהם הכל מתחיל".

מה עם טל אספורמס, יו"ר הועד המנהל הקודם?
"הייתי אחד מאלו שניסו להדיח אותו, בגלל ‘תרגיל 669’ שעשו לזוגתי, ליאת. עשו עליה ‘קומבינה’, רואים את זה בפרק האחרון של "ליגה ג'". אני פה שמונה שנים במועדון, אבל בשיא הכנות ואולי יישמע לך מוזר – הכי כיף היה לי לעבוד איתו. למה? כי טל אספורמס היה קמצן! קמצן במובן הטוב, היה חסכוני, הייתה לו גם מילה, יכולת לסמוך עליו במיליון אחוז. הכסף היה נכנס לחשבון כמו שעון שוויצרי. המועדון? היה מועדון! כל עוד לא יבוא בעל בית חדש למועדון הזה והוא יישאר תחת ועד מנהל כזה או אחר, המועדון הזה ילך רק אחורה. יתדרדר לים. המחנאות פה גורמת לחולי”.

מי המאמן שנכנס לך ללב בעירוני אשדוד?
"שרון מרציאנו. הוא בנאדם מיוחד. אין אנשים כמותו. כשהיה פה, היינו בליגה ב'. הגענו איתו לגמר המחוזות מול אור יהודה. הוא חבר שלי עד היום. אנחנו לא בקשר יום יומי, אבל מדברים. ברגע ששמעתי שאחיינית שלו נרצחה בשבעה באוקטובר, ישר שלחתי לו הודעה. הוא בנאדם יקר, איש של שלום, השחקנים היו מתים עליו. השנה, אגב, היה אמור לבוא לשמש כמנהל מקצועי במחלקת הנוער. אשתי ישבה איתו, אבל הוא לא רצה לבוא בגלל מה ששמע על המועדון, בגלל האנשים. גם את אורי קרגולה אני אוהב, הוא אחד הגברים שיש. מאמן ‘עם ביצים’. הוא הוכיח את מעמדו עם קבלות". 

שרון מרציאנו (רדאד ג'בארה)שרון מרציאנו (רדאד ג'בארה)

לסיכומו של עניין?
"המערכת – במתכונתה הנוכחי – לא יכולה לנהל אפילו קיוסק. כולם נכשלו, בלא יוצא מן הכלל. גם אני. כולם צריכים ללכת הביתה, לפנות את המקום שלהם לדם חדש של אנשים. עם אגו לא הולכים למכולת. צריך מנהל אחד שיעשה פה סדר. לבינתיים, המועדון הזה גוסס. סיפורים, שיספרו לפני ערב, לילדים שלהם. כולם רואים, שומעים ומבינים מה קורה במכבי עירוני אשדוד בשלוש-ארבע השנים האחרונות. המצב לא טוב בכלל ושחקנים לא רוצים לשמוע על המקום הזה בכלל, מעדיפים לברוח מפה. ממועדון שכל שחקן כמעט היה רוצה להגיע אליו, הפכנו למועדון שנדבק לו שם רע בגלל כל מה שקורה סביבו ובתוכו".

"צריך לעשות סוף לצחוק מהעבודה. אני אומר לכם, האוהדים, תעשו הכל, אבל הכל, בכדי שיגיע לפה בעל בית. אם לא, עדיף להיות כבר בליגה ג', בלי התחייבויות, בלי *יוני שכל, קבוצה ב-100 אלף שקל. ככה, פשוט, בלי עצבים ובלי להלוות מזה כסף ובלי להיות חייבים להוא כסף, זו מחלה. זה בסוף יתפוצץ לכולם בפרצוף וחבל שככה זה ייגמר. בשיא הכנות, עירוני אשדוד ירדה לי מהלב. אני מבקש מכל ההנהלה, שימו את המפתחות בשביל הסמל של עירוני אשדוד. כולם, בלא יוצא מן הכלל. אני עשיתי את החלק שלי".

"לסיום, אני רוצה להגיד תודה לכל האנשים הטובים בעירוני אשדוד. נכון, יש מעטים כאלה, אבל אי אפשר להתעלם מהם. וגם, ליורם אסרף, מנכ”ל רשות הספורט, על כל הטוב שעשית בשביל הכדורגל באשדוד. לרוני אואט, מנהל המגרשים ולסגן שלו בני היקר, תודה על הכל, זה לא מובן מאליו. איך אומרים זאת – חשוב לפרגן גם לאנשים הטובים מתוך העיר ומחוצה לה, שלא יגידו שבאתי רק להוציא דברים רעים. נתראה ביציע, בפעם הבאה. בשנה הבאה".

תכירו את נגן האורגן של הניו יורק ניקס
אסור לפספס
נגןזהבי לוקח את החברים במטוס פרטי למיקונוס
זהבי לוקח את החברים במטוס פרטי למיקונוס
נגןאיזה צמד! מסי וסוארס עוברים למגרש הפאדל
איזה צמד! מסי וסוארס עוברים למגרש הפאדל
נגןג'ורג'ינה חוגגת לרונאלדו ג'וניור יומולדת
אבא בעבודה: רונאלדו ג'וניור חוגג יומולדת
נגןקרבות האוהדים ביורו: אלימות וגם צחוקים
קרבות אוהדים ביורו: גם אלימות וגם צחוקים
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
יורו 2024
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */