יום חמישי, 22.02.2024 שעה 19:40

שופט טאקוונדו יודח בעקבות הסתה נגד המדינה

סמיר אבו סביח פרסם דברי תמיכה בארגון הטרור חמאס ובשל כך פעילותו צפויה להיפסק. מנכ"לית האיגוד נועה שמידע: "זהו מקרה חמור שמטופל באופן מיידי"

|
סמיר אבו סביח (הפייסבוק של סמיר אבו סביח)
סמיר אבו סביח (הפייסבוק של סמיר אבו סביח)

סערה באיגוד הטאקוונדו בעקבות פוסטים אנטי ישראלים ברשתות החברתיות שפרסם שופט בין-לאומי. השופט, סמיר אבו סביח, תושב מזרח ירושלים אשר שפט בשנים האחרונות בתחרויות חשובות אשר אורגנו על ידי איגוד הטאקוונדו הישראלי, ואשר מוכר היטב לאנשי הענף בארץ בשל פעילותו ארוכת השנים, הדהים כאשר העלה ברשתות החברתיות פוסטים וסרטונים בהם הביע את תמיכתו בחמאס. 

באחד הפוסטים שפרסם אבו סביח נכתב כי הידיעות אודות כריתת הראשים של התינוקות הישראלים אשר נרצחו על ידי החמאס ב-7 באוקטובר היו מפוברקות. בסרטון שפורסם על ידו הואשמו אמצעי התקשורת בחו"ל בדיווח הידיעות שנמסרו להם מהצד הישראלי ללא הוכחה ונטען שהם שקריים. 

אבו סביח, שלאחרונה החליף את תמונת הפרופיל שלו לצילום שלו על רקע מסגד אל אקצה, העלה דיווח שקרי לפיו מהבית הלבן אישרו את הידיעות על כריתת ראשים של תינוקות למרות שלא ראו שום צילום כזה ושכלי תקשורת שפרסמו זאת התנצלו לאחר מכן. בפרסום השקרי נטען כי ה"אינדפנדנט" הבריטי פרסם ידיעות על כריתת הראשים למרות שהעיתונאים העובדים בו לא חזו בשום הוכחה לכך והסתפקו בדברים ששמעו מחייל ישראלי. 

הסטורי של סמיר אבו סביח (אחר)הסטורי של סמיר אבו סביח (אחר)

בפוסט נוסף שפרסם האשים אבו סביח את ישראל בהפצצות אוכלוסיה חפה מפשע בעזה. בפוסט נטען טען שמדינת ישראל רוצחת ילדים וכמו כן הוא צירף תמונות של גופות מבתי החולים ברצועת עזה. 

בסטורי נוסף שהעלה נטען כי ישראל הפציצה בשבוע שעבר את בית החולים ברצועה למרות שהפיצוץ במקום נגרם כתוצאה משיגור כושל של הג'יהאד האיסלאמי. בתמונה נוספת נראה ראש הממשלה בנימין נתניהו מגואל בדם ונכתב שהוא רוצח. 

הסטורי של סמיר אבו סביח (אינסטגרם)הסטורי של סמיר אבו סביח (אינסטגרם)

כעת, על פי גורם באיגוד הטאקוונדו, צפוי אבו סביח לסיים את פעילותו. המקרה הותיר בהלם שופטים רבים, כמו גם מאמנים וספורטאים שהכירו את אבו סביח בשנים האחרונות. "לא חשבתי שהוא מסוגל לעשות דבר כזה", אמר אחד המאמנים. 

גורם אחר בענף הוסיף: "אנשים קיבלו את זה בצורה מאוד קשה. סמיר עשה דברים קשים וביצע פעולות שפוגעות באופן מכוון. הוא שלח לשופטים בחו"ל חומרי תעמולה מסיתים נגד מדינת ישראל".  

הסטורי של סמיר אבו סביח (אינסטגרם)הסטורי של סמיר אבו סביח (אינסטגרם)

מנכ"לית איגוד הטאקוונדו, נועה שמידע, מסרה בתגובה: "איגוד הטאקוונדו נוקט בכל האמצעים העומדים לרשותו על מנת לגנות ולהוקיע כל ניסיון לפגיעה בפעילי הענף בישראל ובספורט הישראלי בכלל. מדובר במקרה חמור שבהתאמה מטופל באופן מיידי על ידי האיגוד וזאת על מנת לשמור על המשך פעילותו הסדירה והמוצלחת של הענף. ליבנו עם משפחות הנרצחים והפצועים ואנו שולחים תפילות לשובם המהיר של החטופים שמוחזקים בעזה". 

תגובתו של אבו סביח תובא לכשתתקבל

סמיר אבו סביח (פרטי)סמיר אבו סביח (פרטי)
אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */