יום שבת, 24.02.2024 שעה 15:33
לוח משחקים
  • בוסניה
  • 77 - 86
  • ישראל

"כך אנו צריכים להיראות": שביעות רצון בנבחרת

בנבחרת מרוצים אחרי ה-67:80 על צ'כיה ושמו דגש על ההכנה הטובה: "שברנו אותם, ידענו מה הם עושים". וגם: נקודות החוזק וההיערכות למפגש מול אסטוניה

|
בר טימור (FIBA.com)
בר טימור (FIBA.com)

“כך נבחרת ישראל צריכה להראות”, אמרו אתמול (ראשון) בסביבת הנבחרת לאחר הניצחון המשכנע 67:80 על צ’כיה במסגרת טורניר מוקדמות הקדם אולימפי שנערך בטאלין. נבחרתו של אריאל בית הלחמי עלתה למאזן 0:2 ורחוקה פסע מהבטחת המקום הראשון בבית, ממנו שתי הראשונות מעפילות לשלב הבא שייערך בהמשך החודש, ממנו יעלו שתי המנצחות לטורניר העפלה שייערך בקיץ הבא. 

השחקנים בכחול לבן פגשו נבחרת ברמת קושי גבוהה יותר וכמו במשחק הראשון, גם הפעם הראו לחימה וכפי שהיטיבו לתאר זאת בנבחרת עם “גאוות יחידה”. חניכיו של בית הלחמי שוב נראו מוכנים ליריבה ותשומת הלב הוסבה גם לשחקני הספסל: “ידענו מה הם עושים”. הבשורה מהניצחון היא כאמור כפולה, תחילה השיח בנבחרת הוא בהחלט חיובי בין השחקנים מה שבא לידי ביטוי גם על המגרש ושנית, הניצחון עצמו בהפרש דו ספרתי שם את ישראל בפוזיציה שבה היא יכולה להפסיד עד שבע נקודות ועדיין לסיים ראשונה.  

הסוד לניצחון בשני המשחקים היה שהנבחרת הציגה משחק לא בדיוק קונבנציונלי במונחים אירופיים כפי שמספרים. החסרונות של הנבחרת די ברורים, בין שבסייז ולפעמים גם בעומק, רק שבמקומות בהם הנבחרת לוקה בחסר מגיעים היתרונות שמפצים על השאר ובנוסף לאלמנטים שהנבחרת מציגה ובעצם עושה בהם שימוש, שלוקח זמן להתרגל אליהם. מעל כל זאת, היתרונות הכי גדולים של הנבחרת עד כה היו הלב, הטקטיקה והשכל.

בר טימור צולף (FIBA.com)בר טימור צולף (FIBA.com)

בנבחרת התלהבו מתצוגות התכלית של ים מדר ובר טימור, כשמי שהשלים את הטריו בפעם השנייה ברציפות הוא רומן סורקין. טימור הוא הוותרן מבין השלושה וכפי שהעידו בסביבת הנבחרת הוא ראה שזקוקים לו ולקח על עצמו. מדר פשוט התפוצץ ודווקא מול נבחרת שבסגל שלה נמצא גארד NBA בגובה 2.03. “שברנו אותם”, סיכמו בנבחרת, שם מכוונים כבר למשחק הבא והאחרון בטורניר הנוכחי, כשיתמודדו מול אסטוניה. 

אסטוניה תלויה לא מעט בקליעה משלוש ואחד הדגשים מבחינת חניכיו של בית הלחמי יהיה לא להיכנס לפאניקה בסגירות, במידה שהזריקות הראשונות ייכנסו למקומיים מעבר לקשת. מצד שני, רצוי פשוט לא לאחר אליהן. המשימה ברורה לאנשי הנבחרת שאומרים: “בשבילם זה יהיה משחק עלייה, יהיה מגרש מלא”. הרצון הוא כמובן לנצח ולסיים במקום הראשון “בסטייל”.

אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */