יום שבת, 24.02.2024 שעה 14:43
לוח משחקים
  • בוסניה
  • 77 - 86
  • ישראל

רומן סורקין: נמשיך עם מה שהביא אותנו עד לכאן

סנטר הנבחרת דיבר לקראת המפגש עם אסטוניה המארחת במחזור השלישי של שלב הבתים: "אני משתפר וטוב לי, אבל הרמה האישית פחות חשובה. זכות להיות חלק"

|
רומן סורקין  (FIBA.COM)
רומן סורקין (FIBA.COM)

לאחר הניצחונות המשכנעים על צפון מקדוניה וצ'כיה, נבחרת ישראל תפגוש מחר (שלישי) את אסטוניה הביתית, שחייבת ניצחון כדי להשאיר סיכוי להעפיל לשלב הבא של טורניר טרום מוקדמות האולימפיאדה. הנבחרת שלנו תפגוש בפעם הראשונה בטורניר קהל ביתי ותנסה להישאר מושלמת בטורניר בדרך לשלב הבא ומשחקי ההכרעה בפולין. בנבחרת יודעים בדיוק את החישובים, אבל המסר של המאמנים לשחקנים הוא שהמטרה היחידה היא ניצחון, כשבנוסף מנהל הנבחרת מוטי דניאל, אחד שכבר ראה הכל, הבהיר לשחקנים בשיחה שעדיף להישאר בצד הנכון של ההיסטוריה.

הכלי המרכזי של האסטונים הוא השלשות. הם זרקו בשני המשחקים, נגד צ'כיה וצפון מקדוניה, 35.5 פעמים בממוצע מעבר לקשת וגם קלעו במספרים יפים, 11.5 שלשות למשחק. בניגוד לנבחרת ישראל שמקבלת תרומה דו ספרתית גבוהה מארבעה שחקנים, ים מדר, בר טימור, רומן סורקין ויפתח זיו, לאסטונים יש רק שני שחקנים בתרומה דו ספרתית וגם הם לא קרובים למספרים של הרביעייה הישראלית, שם כולם עם 16 נקודות ומעלה למשחק.

הכוח של הנבחרת שלנו הוא ה-’ביחד’ שלה ודוגמה טובה לכך הוא יאיר קרביץ, שקלע סל בודד בשני המשחקים, אבל מקבל 19.5 דקות לערב ותורם 6.5 אסיסטים מעמדת הגארד. הנבחרת עושה בינתיים עבודה נהדרת בהגנה, בדיוק כמו שהמאמן אריאל בית הלחמי ביקש ואוהב, וספגה בשני המשחקים רק 66 נקודות למשחק.

אריאל בית הלחמי (FIBA.com)אריאל בית הלחמי (FIBA.com)

אם הכל יימשך כמו שצריך, ביום רביעי בבוקר תצא הנבחרת בטיסה לקאטוביץ', שם תוכל לראות כבר באותו ערב את היריבות המיועדות בפעולה ותשחק בחצי הגמר ביום שישי.

לקראת המשחק אמר הסנטר רומן סורקין: “ממשיכים עם מה שהביא אותנו עד לכאן. מקשיבים לצוות, באים עם אנרגיות, מוכנים וערניים, כדי לנסות לנצח עוד משחק, להמשיך לשלב הבא ולהמשיך גם שם".

בנוסף סורקין התייחס לסגנון המשחק של האסטונים שבנוי בעיקר על שלשות: “חשוב לעשות חילופים נכונים. הצוות כבר ראה אותם, התחיל להראות לנו ונגיע מוכנים. שיחקנו נגד אסטוניה בעבר ואפילו לא מעט, הם קבוצת בית שתקבל תמיכה מהקהל, אבל צריך להתעלם מכל רעשי הרקע, להגיע מוכנים למשחק ולבוא לנצח גם את המשחק הזה".

“זו נבחרת ישראל ואנחנו חברים מאוד טובים”, התייחס סורקין למאפיין הנבחרת. “יש פה כמה חברה חדשים שהשתלבו בצורה נהדרת. כיף גדול להיות חלק מנבחרת ישראל כמו תמיד, זו זכות ורק שנמשיך ככה".

רומן סורקין חודר (FIBA.com)רומן סורקין חודר (FIBA.com)

סורקין לא אחד שאוהב לדבר על עצמו, אבל כשהתבקש אמר: “טוב לי בעיקר כשמנצחים. אני משתפר וטוב לי, אבל הרמה האישית פחות חשובה. חשוב להמשיך לנצח, לנצח גם בחלק השני של הטורניר ולהגדיל את הסיכויים שלנו להגיע לאולימפיאדה".

אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */