יום רביעי, 21.02.2024 שעה 14:14

ליגת התיכוניים בכדורסל: הוגרלו הבתים לתשפ"ד

באליפות התלמידים האלופה תיכון חדש תפגוש את הרב תחומי ע. חרוד ואצל התלמידות, רוטברג תשחק בבית אחד מול אוסטרובסקי רעננה. שידורים בערוץ ONE

|
האלופה מתיכון חדש (ארז עוזיר)
האלופה מתיכון חדש (ארז עוזיר)

רגע לפני יציאה לחופשת הקיץ, נערכה אתמול (שני) הגרלת אליפות התיכוניים בכדורסל לתלמידים ותלמידות לשנת הלימודים תשפ״ד (שידורים ישירים בערוץ ONE). ההגרלה הייתה אקורד הסיום לכנס היערכות לאליפות אשר נערך במכון וינגייט על ידי התאחדות הספורט לבתי ספר בנוכחות נציגי ומאמני הקבוצות המשתתפות בליגה בשנת הלימודים הקרובה תשפ"ד. בתחילת חודש ספטמבר תיפתח שנת הלימודים ואיתה כמו כל שנה תצא לדרך מותחת ומרתקת כתמיד אליפות התיכוניים בכדורסל.

בתחילת חודש ספטמבר תיפתח שנת הלימודים ואיתה כמו כל שנה תצא לדרך מותחת ומרתקת כתמיד אליפות התיכוניים בכדורסל. 16 קבוצות תלמידים בארבעה בתים, 8 קבוצות תלמידות בשני בתים ושני גביעים הממתינים להנפה: גביע אלופת התיכוניים לתלמידים ולתלמידות. אלו יהיו שלושה חודשים אינטנסיביים של משחקים, שידורים, קהל, מתח, פיינל פור ואירוע גמר. ב- 14.9.2023 תצא לדרך אליפות התלמידים וב- 20.09.23 זו של התלמידות.

אלופת התלמידות בתשפ"ג רוטברג רמת השרון (ארז עוזיר)אלופת התלמידות בתשפ"ג רוטברג רמת השרון (ארז עוזיר)

ההכנות לאליפות התיכוניים החלו למעשה כבר עם סיומה של האליפות הקודמת ומעלות הילוך לקראת היציאה לחופשת הקיץ. ליגת התיכוניים, או כפי שרבים מכירים אותה "ליגת העל של התיכוניים", מתקיימת בכל שנה לרוב עם תחילת שנת הלימודים ומתנהלת במהלך שלושת החודשים אחריהם, עד מעמד הפיינל פור ואירוע הגמר.

בכנס הציג רועי לוין, רכז אירועי הספורט הארציים והכדורסל של התאחדות הספורט לבתי הספר, את מבנה הליגה ואת השיטה לקראת האליפות. לוין, רכז הכדורסל והליגה מטעם התאחדות הספורט לבתי הספר, פתח את הכנס, בירך את הנוכחות והנוכחים, פירט את הדברים העיקריים המלווים את הליגה, השידורים, הצילומים, נהלים, ועוד.

רועי לוין (ארז עוזיר)רועי לוין (ארז עוזיר)

"מקווה שהשנה כמו כתמיד תהייה לנו אליפות מותחת ומסקרנת, נקייה מאלימות ובעיקר שנהנה מהליגה המיוחדת הזו". "השנה, הוסיף לוין "זו שנת ISF, שבה נציגה ישראלית, האלופה תשתתף באליפות העולם של בתי הספר מקווה שאכן כך יהיה והאלופה תגיע לאליפות העולם".

זיו ישראלי מנכ"ל התאחדות הספורט לבתי הספר: "מברך אתכם, את כל באי ובאות הכנס, אליפות התיכוניים היא גולת הכותרת של כל העשייה שלנו ושל הפיקוח על החינוך הגופני, נעשה הכל שהשנה תהיה שנה נהדרת לאליפות כמו בכל שנה. ליגת התיכוניים היא לא עוד ליגה רגילה אלא ליגה ייחודית בנוף הכדורסל. השנה, יותר משנים קודמות, נתייחס בכובד ראש ונעשה פעילות הן אצלינו וביחד עם בתי הספר לצמצום האלימות במגרשים. לא נהייה סלחניים להתנהגות אלימה במשחקים, נבדוק היטב איך אנחנו כמערכת חינוך נתמודד עם הבעיה לא כאירוע בודד אלא כתוכנית רב שנתית.

זיו ישראלי (ארז עוזיר)זיו ישראלי (ארז עוזיר)

“מבחן ההצלחה הוא של כולנו – ההתאחדות, מנהלי בתי הספר, הצוותים הניהוליים, המקצועיים, וכמובן הקבוצות עצמן". בשם התאחדות הספורט לבתי הספר והפיקוח על החינוך הגופני, אני מודה לכם, מאמנים ומנהלים על שיתוף הפעולה, מקווה שתהייה לנו שנת אליפות תיכוניים נהדרת", סיים ישראלי.

הגרלת התלמידות

האלופה רוטברג רמה"ש וסגניתה הרב תחומי עמק חרוד הוגרלו מראש כראשי בתים.
בבית א' ישחקו רוטברג רמה"ש כראש הבית, אוסטרובסקי רעננה, הדרים הוד"ש ועירוני ט' ת"א.
בבית ב' ישחקו הרב תחומי עמק חרוד כראש הבית, גימנסיה ראשל"צ, ליד"ה י"ם ורבין כפ"ס.


הגרלת התלמידים

כראשי הבתים הוגרלו האלופה תיכון חדש ת"א, סגניתה רמות ים עמק חפר ומפסידות חצאי הגמר בליך ר"ג ומקיף חקלאי נהלל.

בבית א' תיכון חדש, הרב תחומי ע.חרוד, הריאלי העברי חיפה ועירוני א' מודיעין.
בבית ב' בליך ר"ג, היובל הרצליה, מ.אזורי ברנר וגינסבורג יבנה.
בבית ג' חקלאי נהלל , כצנלסון כפ"ס, ליאו בק חיפה ובן צבי ק.אונו.
בבית ד' רמות ים עמק חפר, בן יהודה נס ציונה, גמנסיה ראשל"צ וליד"ה י"ם.

אליפות התיכוניים, הינה אליפות יוקרתית ומרתקת, עם שחקני ושחקניות דור העתיד של ישראל. זו ליגה המושכת אליה צופים וצופות רבים, הן במגרשים והן מול מסכי הטלוויזיה. בהצלחה!!

אסור לפספס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
נגןכוכב הטיקטוק מגשים חלום וחותם בקבוצה
"הגשמת חלום": כוכב הרשת שהופך לכדורגלן
נגןשחקני ניואל'ס עומדים בתור להצטלם עם מסי
שחקני ניואל'ס עומדים בתור להצטלם עם מסי
נגןאתגר קשוח: שוער אחד מול 200 כדורים
אתגר קשוח: שוער אחד מול 200 כדורים
/* LAST / NEXT ROUNDs */