יום ראשון, 03.03.2024 שעה 20:38

פ"ת זכתה באליפות משחקי הכדורשת במכביה

במסגרת משחקי הכדורשת במכביה השתתפו 39 נבחרות שייצגו את עיר מגוריהן או הרשות המקומית בתוספת של נבחרת ארה"ב. האלופה גברה בגמר על נבחרת רעננה

|
הנבחרת המנצחת מפתח תקוה (רמי זרנגר)
הנבחרת המנצחת מפתח תקוה (רמי זרנגר)

ביום שישי, ה-22 ביולי ננעלו משחקי המכביה ה-21 בטקס מחווה למכביה ומשחק גמר מרשים ומותח שנערך באולם "רוזמרין" שבפתח תקווה.

שבוע המכביה, שנערך הודות לשיתוף הפעולה ארוך השנים של איגוד הכדורשת הישראלי עם "מכבי ישראל" ועם תנועת "מכבי העולמי", נפתח ביום חמישי ה-14 ביולי, בו עלו נציגי איגוד הכדורשת לטקס הפתיחה החגיגי באצטדיון "טדי" בירושלים והשתתפו בצעדת הנבחרות מהארץ ומהעולם.

במסגרת משחקי הכדורשת במכביה השתתפו 39 נבחרות שייצגו בגאווה את עיר מגוריהן או הרשות המקומית. בין הנבחרות נבחרת אחת מארצות הברית, שסיימה במקום ה-37.

במהלך ערבי השבוע נערכו המשחקים האינטנסיביים בו זמנית בכעשרה אולמות בפריסה ארצית ובתום כל שלב חולקו לבתים בהתאם להישגיהן.

משחקי הכדורשת במכביה (רמי זרנגר)משחקי הכדורשת במכביה (רמי זרנגר)

אל מעמד הגמר הגיעו נבחרות רעננה ופתח תקווה (שהייתה העיר המארחת של חלק נכבד של משחקי המכביה), ומי שזכתה בסופו של משחק ללא פשרות הייתה נבחרת פתח תקווה (קפטנית: דְגָנִית הִלֵּלִי. מאמן: שָׁקֵד חַיִּימִי).

בגביע הכסף זכתה, כאמור, נבחרת רעננה (קפטנית: שָׁרוֹן כֹּהֵן. מאמנות: וִיקָה גּוֹנְזָלֶס וִיעֵלָה מָרִינְבֶּרְג) ובגביע הארד – נבחרת קרית אתא (קפטנית: מֵרַב נַחוּם. מאמן: גַּיְא שַׁמָּאי).

את טקס המחווה למשחקי המכביה והשבעת השחקניות הנחה הקריין הוותיק דן כנר ובמהלכו נערכה צעדת כל הנבחרות אל האולם לקול תרועת השחקניות, משפחותיהן והקהל באולם. בנוסף נשאו דברים האורחים המכובדים: שרת הכלכלה והתעשיה, האלופה בדימוס אורנה ברביבאי; מר נאור גלילי, מנכ"ל "מכבי ישראל" ומר אבי בנבנישתי, סגן ראש מנהל הספורט.

משחקי הכדורשת במכביה (רמי זרנגר)משחקי הכדורשת במכביה (רמי זרנגר)

מי שהשביעה את השחקניות בשבועת השחקניות המסורתית היא הַגְּבֶרֶת לִי-אַתְּ שׁוּמָכֶר, בתה של הספורטאית תמר שומכר זכרה לברכה, שהלכה לעולמה בערב פתיחת המכביה ה-21. תמר זכתה במדליות כסף וארד בקפיצות לגובה ולרוחק במכביה השלישית והרביעית, הייתה קפטנית נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל וייצגה את ישראל באולימפיאדת הלסינקי בשנת 1952.

מאיגוד הכדורשת נמסר כי שבוע המכביה העמוס הוגדר על ידי הנבחרות כהצלחה מסחררת והן כולן בציפייה למכביה הבאה.

משחקי הכדורשת במכביה (רמי זרנגר)משחקי הכדורשת במכביה (רמי זרנגר)
אסור לפספס
נגןהג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
הג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
נגןג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
ג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
נגןעדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
עדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
נגןרונאלדו השועה למשחק אחד אחרי שהתגרה בקהל
בסעודיה זועמים על הפרובוקציה של רונאלדו
/* LAST / NEXT ROUNDs */