יום רביעי, 28.02.2024 שעה 05:20

נציגת איגוד הכדורשת הצטרפה למשלחת למינכן

הישג לאיגוד שנציגתו הוזמנה לראשונה למשלחת רשמית של מכבי ישראל לחו"ל. הילה ישעיהו: "היה מצמרר לראות את חנה זוכה בארד באצטדיון בו ארע האסון"

|
חברי המשלחת (באדיבות איגוד הכדורשת)
חברי המשלחת (באדיבות איגוד הכדורשת)

אתמול (ראשון) חזרה משלחת מכבי ישראל מאליפות אירופה באתלטיקה במינכן לישראל. המשלחת היתה מורכבת משבעה נציגי מכבי ישראל מענפים שונים ומערים שונות (בתמונה, מימין לשמאל: לי-און ישראלי, רן שמש, ניסים דוק,דורית אגיב,צדוק בראל ,הילה ישעיהו ויגאל זריהן).

חברי המשלחת: דורית אגיב – חברת הנהלת מכבי ישראל, לי-און ישראלי – מנכ"ל מכבי תל אביב, ניסים דוק – מנכ"ל מכבי אשדוד, יגאל זריהן – מנהל מקצועי כדורגל נשים ומאמן קבוצת הבוגרות באשדוד, צדוק בראל – מנהל מכבי ברדלס הרצליה, רן שמש – יו"ר מכבי בת ים בכדורסל והילה ישעיהו – נציגת איגוד הכדורשת הישראלי, שזה, יש לציין, הישג גדול לאיגוד הכדורשת שלראשונה מוזמן לשלוח נציגה במשלחת רשמית של מכבי לחו"ל.

המשלחת נסעה במסגרת שיתופי הפעולה עם ארגון הספורט הגרמני Deutsche Sportjugend dsj - מועדון עם קרוב לעשרה מיליון ספורטאים.

הם הציגו לחברי המשלחת את מבנה הספורט בגרמניה, את התפיסה, העלויות, ההתנהלות והעוצמה של מערך המתנדבים בגרמניה בתחום הספורט, החשיבות בחינוך לספורט מגיל שנה ועד בכלל והקשיים בחזרה לשגרה אחרי מגפת הקורונה.

במסגרת השליחות המשלחת ביקרה בתערוכה על אולימפיאדת 1972 שבה חלק המוקדש לרצח הספורטאים, ובתערוכה נוספת שמציגה כרגע במינכן במוזיאון אחר על התפתחות הנאציזם בהתמקדות בנוער. הילה ישעיהו: "המדריך היה מעניין ומסקרן, כמעט מתנצל לאורך כל ההדרכה על מה שעשו הגרמנים ועל המחויבות שלו להעביר את המסר לשמירה על הדמוקרטיה, דמיינו כמה היה מצמרר בסוף ההדרכה כשסיפר לנו שהוא גילה שהוא נכד לחייל  SS וכמה הוא מחויב שההיסטוריה לא תחזור על עצמה בעיקר בהדרכות שהוא מעביר לאלפי ילדים מידי שנה".

המשלחת הודרכה במהלך ביקור בכפר האולימפי על אירוע רצח הספורטאים. הילה ישעיהו מוסיפה לספר: "הדריכה אותנו מדריכה כל כך רגישה, הרגיש כאילו היא חיה הרגע הזה, מסרבת להאמין לכמות המחדלים שהיו באירוע המתגלגל: מאפס אבטחה, לסירוב לעזרה מגולדה מאיר, לגיוס שוטרים לא מנוסים לטפל באירוע, למתנדבים שברחו במקום להילחם ועוד מחדלים כמו שידור כל הפעולות בטלוויזיה ועד ההחלטה להמשיך את המשחקים כסדרם ובסוף גם לשחרר את הרוצחים בחילופי שבויים כמה שבועות אחרי".

בזמן הביקור התקיימה במינכן אליפות אירופה, והמשלחת זכתה להגיע לכפר האולימפי לצפות בתחרויות במגוון רחב של ענפים וספורטאים כולל ריצת חצי גמר וגמר של בלסינג שסיים במקום השביעי, ובגמר ההיסטורי של חנה מיננקו בקפיצה לרוחק שחמישים שנה בדיוק אחרי רצח י"א הספורטאים במינכן זכתה במדליית הארד. הילה ישעיהו מאיגוד הכדורשת: "לראות את חנה קופצת וזוכה במדליית ארד ולאחריה רצה את סיבוב הניצחון עטופה בדגל ישראל, בדיוק באותו האצטדיון בו ארע האסון הנורא, היה רגע מצמרר והיסטורי שלא נשכח, תודה חנה על הזכות!"

אסור לפספס
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
נגןלמה סון סירב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
למה סון סרב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
נגןהכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
הכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
/* LAST / NEXT ROUNDs */