יום שלישי, 05.03.2024 שעה 00:35

שמר על החולצה הצהובה: טולדו ניצח בג'פריס ביי

הברזילאי ניצח בדרום אפריקה ונותר במקום הראשון בסבב ליגת הגלישה העולמית רגע לפני הגמר הגדול: "לא האמנתי, מתרגש מאוד". התחרות עוברת לטהיטי

|
פיליפה טולדו מרוצה  (האינסטגרם של פיליפה טולדו)
פיליפה טולדו מרוצה (האינסטגרם של פיליפה טולדו)

התחרות התשיעית בסבב ליגת הגלישה העולמית הגיעה לסיומה השבוע. את התחרות, אשר התקיימה בג'פריס ביי בדרום אפריקה, ניצח פיליפה טולדו הברזילאי והוא כרגע מוביל את הליגה כאשר נותרה עוד תחרות אחת שתתקיים בטהיטי, לפני הגמר הגדול בקליפורניה, אליו יגיעו רק חמישה גולשים. התחרות שודרה בערוץ ONE.

ג'פריס ביי ידוע בסוואל ימני חזק ונחשב לאחד הסוואלים המהירים בעולם אשר נשבר על ריף חד. בגמר התחרות גבר טולדו על איתן יואינג האוסטרלי בציון הכללי של 18.7, הכולל גל בציון כמעט מושלם של 9.93.

פיליפה טולדו אמר לאחר הזכייה: "חזרתי מפציעה ובימים הראשונים עם הכאבים לא האמנתי שזה הולך לקרות, אבל הכל עבר בצורה מדהימה, במיוחד בזכות הצוות שלי. להגיע לתחרות האחרונה בטהיטי עם החולצה הצהובה (אותה לובש המדורג ראשון) זה מאוד מיוחד עבורי ואני אעשה הכל על מנת להגיע גם לגמר עם החולצה הצהובה”.

פיליפה טולדו עם החולצה הצהובה (האינסטגרם של פיליפה טולדו)פיליפה טולדו עם החולצה הצהובה (האינסטגרם של פיליפה טולדו)

טולדו אשר הבטיח מקום באולימפיאדת פאריס 2024 הוסיף ואמר: "אני מרגיש שהאולימפיאדה זאת הפסגה הכי גדולה שאנחנו יכולים להגיע, להיות ספורטאי אולימפי זה מאוד מיוחד ואתן את המיטב על מנת להבטיח לברזיל מדליה נוספת”.

סבב האליפות העולמי מקביל לליגת האלופות של הגלישה. 35 הגולשים הטובים בתחום לוקחים חלק בתחרות, ביניהם קיילי סלייטר האמריקאי (בן ה-51), לדעת רבים הגולש הטוב בזמנים, איטלו פריירה הברזילאי, זוכה הזהב באולימפיאדת טוקיו וג'ון ג'ון פלורנס הוותיק מהוואי.

הליגה מורכבת מסבב של עשר תחרויות אשר מתחילות בהוואי, עוברות בין כל יבשות הגלובוס ובחופים עם הסוואלים הטובים והחזקים בעולם ונגמר בגמר הגדול בקליפורניה. כל ניצחון בתחרות בסבב מזכה את המנצח ב-10,000 נקודות ואת המקום השני ב-7,800 נקודות. המפסידים בחצאי הגמר יזכו ב-6,085 נקודות והמפסידים ברבעי הגמר יזכו ל-4,745 נקודות, כך שלאחר כל תחרות טבלת הדירוג עלולה להשתנות מקצה לקצה.

צוללים מתחת למים עם מישל גרציג וטיבו
אסור לפספס
נגןרונאלדו ג'וניור זוכה באליפות עם אל נאסר
רונאלדו ג'וניור זוכה באליפות עם אל נאסר
נגןהג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
הג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
נגןג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
ג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
נגןעדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
עדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
/* LAST / NEXT ROUNDs */