יום שלישי, 05.03.2024 שעה 00:36

ידליק את הלפיד: המחווה של שר הספורט לקליין

מיקי זוהר הודיע לספורטאי הפראלימפי גיבור ישראל על הבחירה בו להדלקת הלפיד בטקס הפתיחה של אולימפיאדת הילדים והילדות שתתקיים בווינגייט ב-9 במאי

|
שר התרבות והספורט, מיקי זוהר (שחר גרוס)
שר התרבות והספורט, מיקי זוהר (שחר גרוס)

שר התרבות והספורט מיקי זוהר בישר הבוקר (שלישי), יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, לספורטאי הפראלימפי אחיה קליין על הבחירה בו להדלקת הלפיד בטקס הפתיחה של אולימפיאדת הילדים והילדות שתתקיים במכון וינגייט ב-9 במאי.

קליין, נפצע אנושות בשנת 2013 ממטען חבלה שבמנהרה המובילה רצועת עזה לשטח ישראל. כתוצאה מהפיצוץ, איבד קליין את ראייתו כמעט לחלוטין. הוא חזר לשירותו הצבאי כקצין הנדסה, חרף פציעתו האנושה. 

בשנת 2019 הגיע קליין למקום השישי באליפות העולם הפאראלימפית לחתירה באוסטריה, באותה שנה נישא לבת זוגו שירלי וקיבל את אות המופת השיקומי על ידי ארגון נכי צה"ל.  אחיה קליין, בשיחתו עם השר מיקי זוהר, התרגש מהבחירה ואמר כי מקווה לתת השראה לספורטאיות ולספורטאים הצעירים בתחרות.

אחיה קליין ושי לי מזרחי (באדיבות מרכז דניאל לחתירה)אחיה קליין ושי לי מזרחי (באדיבות מרכז דניאל לחתירה)

יו"ר הוועד הפראלימפי, אלי בירנבאום, מסר: “אני מברך את את אחיה קליין על הזכייה להדלקת הלפיד בטקס הפתיחה של אולימפיאדת הילדים והילדות שתתקיים במכון וינגייט. אנחנו בוועד הפראלימפי מחויבים לדאוג לדור ההמשך ולכל הצרכים של הספורטאים הפראלימפיים”. 

אסור לפספס
נגןרונאלדו ג'וניור זוכה באליפות עם אל נאסר
רונאלדו ג'וניור זוכה באליפות עם אל נאסר
נגןהג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
הג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
נגןג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
ג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
נגןעדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
עדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
/* LAST / NEXT ROUNDs */