יום שבת, 24.02.2024 שעה 15:08

מרשים: נדב לוי זכה באליפות אירופה בבוצ'יה

הישג ענק לישראלי, שזכה בזהב בענף הפראלימפי לאחר 4:5 בגמר על יריבו הסלובקי, לאחר משחק מלא בתהפוכות. וגם: ארד לברייטמן, הסבר על המשחק בפנים

|
נדב לוי (לילך וייס רוזנברג)
נדב לוי (לילך וייס רוזנברג)

מדלית זהב לנדב לוי במשחק הגמר באליפות אירופה בבוצ'יה. לוי (14 בעולם) מספיבק רמת גן ניצח את רוברט מז'יק מסלובקיה (11 בעולם) בתוצאה 4:5 בתום משחק מלא תהפוכות.

למרות הגשם שירד בשעות הבוקר התקיים משחק הגמר של אליפות אירופה כמתוכנן – תחת כיפת השמיים במקום מרכזי בעיר רוטרדם, במטרה לחשוף את הענף הפראלימפי הייחודי בפני הקהל הרחב.

עבור מאמנת הנבחרת אורנה וייסבך זו שמחה כפולה, אחרי שגם בת אל ברייטמן הכהן זכתה מוקדם יותר במדליית ארד. ברייטמן המדורגת 24 בעולם ושביעית בטורניר גברה במאבק על מדליית הארד על דורה באסיץ' מקרואטיה המדורגת ראשונה בטורניר בתוצאה 3:4. ברייטמן מצטרפת עתה לסגל הכסף הפראלימפי.

נדב לוי אלוף אירופה בבוצ'יה

בוצ'יה הוא משחק של אסטרטגיה ודיוק שתוכנן מלכתחילה עבור אנשים עם שיתוק מוחין, אלא שבמהלך השנים הצטרפו לענף גם ספורטאים עם לקויות נוספות, כאלה המשפיעות על המיומנויות המוטוריות.

בוצ'יה משוחק על משטח חלק, שבו השחקנים חייבים לזרוק או לגלגל כדורים צבעוניים קרוב ככל הניתן לכדור מטרה לבן, המכונה ג'ק. השחקן שיש לו בתום המשחק הכי הרבה כדורים ליד הג'ק הוא המנצח. כדורי הבוצ'יה הם כדורי עור קטנים ורכים יחסית, המאפשרים אחיזה נוחה ושליטה טובה בזריקה. הענף אינו דורש מאמץ פיזי או כוח, כך שהמדד המרכזי בהצלחת השחקן הוא ריכוז, דיוק ומיומנות.

נדב לוי (לילך וייס רוזנברג)נדב לוי (לילך וייס רוזנברג)
בת אל ברייטמן הכהן (לילך וייס רוזנברג)בת אל ברייטמן הכהן (לילך וייס רוזנברג)
אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */