יום רביעי, 28.02.2024 שעה 04:38

הסוכנות למניעת סימום בספורט עלולה לסיים פעילות

הסוכנות הישראלית הודיעה לשר זוהר כי עלולה לסגור את פעילותה בשל אי העברת תקציבים מהמדינה כפי שסוכם: "הועברו אלינו רק 400 אלף מתוך 2 מיליון"

|
ד
ד"ר דניאל הרשטיין, מנכ"ל הסוכנות למניעת סימום בספורט (הוועד האולימפי בישראל)

הסוכנות הישראלית למניעת סימום בספורט הודיעה לשר התרבות והספורט מיקי זוהר כי היא עלולה לסגור את פעילותה בשל אי העברת תקציבים מהמדינה, כפי שסוכם לאחרונה בהסכם בין הצדדים. הפסקת פעילותה עלול לפגוע במעמד של הספורטאים הישראלים בעולם.

במכתב שנשלח בשבוע שעבר מראש הסוכנות עו”ד כרמל נפתלי וממנכ”ל הסוכנות ד”ר דניאל הרשטיין, נכתב: “הפעילות, אותה אנו מבצעים בצניעות ובתקציב זעום של 2 מיליון שקל, בשנה, היא לא רק ערכית, חינוכית וספורטיבית, אלא מהווה חלק מהחבות של מדינת ישראל לאמנות בינלאומית בתחום הספורט ולארגון הבינלאומי למניעת סימום בספורט WADA”.

לטענתם, הפעילות של הסוכנות והספורט הישראלי בסכנה: “רק לפני מספר חודשים עמדו הסוכנות הישראלית למניעת סימום בספורט ומדינת ישראל בפני סכנה של הדרת ישראל מפעילות הספורט הבינלאומית למשחקים ותחרויות, ורק ברגע האחרון, לאחר שדווח על הסכם תקציב עם ממשלת ישראל במנותק מהוועד האולימפי - האיום הוסר ובדיקות המעבדה התחדשו”.

במהלך השנה האחרונה נערכו כ-180 בדיקות סמים והושעו שלושה ספורטאים שנתגלו חומרים אסורים בגופם, אך כעת בסוכנות הודיעו: “אנו נאלצים כעת להפסיק את הבדיקות לאור העובדה שמתוך תקציב של 2 מיליון שקל הועברו אלינו מתחילת השנה, רק 400 אלף שקל. המצב נוצר עקב אי העברת התקציב המתחייב ממשרד הספורט, ובניגוד להסכמים חתומים, ולמרות שהסוכנות עמדה בכל הדרישות”.

ראשי הסוכנות ביקשו מהשר מיקי זוהר “לפעול להעברת התקציב, על מנת לאפשר לסוכנות למלא את תפקידה ולהבטיח שישראל לא תפגע בחבות הבינלאומית שלה ותסכן את מעמדם הבינלאומי של ספורטאים בישראל ואת מעמד ישראל בעולם”.

תגובת משרד התרבות והספורט תובא לכשתתקבל.

אסור לפספס
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
נגןלמה סון סירב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
למה סון סרב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
נגןהכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
הכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
/* LAST / NEXT ROUNDs */