יום שלישי, 27.02.2024 שעה 04:35

"חזקים יותר יחד": הספורטאים ביוזמה לילדי העוטף

הוועד האולימפי החל ביוזמה שהוגשה למערכת החינוך: סדרת 10 אימונים מצולמים עם דולגופיאט, רז הרשקו, טומרקין, שגיא מוקי, סמברג, שטילוב ואחרים

|
יעקב טומרקין (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)
יעקב טומרקין (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

הוועד האולימפי בישראל השיק היום (שלישי) את היוזמה ״חזקים יותר – ביחד״: סדרה בת 10 אימונים מצולמים בהובלת מיטב הספורטאיות והספורטאים האולימפיים של ישראל. היוזמה נולדה במסגרת שיתוף הפעולה בין הוועד האולימפי בישראל והפיקוח על החינוך הגופני במשרד החינוך, מתוך מחשבה על ילדי עוטף עזה ועל התלמידים שטרם חזרו ללימודים כסדרם.

לצד ההתגייסות המרגשת של האזרחים, הספורטאים האולימפיים מחויבים להתאמן ולייצג את המדינה, אבל גם לתמוך ולהירתם בעצמם. בהתאם להנחיות פיקוד העורף ומתוך שמירה על בטיחות ורווחת התלמידים בעקבות המצב הבטחוני, באזורים מסוימים ברחבי הארץ הלימודים אינם מתקיימים כסדרם. כתוצאה מכך, ניכרת שהות ממושכת בבית עקב למידה מרחוק וזו מובילה באופן טבעי לירידה בפעילות גופנית של ילדים ובני נוער בהשוואה לשגרת חיים רגילה בטרם החלה המלחמה.

כך נולדה היוזמה של הוועד האולימפי בישראל להפיק סדרה בת 10 אימוני כושר מצולמים במטרה לחזק את הגוף והנפש של ילדי ישראל כאחד, בהובלתם של מיטב הספורטאיות והספורטאים: שלי בובריצקי, עדן בלכר, ארטיום דולגופיאט, רז הרשקו, יעקב טומרקין, שחר טיבי, אריק כצנלסון, ענבר לניר, שגיא מוקי, אבישג סמברג, שון פייגה, פיטר פלצ'יק, נמרוד קריביצקי, תום ראובני, נטע ריבקין ואלכס שטילוב.

מטרת היוזמה היא לספק לדור הצעיר משאב נגיש ומהנה שיסייע להם להישאר פעילים בדרך אטרקטיבית. בשיתוף פעולה עם הפיקוח על החינוך הגופני במשרד החינוך, הסרטונים ומערכי האימון הכתובים יעלו למרחב הפדגוגי של החינוך הגופני במטרה שהמורים ברחבי הארץ ישלבו את האימונים הללו במערכי השיעור שלהם וישפרו את החוויה החינוכית של התלמידים.

ענבר לניר ורז הרשקו באחד הסרטונים (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)ענבר לניר ורז הרשקו באחד הסרטונים (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

נטע ריבקין סיפרה: “זה פרויקט חשוב שאני גאה לקחת בו חלק, מטרתו גם להרים לילדים את המורל וגם לגרום להם לזוז, מה שמאוד עוזר למצב הנפשי בתקופה הנוכחית". מנכ"ל הוועד האולימפי, גילי לוסטיג, אמר: "מרגש לראות את ההתגייסות של הספורטאים והתמיכה העקבית שלהם בזירות שונות מתחילת המלחמה. החל מביקור פצועים, פעילויות ספורט לילדי עוטף עזה, תמיכה בחקלאות ועד צילום סרטוני הסברה ואימונים לבני הנוער. בזכות שיתוף פעולה הדוק הקיים בין הוועד האולימפי לפיקוח על החינוך הגופני מזה שנים, אני סמוך ובטוח שהיוזמה תגיע לכל ילד וילדה בישראל. הספורטאים האולימפיים מהווים דוגמה לרוח אחדות וחוסן לאומי, תמיד ובימים אלה במיוחד״.

אסור לפספס
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
נגןלמה סון סירב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
למה סון סרב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
נגןהכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
הכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
נגןעקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
עקף את כל המגרש כמו מראדונה בדרך אל הרשת
/* LAST / NEXT ROUNDs */