יום רביעי, 28.02.2024 שעה 03:36

המצטיינים: אלו ספורטאי השנה של מרכז הפועל

נמרוד קרביצקי ושחר טיבי נבחרו לספורטאי השנה. שחר צוברי ואיילת זוסמן קיבלו את פרס מאמני השנה. זוהר: "מאמין שנשבור את שיא המדליות באולימפיאדה"

|
גילי קוריצקי, שחר טיבי ונמרוד קרביצקי (ראובן שוורץ)
גילי קוריצקי, שחר טיבי ונמרוד קרביצקי (ראובן שוורץ)

מרכז הפועל קיים הערב (שלישי) אירוע הוקרה עם וחלוקת מענקים למצטייני השנה של אגודת הפועל בבית ברל. נמרוד קרביצקי ושחר טיבי נבחרו לספורטאי השנה, כאשר סך הפרסים הכולל שחולק היה בגובה מיליון שקל.

בנוסף, בתואר מאמני השנה, זכו מאמן נבחרת הנשים בגלישת רוח שחר צוברי ומאמנת ההתעמלות האמנותית איילת זוסמן. בתואר מנהל השנה זכה אבי יחיאל מהפועל פתח תקווה, בתואר מאמן השנה בענפים הקבוצתיים זכה אייל שדה ממ.ס קרית גת בכדורגל, על הישג יוצא דופן זכה המאמן עאמר מאמון מפלפלה כפר קאסם בכדורגל חופים, ובתואר תגלית השנה זכתה גילי קוריצקי מהפועל כפר סבא בסיוף.

מנכ”ל הפועל היוצא, יורם אורנשטיין, קיבל הוקרה מהמנכ”לית החדשה, כנרת צדף, שאמרה בטקס: “זהו ערב הוקרה לכל הספורטאים, המאמנים והמנהלים שמובילים את הספורט בישראל. הערב הזה מרכז שנה טרום אולימפית והעיקר מסמל שנת מעבר. אנחנו אלופי העולם בפול גז בניוטרל, עבדנו בטירוף אבל באפס שקלים ואני מאחל לכולנו שמחר בבוקר הכסף שמגיע לנו יגיע אלינו בעזרת השר מיקי זוהר”.

טקס מצטייני מרכז הפועל (ראובן שוורץ)טקס מצטייני מרכז הפועל (ראובן שוורץ)

“בזכות ההסתדרות שהלוותה לנו כספים ותמכה בנו הצלחנו להגיע לפה. אנחנו ההורים של כל האגודות ובשנה הקרובה אנחנו מאחלים הצלחה לאגודות שלנו, נהיה בשבילכם בדיוק לדברים הקטנים, נפעל עם 40% של שיקול דעת לטובתכם”, סיכמה צדף.

שחר צוברי (ראובן שוורץ)שחר צוברי (ראובן שוורץ)

יו”ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, ציין: “אנחנו רוצים לראות שמשרד התרבות והספורט לא רק מבטיח כסף, אלא גם מעביר כסף למרכזים בלי שאני ואנשיי נתערב מול משרד האוצר. הספורטאים האלופים והקבוצות המנצחות שנמצאים פה הם הגאווה של הספורט הישראלי. ניתן למרכז הפועל את כל התמיכה, נקדם נשים ונילחם באלימות בספורט. ההסתדרות, הפועל, משרד התרבות והספורט והספורט הישראלי כולו ימשיך לעבוד ביחד למען ההצלחות במשחקים האולימפיים כדי שנחזור להיות חברה מאוחדת”.

איילת זוסמן (ראובן שוורץ)איילת זוסמן (ראובן שוורץ)

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר, אמר בצחוק: “איפה החולצה האדומה, ארנון? חולצה כחולה באירוע כזה? התחלת בעקיצה אליי, אני עוקץ בחזרה”. השר הוסיף: “אני רואה במרכזי הספורט כזרוע ביצועית של המשרד ולא כמשהו שנוגד את דרכנו, לכן הוספנו תקציב של 15 מיליון שקל למרכזים. לראשונה הבאנו את תקציב האיגודים והאגודות עד ל-289 מיליון שקלים, לא כולל הגדלות של 150 מיליון שקלים, כדי שיהיו עוד הצלחות וגם ספורטאים צעירים מצליחים”.

מיקי זוהר המשיך וציין: “המשרד והפועל משתפים פעולה באופן הדוק למען הצלחת הספורט, המאבקים שלנו מול משרד האוצר נושאים פרי. יש שם מי שחשבו שמרכז הספורט הם נטל, אבל מרכזי הספורט הם לא נטל אלא אני רואה בהם ערך חשוב לקידום הספורט הישראלי. ביחד אני מאמין שנשבור את שיא המדליות באולימפיאדת פאריס. אני מסכים שאין דרך טובה יותר לאחד את העם שלנו, אם לא באמצעות הספורט, כי שם הפוליטיקה זזה הצידה. נאחד את העם ונפסיק את הוויכוח הנורא שנמצא בנינו, כי אנחנו עם אחד וכולנו שותפי גורל. שתהיה שנה טובה, של שמחה, בריאות והצלחות”.

מיקי זוהר עם פרוספר בן חמו וכנרת צדף (ראובן שוורץ)מיקי זוהר עם פרוספר בן חמו וכנרת צדף (ראובן שוורץ)

חבר הכנסת, סימון דוידסון, ציין: “האירוע הזה הוא אי של שפיות. באיסלנד שינו מדינה שלמה, מקום שבשנות ה-90 הפשע היה מהגבוהים בעולם - אבל אחרי השינוי שם המספרים האלה ירדו. אם המדינה תשקיע יותר בספורט, כך שילדים בקריית שמונה או בכפרים בדרום יוכלו לעשות ספורט - יהיה במדינה שלנו פחות פשע, גם בחברה הערבית. צריך להכפיל ואפילו לשלש את תקציב הספורט, שהפך לעשירים בלבד לצערנו”.

שחר טיבי (ראובן שוורץ)שחר טיבי (ראובן שוורץ)
ארנון בר דוד, כנרת צדף ופרוספר בן חמו (ראובן שוורץ)ארנון בר דוד, כנרת צדף ופרוספר בן חמו (ראובן שוורץ)
סימון דוידסון (ראובן שוורץ)סימון דוידסון (ראובן שוורץ)
אסור לפספס
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
נגןלמה סון סירב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
למה סון סרב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
נגןהכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
הכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
/* LAST / NEXT ROUNDs */