יום שבת, 24.02.2024 שעה 15:04

האריות זכו בגביע המדינה ברוגבי כיסאות גלגלים

קבוצתו של שלומי ספיבק גברה 45:49 על הטיגריסים בדרך אל התואר, במשחק בו צפה שגריר יפן בישראל, קואיצ'י מיזושימה: "זו הייתה חוויה מיוחדת ומרגשת"

|
קבוצת האריות (קרן איזיקסון)
קבוצת האריות (קרן איזיקסון)

האריות זכו אתמול (רביעי) בגביע המדינה ברוגבי בכיסאות גלגלים לאחר שגברו 45:49 על הטיגריסים, כשבמחצית הזוכים הובילו 22:24. למצטיין המשחק נבחר נריה קרסנטי, ולתגלית העונה נבחר השחקן דן להט.

שתי הקבוצות פועלות במסגרת ההתאחדות לספורט נכים ומועדון אילן ספיבק רמת גן, שם התקיים המשחק. את האריות מאמן שלומי ספיבק המדריך גם את נבחרת ישראל, ואת הטיגריסים מאמן עדי גואטה.

בפתיחת המשחק התקיים טקס קצר בו העניק יו"ר התאחדות הישראלית לספורט נכים, רו"ח אהוד רצאבי, אות הוקרה לשגריר יפן בישראל קואיצ'י מיזושימה, שהגיע לצפות במשחק, ואמר בסיומו: "מעולם לא צפיתי במשחק רוגבי בכיסאות גלגלים, זו הייתה חוויה מיוחדת ומרגשת מאוד עבורי”.

קבוצת האריות מול הטיגריסים (קרן איזיקסון)קבוצת האריות מול הטיגריסים (קרן איזיקסון)

יו"ר ההתאחדות לספורט נכים, רו"ח אהוד רצאבי, אמר: "אני מודה לקהל שהגיע לצפות במשחק, ובתוכו גם שגריר יפן בישראל, שהוא ידיד אישי. זכינו לערב מרתק מאוד, ראינו פה יריבות בין שתי קבוצות חזקות ובעיקר ראינו ספורטאים נחושים ששום מגבלה גופנית אינה מגבילה אותם”.

הרוגבי משוחק באולם סגור, כאשר גודל האולם זהה לאולם כדורסל ואורך המשחק כארבעה רבעים של שמונה דקות כל אחד. כיסאות הגלגלים מותאמים במיוחד למשחק, המגע של שחקן בשחקן במהלך משחק הרוגבי הוא אסור, אולם המגע בין הכסאות מותר בהחלט, ולמעשה חלק בלתי נפרד מהספורט. השחקנים משתמשים בכיסאות כדי לחסום ולהדוף את היריבים, לעתים באגרסיביות לא מעטה.

אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */