יום שלישי, 05.03.2024 שעה 00:06

ענבר לניר: הקושי האמיתי נמצא בראש שלנו

אנשי הספורט כותבים ל-ONE על מה שהם עוברים בזמן המלחמה. הג'ודאית עם עצות לילדים: "מקשיבה לקול שאומר 'אני אצליח'. הוא יגדל ככל שנקשיב לו"

|
ענבר לניר (חגי מיכאלי)
ענבר לניר (חגי מיכאלי)

איגוד הג’ודו ערך לאחרונה מפגש אינטרנטי מיוחד עם למעלה מ-500 ילדים ממועדוני ג’ודו מרחבי הארץ. במפגש התארחו פסיכולוג נבחרת הנשים, נועם אייל, שהעניק לילדים טיפים לבניית חוסן, פיטר פלצ’יק ואלופת העולם, ענבר לניר, שדיברה עם הילדים. בטור שלפניכם, שמוקדש לילדים, מספרת אלופת העולם הישראלית בג’ודו על הדרך שלה להתמודדות עם סיטואציות מורכבות, כמו זו בה אנו נמצאים.

"כולנו עוברים ימים קשים מאוד ואני בוחרת לדבר איתכם על הקושי ועל ההתמודדות עם קושי. נכון, אין להשוות בין הקשיים בספורט לקשיים שאנחנו חווים, אבל אני בטוחה שכל אחת ואחד יוכלו להבין את הדוגמה, ולקחת את זה לקשיים שאנחנו עוברים. 

"בכל אימון ואימון שלי, אני בוחרת לפחות פעמיים ביום למצוא את הדברים שהכי קשה לי לעשות. אני ממש מחפשת בכוונה מה יהיה לי הכי קשה לבצע, מחפשת כל יום מחדש, וכשאני מוצאת אני בוחרת להתמודד עם הקושי. כואב, קשה, לא נעים, אבל אני יודעת שדרך הקושי אני מתקדמת. הקושי מקדם אותי.

"הקושי מקדם אותי". ענבר לניר (איגוד הג'ודו העולמי)"הקושי מקדם אותי". ענבר לניר (איגוד הג'ודו העולמי)

"בכל יום מחדש אני מגלה כוחות חדשים ויכולות שיש בתוכי שלא הכרתי בעצמי קודם. גיליתי שדרך הקושי וההתמודדות אני משתפרת. כי אם נעשה רק מה שנעים ונוח לנו כל הזמן ולא נאתגר את עצמנו, לא נתקדם ולא נדע למה אנחנו מסוגלים. גיליתי גם שכל קושי, אחרי שאני מצליחה לעבור אותו, הופך אחרי שנייה לפחות קשה.

"אני אגלה לכם סוד קטן. הקושי האמיתי נמצא בראש שלנו. אם החלטנו שמשהו יהיה לנו קשה - רוב הסיכויים שהוא באמת יהיה קשה בפעם הראשונה. אבל אז, בפעם השנייה, ובפעם השלישית הוא יהפוך לקל יותר, כי אנחנו יודעים ומאמינים שאנחנו יכולים.

"בחצי הגמר באליפות העולם עליתי להתחרות מול יריבה איטלקיה. ארבע פעמים הפסדתי בעבר ליריבה הזו, לא ניצחתי אותה מעולם. זה היה קושי, אבל בחרתי לעבור דרכו. לפני הקרב אמרתי לעצמי: “ענבר, הקושי נמצא רק בראש שלך. את יודעת מה את צריכה לעשות. יש לך תוכנית קרב. זו רק יריבה אחת, זה רק קרב אחד. יש לך הזדמנות להוכיח לעצמך שאת יכולה להתמודד עם הקושי הזה ואפילו לצלוח אותו.

"בכל יום מחדש אני מגלה כוחות חדשים". ענבר לניר (איגוד הג'ודו העולמי)"בכל יום מחדש אני מגלה כוחות חדשים". ענבר לניר (איגוד הג'ודו העולמי)

"החלטתי לבחור בקול שמעודד, דוחף ומאמין ולשים על ‘השתק’ את החששות והפחדים שאולי אפסיד. הכי חשוב זה להאמין שאני יכולה - ולבחור להתמודד. אני בוחרת להקשיב לקול שאומר 'אני אצליח'. ככל שנקשיב לו יותר, כך הוא יגדל, יגבר ויתעצם. אני בטוחה שכולכם לוחמות ולוחמים אמיתיים, לא מוותרים, וגם אתם, אנחנו, בוחרים להקשיב לקול החיובי, לזה שמכוון לניצחון, ונדע יחד לנצח ולצמוח מתוך התקופה הקשה הזאת. כך אני ניצחתי".

הובא על ידי אסי ממן.

אסור לפספס
נגןרונאלדו ג'וניור זוכה באליפות עם אל נאסר
רונאלדו ג'וניור זוכה באליפות עם אל נאסר
נגןהג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
הג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
נגןג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
ג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
נגןעדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
עדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
/* LAST / NEXT ROUNDs */