יום שבת, 24.02.2024 שעה 13:33

סמדג'ה: שנת 2023 היא אחת מהטובות של הנבחרת

מאמן נבחרת הג'ודו משיב לביקורות: "המסע שלנו ארוך ולא תמיד עומד בציפיות. עובדים בשקט ובצניעות, אנחנו עם הפנים קדימה - לאולימפיאדת פאריס 2024"

|
אורן סמדג'ה (רדאד ג'בארה)
אורן סמדג'ה (רדאד ג'בארה)

לאור הביקורות על מצבה של נבחרת הגברים בג’ודו כפי שפורסם בניתוח מעמיק ב-ONE, המאמן הלאומי אורן סמדג’ה פרסם היום (ראשון) פוסט ברשתות החברתיות וטען: “שנת 2023 היא אחת מהשנים הטובות של נבחרת ישראל בג’ודו גברים, שנה מדהימה עם הישגים גדולים ומשמעותיים”.

סמדג’ה טען: “השנה שמנו דגש על הנבחרות הצעירות בגילאי קדטים, ג’וניור ובוגרים שנה ראשונה. הצלחנו לזכות בהרבה מאוד זכיות בכל טורניר בסבבים הגדולים באירופה. סך הכל 54 מדליות לשנת 2023: 19 מדליות משמעותיות לנבחרת הבוגרת הצעירה, 12 מדליות משמעותיות לנבחרת הג’וניור, 17 מדליות משמעותיות לנבחרת הקדטים ו-6 מדליות לנבחרת האולימפית. היום אפשר כבר להגיד אחרי שנים של עבודה קשה יש לנו דור המשך מהטובים ביותר שידענו, קיימת היום קרקע בריאה וחזקה בנבחרות הצעירות שמייצרת מדליסטים בכל טורניר גדול בעולם וכאלה שעוד יגיעו להישגים גדולים לא פחות מהדור הנוכחי”.

המאמן הוסיף: “אליפויות העולם ב-2023 (היו) מהטובות ביותר שידענו בשנים האחרונות, שלושה ספורטאים שונים זכו לעמוד בפודיום היוקרתי ביותר. בפעם הראשונה הצלחנו לזכות במדליית זהב מאליפות עולם לקדטים, ולאחר 9 שנים מאז הזכייה האחרונה של ברוך שמאילוב בארד מאליפות עולם לג’וניור העמדנו ספורטאי נוסף שזכה במדליית כסף. הישג משמעותי וחשוב הבאת שגיא מוקי לאזור המדליות באליפות עולם עד למעמד חצי גמר ומסיים במקום החמישי המכובד”.

ברוך שמאילוב (חגי מיכאלי)ברוך שמאילוב (חגי מיכאלי)

“השיא של השנה שייך לספורטאי פיטר פלצ’יק שעשה קפיצה משמעותית והצליח להיות יציב לאורך כל השנה. ספורטאי עם כל כך הרבה הישגים הצליח בפעם הראשונה לזכות בתואר היוקרתי ולעמוד על הפודיום גם באליפות עולם ולזכות במדליית הארד. כיף להוביל אותו לקרבות בידיעה שהוא ייתן את הלב והנשמה בכל קרב, זאת התחושה המנצחת. אני הכי גאה בו בעולם ולכן מבחינתי שנת 2023 היא שלו”. 

בנוגע לביקורות טען: “המסע שלנו ארוך ולא תמיד עומד בציפיות. כולנו עוברים אותו ביחד, בהצלחות ובהפסדים. אנחנו עוברים מסע מאתגר ומיוחד, לא לכל מאמן יש את הפריבילגיה לאמן כאלה ספורטאים שנגעו בכל כך הרבה פעמים בכל הישג גדול ומשמעותי בקריירה. המשמעות של הגדרת התפקיד שלי, מאמן העל של נבחרות ישראל בג’ודו, היא להיות שם כל הזמן איתם ובשבילם. מניסיוני הרב כספורטאי וכמאמן למדתי שהדרך היחידה להצליח היא לעבוד ביחד באמצעות תקשורת ושיתוף פעולה, וכך אנחנו עובדים בנבחרת”.

סמדג’ה המשיך: “צברתי ניסיון רב באימון ובניהול צוות מקצועי. מתחילת דרכי בתפקיד ידעתי כמה חיוני להיות בעל חזון, להחדיר את האמונה בספורטאים לפיה בעבודה קשה ניתן להשיג כל מטרה. הגדרתי לעצמי את היעדים והמטרות ופעלתי ללא פשרות למען השגתם. אני נרגש וגאה להוביל אותם בדרך לא קלה, אך מרתקת זו. דרך ההתמודדות עם הקורונה שפגעה בנו קשות, עם הלחימה שמתקיימת היום במדינה אהובה שלנו ובעיקר עם חוסר התקציבים שלעיתים מאט ואף לפעמים עוצר אותנו מלהגיע למטרות והיעדים”.

אורן סמדג'ה (שחר גרוס)אורן סמדג'ה (שחר גרוס)

“ברור לי שאם התקציבים לא יגיעו ולא תהיה לנו את היכולת הכלכלית לטפחם ולתת לכולם את המעטפת הנדרשת, לא נוכל להביא את דור ההמשך להישגים גדולים בעתיד. בשיחות עם יו”ר האיגוד, משה פונטי, אנחנו מנסים כל פעם מחדש למצוא נוסחה שתאפשר את המשך המרוץ גם כאשר התקציבים המובטחים לא מגיעים לקופת האיגוד. ברור לכולנו שהמרוץ הזה חייב להתבצע כל הזמן, אי אפשר להוריד את הרגל מהגז. תמיד ישנו דור המשך וצריך לטפח אותו וכאן הספורט הישראלי לצערי מאבד את טובי הספורטאים ונופל”.

“אנחנו עובדים בשקט ובצניעות, וההצלחה שלנו עושה את הרעש ובעיקר את השמחה בלב לכולנו. אני נרגש וגאה להוביל אותם בדרך לא קלה אך מאתגרת, אנחנו עם הפנים קדימה - לאולימפיאדת פאריס 2024. נעשה את הכל וניתן את הלב והנשמה כדי להצליח. התחלנו כבר בהתאמת התוכניות לספורטאים ומעל הכל להציב בפניהם את העובדה שלא מוותרים וממשיכים קדימה בכל הכוח והעוצמה לפאריס. לא יהיה פשוט אבל כמאמן אני מכוון מטרה להביאם מוכנים הכי טוב שרק אפשר למשחקים האולימפיים, להיות לצידם ברגעים הללו ולדעת שעשינו את המיטב”, סיכם.

אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */