יום חמישי, 22.02.2024 שעה 19:34

מחזירים את החיוך: ילדי העוטף במשטח רכיבה אתגרי

איגוד האופניים ופרוייקט "רוכבים קדימה" בהשתתפות רוכבים בכירים הקימו משטח רכיבה אתגרי לילדי העוטף בקיבוץ משמר הנגב. לאנג: "הרגע הזה שווה הכל"

|
פרוייקט
פרוייקט "רוכבים קדימה" (עופר עברי, ישראל פרמייר טק)

מלחמת חרבות ברזל שנכפתה על ישראל נגד ארגון הטרור חמאס ללא ספק מחקה את החיוכים מפניהם של תושבי הדרום בפרט ואזרחי ישראל בכלל. איגוד האופניים לקח על עצמו להחזיר לילדי העוטף את החיוך לפנים, עם פרויקט “רוכבים קדימה” בהשתתפות מדריכים בכירים, רוכבי “ישראל פרמייר טק” והנבחרת, בשיתוף עם “לב אחד”.

היום (רביעי) הוקם בקיבוץ משמר העמק משטח רכיבה אתגרי, אליו הגיעו עשרות ילדים מעוטף עזה. כשצוותי הדרכה עם אופניים וציוד מפעילים את הילדים במשטחים האתגריים, ניתן היה לראות את הילדים מקפצים על הרמפות, משמיעים צרחות אושר ואף מגניבים מבטי גאווה לעבר רוכבי האופניים המקצועיים.

אותם ילדים, שרק לפני 12 ימים עברו טראומות וצברו זיכרונות צורבים שספק אם אי פעם יימחקו, זכו לכמה שעות של שקט וכיף, שדאגו להשכיח אפילו במעט את התקופה אותה הם עוברים.

יושבת ראש האיגוד, דפנה לאנג אמרה: “זו זכות ענקית להעניק לילדים פעילות של אהבה וכיף, הרגע הזה היה שווה הכל. זו זכות גדולה עבורנו להביא לילדים את האהבה והכיף שבאופניים ולתת להם תחושה של הצלחה, כמה שעות של נורמליות וילדות שנלקחה מהם״. 

פרוייקט "רוכבים קדימה" (עופר אברי, ישראל פרמייר טק)פרוייקט "רוכבים קדימה" (עופר אברי, ישראל פרמייר טק)

הרוכב להב דוידזון הוסיף: “הם באו אליי ואמרו: ‘נשרפו לי האופניים, נשרפה לי הקסדה’. בהתחלה הזהירו אותנו שחלק מהילדים במצב רגיש והם עלולים להסס אבל אחרי כמה דקות הם נפתחו ופשוט עפו על האופניים. יצאתי משם בתחושה של סיפוק ועילאיות ממש שיכולנו לעלות להם חיוך על הפנים״.

פרוייקט "רוכבים קדימה" (עופר עברי, ישראל פרמייר טק)פרוייקט "רוכבים קדימה" (עופר עברי, ישראל פרמייר טק)

 
לאור ההצלחה, בו מתנדבים רבים לקחו חלק וציוד רב חולק לילדי העוטף, הפרויקט יורחב ומחר ובסוף השבוע הקרוב יצאו הצוותים לים המלח שם מתגוררים מאות רבות של משפחות מפונים. ביום שלישי בשבוע הבא, תקוים פעילות "רוכבים קדימה" בקיבוץ מזרע לזכרו של רוכב האופנים, שלומי דבידוביץ, שנרצח ע"י מחבלי החמאס.

פרוייקט "רוכבים קדימה" (עופר אברי, ישראל פרמייר טק)פרוייקט "רוכבים קדימה" (עופר אברי, ישראל פרמייר טק)
אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */