יום ראשון, 03.03.2024 שעה 22:03

מגרש פוטבול יוקם בחוף הכרמל ב-18 מיליון ש"ח

ראש המועצה האזורית חוף הכרמל הודיע על הקמת אצטדיון הענק בכפר גלים שיפתח תוך כשנתיים בזכות תרומה של רוברט קראפט. איזק: "תוצאה של עבודה קשה"

|
אסיף איזק  (איציק בלניצקי ודודי ארדון | עופר תליו)
אסיף איזק (איציק בלניצקי ודודי ארדון | עופר תליו)

אסיף איזק, ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, הודיע היום (חמישי) על תרומת ענק בסכום של כ-18,000,000 שקלים שתיועד להקמת אצטדיון פוטבול ענק בכפר גלים, במה שיהיה לאצטדיון הפוטבול הראשון באיזור הצפון.

לאחר מאמצים רבים ועבודה שנמשכה כמעט ארבע שנים, גוייסה התרומה מרוברט קראפט, נדבן יהודי אמריקאי, זוכה פרס ‘בראשית’ לשנת 2019 ומקים עמותה למלחמה באנטישמיות (Foundation to Combat Antisemitism).

האצטדיון ייקרא "קמפוס הספורט על שם משפחת קראפט בכפר גלים" ומתוכנן להיפתח בתוך כשנתיים. התרומה הייחודית מגיעה לתחום החינוך האזורי של חוף הכרמל וצפויה לסייע לתלמידי האזור של המועצה, שרק לאחרונה זכתה בפרס החינוך ארצי וזוכה להכרה ארצית.

רוברט קראפט (רויטרס)רוברט קראפט (רויטרס)

מר רוברט קראפט, איש עסקים ובעלי קבוצת הפוטבול הניו אינגלנד פטריוטס מליגת ה-NFL, וקבוצת ניו אינגלנד רבולושן מליגת ה-MLS. קראפט העניק לחוף הכרמל וכפר גלים את התרומה מתוך רצון לסייע לתלמידי המועצה בכלל ופתח את תחום הפוטבול בישראל והספורט בכללותו בפרט.

אסיף איזק, ראש המועצה, אמר: “אנו עמלים לילות כימים לקבלת התרומה במטרה לפתח את האזור וזו היא תוצאה של עבודה קשה ומאמצים רבים. אין ראוי יותר מכפר גלים ובית הספר האזורי גלים לקבל את התרומה ובכך לבסס את מעמדו כבית ספר ופנימיה מובילים בארץ בתחום הספורט ובכלל.

“קמפוס הספורט על שם משפחת קראפט יכלול בין היתר מגרש פוטבול תקני ובגודל מלא, מגרש דשא סינטטי המתאים גם למשחקי כדורגל, שני מסלולי ריצה, שני אולמות סטודיו לחוגים ופעילות כושר, תאורת לילה מלאה, חדרי שופטים ומאמנים, יציע של 350 מושבים, משרדים, חדרי הקרנה, חדרי מלתחות, שבילים להולכי רגל, חנייה ועוד".

דני גילדין מנכ"ל כפר גלים: "מדובר בעוד מהלך אסטרטגי שיציב את כפר גלים בצמרת מוסדות החינוך בישראל וכמרכז אזורי וארצי לקידום הספורט התחרותי, מהלך זה מתחבר למהלך של הקמת מועדון ספורט רב ענפי בכפר גלים וקידום הענפים של אתלטיקה, כדורעף, כדורסל, גלישת גלים ,כדורגל בנות ועכשיו גם פוטבול. אנחנו גאים על האמון של משפחת קראפט ועל שיתוף הפעולה עם איגוד הפוטבול הישראלי ובייחוד על השותפות יוצאת הדופן עם המועצה האזורית חוף הכרמל ובמיוחד ראש המועצה אסיף איזק".

מנכ"ל התאחדות הפוטבול הישראלי, עו"ד אהוד שרון: "אנחנו עובדים על הקמת אצטדיוני פוטבול בכל הארץ. חוף הכרמל ובית הספר כפר גלים הוא מקום מצוין עבורנו לפיתוח ענף הפוטבול, ואין ספק שענף הפוטבול (ענף הקבוצתי החמישי בגודלו בישראל) והמועדון המקומי של חוף הכרמל בפרט, יזכו כעת לדחיפה אדירה בפיתוח הספורט. קמפוס הספורט על שם משפחת קראפט בכפר גלים יתווסף לספורטק משפחת קראפט בירושלים בעמק הארזים שנחנך ב-2017 על ידי משפחת קראפט, ואצטדיון משפחת קראפט בגן סאקר. התרומה האדירה של מר קראפט, הסיוע הרב של ראש המועצה, אסיף איזק, והעבודה עם מר דני גילדין, מנכ"ל הכפר, הם אלו שהובילו להקמת האצטדיון החשוב הזה והסיוע הרב לתלמידים".

ישנם 1,800 תלמידים בכפר גלים וכ-2,000 שחקנים לוקחים חלק בפעילות התאחדות הפוטבול ברחבי ישראל, ואחד ממקצועות הפוטבול (פוטבול דגלים) צפוי להיכנס כענף אורח לאולימפיאדת לוס אנג'לס ב-2028.

אסור לפספס
נגןהג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
הג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
נגןג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
ג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
נגןעדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
עדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
נגןרונאלדו השועה למשחק אחד אחרי שהתגרה בקהל
בסעודיה זועמים על הפרובוקציה של רונאלדו
/* LAST / NEXT ROUNDs */