יום שני, 04.03.2024 שעה 22:54

סובארו הפתיעה עם רכב מעופף דמוי רחפן ענק

חברת הרכב היפנית הציגה ב-Japan Mobility Show את רכב העתיד שלה, אשר מצויד בלא פחות משישה רוטוריים. יכולותיו אינן ידועות וטרם נעשתה טיסת מבחן

|
הרכב המעופף של סובארו (מתוך האתר הרשמי)
הרכב המעופף של סובארו (מתוך האתר הרשמי)

אם כל מה שמעניין אתכם בעולם הרכב הן חדשות אודות רכבים חשמליים ורכבים אוטונומיים, תדעו שאתם לא מסתכלים מספיק רחוק. העתיד של עולם הרכב הוא כנראה ה”רכבים המעופפים”, אשר אמורים להגיע לשוק בשנים הקרובות, כאשר הכול תלוי כמובן בתקנות התעופה שיתקיימו בכל מדינה.

בשנים האחרונות הצגנו לכם מגוון כתבות אודות סוגים שונים של רכבים מעופפים כאשר בין היתר, ניתן היה למצוא רכב עם כנפיים מתקפלות, רכבים אשר נהפכים למסוקים וכן רכבים אשר נראים כמו רחפנים ענקיים.

בכל הקשור לסוג האחרון המוזכר לעיל, נראה שיש בשורה חדשה מאת מותג הרכב היפני סובארו, שכן המותג הציג לאחרונה ב-Japan Mobility Show רכב מעופף עתידני שנראה כמו רחפן לכל דבר ועניין.

כרגע לא ידוע יותר מדיי אודות אותו רכב מעופף, אך ניתן לזהות שני סממנים שמקשרים אותו למותג היפני: ראשית הוא כולל כמובן את לוגו המותג, ושנית, נראה כי הפנסיים הקדמיים והאחוריים (בצורת האות C) גם כן מזכירים עיצובים מבית סובארו.

הרכב המעופף של סובארו (מתוך האתר הרשמי)הרכב המעופף של סובארו (מתוך האתר הרשמי)

מה שנותן לאותו רכב את יכולת התעופה הם שישה רוטוריים (שניים בכל צד, אחד מקדימה ואחד מאחור), ולפי תא הנהג ניתן רק להעריך שמדובר בכלי טייס המיועד לשני נוסעים בלבד. אגב, בניגוד לרכבים מעופפים אחרים, לרכב זה אין יכולות נסיעה על הכביש, זאת בניגוד למשל לרכבים המעופפים עם הכנפיים המתקפלות (תוך 3 דקות בלבד).

בכל הקשור לנתונים טכניים של הרכב העתידני לא ניתן לומר יותר מדיי בשל העידר פרסום מצד החברה, אך בכל הקשור למהירות ניתן להעריך כי על פי דגמים דומים שלחברות אחרות מדובר במהירות שיא של כ-350 קמ”ש (מהירותו של אפאצ’י).

סביר להניח שאותו כלי רכב יהיה מבוסס על הנעה חשמלית, בדומה לכלל הרכבים המעופפים, אך כנראה שלא באופן בלעדי. דגמים מקבילים משתמשים בדלק המבוסס על מימן (משיקולי משקל ותדלוק), אך למותג היפני לא היה ניסיון עם שימוש באנרגיה מסוג זה בעבר.

הרכב המעופף של סובארו (מתוך האתר הרשמי)הרכב המעופף של סובארו (מתוך האתר הרשמי)

לכל מי שהיה מופתע מכניסתה של סובארו לתחום נציין כי מטעם החברה נמסר כי היא מגלה עניין רב בתחום הרכבים המעופפים, מה שיוביל לדבריה ל”מהפכה בתחום התחבורה האווירית”.

בנוסף מסרה החברה כי המהנדסים שלה עובדים על טיסות מבחן עם האבטיפוס שהוצג בתערוכה, כאשר כלי התקשורת המקומיים ודאי יעקבו בעניין אחרת ההתפתחויות אשר יעידו אם הפרוייקט אכן קרם עור וגידים.

לסיום נציין כי יש מספר חברות בתחום (לא חברות רכבים מוכרות) אשר כבר ביצעו מספר טיסות מבחן עם הרכבים המעופפים שלהן, אך מכל מקום יהיה זה מעניין לגלות להיכן התחום הזה הולך.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ומאז 2019 עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור האזור המוטורי? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את האזור המוטורי. נתראה בכתבה הבאה!

אסור לפספס
נגןרונאלדו ג'וניור זוכה באליפות עם אל נאסר
רונאלדו ג'וניור זוכה באליפות עם אל נאסר
נגןהג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
הג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
נגןג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
ג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
נגןעדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
עדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
/* LAST / NEXT ROUNDs */