יום חמישי, 22.02.2024 שעה 18:26

רמה מעל: ג'וקוביץ' זכה גם באליפות סוף השנה

תופעה שקשה להסביר: הסרבי בן ה-36.5 רק משתבח עם הזמן ורשם הופעת ענק מול סינר בגמר בטורינו. הכניס תואר 98 לארון, עבר את פדרר והפך לשיאן גם כאן

|
נובאק ג'וקוביץ' חוגג  (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' חוגג (רויטרס)

זה פשוט לא להאמין, אבל גם בגיל 36 וחצי נובאק ג’וקוביץ’ פשוט רמה מעל המשחק והסבב כולו. הערב (ראשון) המדורג ראשון בעולם פגש את יאניק סינר, שהגיע לגמר הנוכחי בכושר הכי טוב שלו בקריירה. אולם, גם זה לא הספיק לאיטלקי, שקיבל את התמיכה הביתית בטורינו, וראה את נובאק זוכה בטורניר סוף השנה בטורינו עם 3:6, 3:6 ולמעשה הופך לשיאן הזכיות, גם בתחרות הזו.

רק בשלב הבתים בשבוע שעבר, סינר גבר על הסרבי בתום שלוש מערכות ולמעשה לא הפסיד עד לגמר הנוכחי, אך נובאק כמו נובאק מעלה את הרמה בהדרגה עד לשלבים המכריעים ועם הופעת ענק, אין דרך אחרת לתאר זאת, הוא השאיר את השחקן הכישרוני בן ה-22 חסר תשובות והכניס את התואר ה-98 לארון המלא שלו.

נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

למעשה, מאז חודש יולי וההפסד ההוא לקרלוס אלקראס בגמר ווימבלדון, נובאק הפסיד רק פעם אחת, זה קרה כאמור כאן בשלב המוקדם מול סינר. בהחלט נתון יוצא דופן שמעיד על השליטה האבסולוטית שלו. את השנה הסרבי טרם סיים, כי מחכה לו עוד הפיינל 8 בגביע דייויס עם נבחרתו סרביה.

בכל אופן, כבר בינתיים, ורק השנה, יש למדורג ראשון בעולם 3 מייג’ורים (24 בסך הכל) ואליפות סוף השנה, כשעל הדרך, ככה באהלן אהלן אפשר לומר, הוא כבר עם 40 תארי מאסטרס, יותר מכולם כמובן, גם כאן. זו הייתה הזכייה השנייה ברציפות של נובאק בטורינו והשביעית בסך הכל, כשעם התואר הנוכחי הוא השאיר את רוג’ר פדרר האגדי מאחור עם שישה של השווייצרי.

המדורג 4 מאיטליה שחקן סופר מוכשר, הוא כנראה יזכה בגראנד סלאם בעתיד ואולי מעבר לכך, אבל ג’וקוביץ’ עשה מולו ככל העולה על רוחו, בעיקר בסט הראשון. המשחק של ‘האיש והגזר’ היה ברמה גבוהה, אבל זה היה רחוק מלהספיק. המשחק של הסרבי היה מדהים, בסט הראשון הוא רשם רק 2 טעויות לא מחויבות ולקח 100% בהגשה השנייה שלו, זה נתון פנומנלי, לא פחות.

בסט השני הוא התקשה קצת יותר, אך בכל רגע קצת בעייתי הוא התעלה, בין אם ביעילות מהקו האחורי או בהגשות. אגב הסיפור האבסורדי בכל הטורניר, בשלב הבתים נובאק היה תלוי בחסדיו של סינר כדי לעלות משלב הבתים, הסרבי החזיק אצבעות שהאיטלקי ינצח את הולגר רונה וייתן לו את המקום השני, וכידוע כך קרה, מפה לשם זה גם נגמר בזכייה, עוד אחת.

יאניק סינר (רויטרס)יאניק סינר (רויטרס)

כאמור, הסרבי ממש לא הולך לנוח עכשיו בסוף השנה, מחכה לו השלב הסופי בגביע דייויס במלאגה, שם ינסה להוביל את נבחרתו לזכייה היסטורית, וכל זאת אחרי שנה מושלמת ועמוסה שכזו בגיל 36 וחצי כן? תופעה שפשוט אי אפשר להסביר. שחקן בגיל כזה שבמקום לדעוך רק נהיה טוב יותר ויותר, ואפילו רעב יותר ויותר לעוד תואר ואז עוד אחד, ועוד.

בפיינל פור של התחרות בטורינו, הסרבי, שהניף תואר מספר 7 השנה, היה גדול על שני שחקנים שצעירים ממנו בלא פחות מ-14 שנים. אלקראס בן 20, סינר בן 22, שניהם נמצא כמובן בכושר פיזי אדיר, ועדיין ג’וקוביץ’ שבחודש מאי הבא יחגוג 37 לא נפל מהם בשום פרמטר פיזי, רק להפך, עם החזרות יוצאות דופן ואתלטיות שלא הייתה מעולם על מגרשי הטניס.

אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */