יום רביעי, 28.02.2024 שעה 03:46

שינוי שיטה בכדוריד: סיבוב אחד בסיומו שני בתים

כפי שכבר קבעו באיגוד: ליגת ווינר תחודש בסוף השבוע עם סיבוב משחקים בודד שבסיומו הקבוצות ישובצו לבית עליון ותחתון. יורדת אחת בלבד מהלאומית

|
ירמי סידי ממכבי ראשון לציון זורק  (הדר ואן קולא איגוד הכדוריד)
ירמי סידי ממכבי ראשון לציון זורק (הדר ואן קולא איגוד הכדוריד)

הכדוריד הישראלי יחזור לפעילות בסוף השבוע עם משחקי הליגות עם מגוון שינויים לאחר מספר החלטות שהתקבלו ואושרו על ידי הנהלת איגוד הכדוריד – גם שיטת המשחקים שונתה בליגת ווינר.

בעקבות לוחות הזמנים וחידוש הליגה הבכירה 7 שבועות מאז המחזור השלישי. היא תכלול סיבוב משחקים אחד (11 מחזורים - נותרו עוד 8 החל מיום שישי). בסיומו - הליגה תחולק לבית עליון (שש הראשונות) ולבית תחתון (שש האחרונות).

בתום 10 מחזורי שלב הבתים - 4 הראשונות יעפילו לחצי גמר הפליאוף (סדרות של הטוב מ-3 משחקים) ושתי המנצחות יעפילו לסדרת הגמר (הטוב מ-5 משחקים). בחלק התחתון - הוחלט על יורדת אחת לליגה הלאומית (במקום שתיים). ההצעה להקפיא יורדות - נדחתה. החלטה נוספת שהתקבלה היא ששחקן זר, שעזב עקב מצב המלחמה - יוכל לחזור לישראל העונה רק לקבוצה שבה הוא פתח את הליגה.

מכבי ראשל"צ כדוריד (באדיבות הדר ואן קולא)מכבי ראשל"צ כדוריד (באדיבות הדר ואן קולא)

בעקבות ההנחיות החדשות שמאפשרות בחלק מאולמות הספורט אירוח קהל של עד 1,000 איש - הקבוצות הונחו לבצע בדיקה רלוונטית מול הגורמים המוסמכים ברשות המקומית לאישור משחקים עם קהל. משחקי המחזור הרביעי שייערכו ביום שישי יפתחו בדקת דומייה לזכר הנרצחים וחללי צה"ל. בנוסף הקבוצה הונחו להשתתף בקמפיין המודעות והתקווה לשחרורם של החטופים והחטופות.

בנושא הליגה הלאומית שתצא לדרך ביום ראשון – שיטת המשחקים החדשה היא סיבוב משחקים אחד בין 11 הקבוצות, בסיומו הליגה תחולק לבית עליון (6 הראשונות) ותחתון (5 האחרונות) למשך סיבוב משחקים אחד. שתי הראשונות יעפילו  לליגת ווינר (שתכיל בעונה הבאה 13 קבוצות ועונה לאחר מכן תצומצם חזרה ל-12). מנגד, תהיה יורדת אחת לליגה הארצית. פתיחת משחקי הליגה הארצית נדחתה בשלושה שבועות בעקבות מגויסים רבים לשירות המילואים בקרב שחקני הקבוצות.

בנוסף, ליגת אתנה נשים שתכלול 9 קבוצות, תצא לדרך ביום שני. שיטת המשחקים - סיבוב אחד (8 מחזורים), ובסיומו הליגה תחולק לבית עליון (4 הראשונות) ולבית תחתון (5 האחרונות) - שישחקו כל אחד בשני סיבובי משחקים. בסיומם - ייערכו סדרות חצי גמר וגמר הפלייאוף. מליגה אתנה לא תוכננו מראש יורדות - והליגה השנייה בוטלה (שתי קבוצות ששיחקו בה בעונה שעברה - נס ציונה וקרית אונו - צורפו לליגת העל).

עדכון נוסף נמסר גם לגבי נבחרת ישראל: הנבחרת הלאומית עדיין ממתינה להחלטת האיגוד האירופי על מועדים ומקומות מוסכמים לקיום צמד המשחקים מול לוקסמבורג במוקדמות אליפות העולם - כשהאפשרות היחידה לקיים אותם היא במהלך חודש ינואר. על פי מה שנקבע בהגרלה, אם ישראל תנצח את לוקסמבורג היא תפגוש בסיבוב השני בחודש מרץ את נבחרת סלובקיה. בנשים - נבחרת ישראל גם כן ממתינה להחלטת האיגוד האירופי על מועדים חדשים למשחקים שנדחו מול גרמניה ומול סלובקיה.

אסור לפספס
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
נגןלמה סון סירב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
למה סון סרב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
נגןהכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
הכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
/* LAST / NEXT ROUNDs */