יום חמישי, 22.02.2024 שעה 20:12

ליגת ווינר בכדוריד מתוכננת להתחדש ב-24.11

באיגוד ממתימים לקבלת אישורים מפיקוד העורף. הקבוצות והשחקנים פועלים להגיע להסדר שכר מוסכם. נבחרת הנוער החלה את ההכנות למוקדמות אליפות אירופה

|
אסא תל אביב וחולון במשחק אימון (אלון נגל)
אסא תל אביב וחולון במשחק אימון (אלון נגל)

פעילות הכדוריד צפויה לשוב במסגרת שגרת חירום. ליגת ווינר בכדוריד מתוכננת להתחדש ב-24 בנובמבר, בעוד ליגת הנשים ב-27 בחודש. הליגות הלאומית והארצית ב-28-26, והליגות צעירות ב-1 בדצמבר. מרבית המועדונים שבו לפעילות בהיקף חלקי עד מלא, וכעת ממתינים באיגוד הכדוריד - כמו בענפי הספורט האחרים - לקבלת אישורים מפיקוד העורף באמצעות משרד הספורט על מנת שיתאפשר לקיים משחקים רשמיים, במסגרת הליגות, בהתאם להוראות ולמגבלות.

ביום שישי התקיימה פגישה בין ראשי קבוצות ליגת ווינר וליגת אתנה לבין נציגות של שחקני ושחקניות הקבוצות על מנת להגיע למתווה שכר שמקובל על שני הצדדים בזמן המלחמה - בהתאם לרוח הדברים שהעלה במהלך השבוע שר התרבות והספורט מיקי זוהר ומתוך רצון להימנע מהוצאה לחל"ת. בחלק מהקבוצות בליגות הבכירות צפויים לשוב בימים הקרובים גם שחקנים ושחקניות זרים, כאשר ההערכה היא שחלק לא מבוטל - לא ישובו בשל מצב המלחמה.

במקביל, הוועדה המקצועית והנהלת איגוד הכדוריד ידונו באפשרויות לשינוי שיטת המשחקים, גם בשל לוח הזמנים שהתקצר ואילוצים נוספים (פעילות נבחרות).

בעוד הנבחרות הלאומיות ממתינות להחלטת האיגוד האירופי לקביעת מועדים חדשים לקיום המשחקים - בגברים מול לוקסמבורג במסגרת מוקדמות אליפות העולם (ההערכה שיתקיימו באמצע ינואר), והנשים - מול סלובקיה וגרמניה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה - נבחרת הנוער של ישראל פתחה את הכנותיה לקראת משימת מוקדמות אליפות אירופה עד גיל 18, שתתקיים בחודש ינואר בפולין (מול הנבחרת המקומית, בוסניה ולוקסמבורג). המטרה היא כמובן ההעפלה לאליפות, כאשר מקומה של העתודה כבר מובטח באליפות אירופה עד גיל 20.

נבחרת הנוער של ישראל והצוות המקצועי והניהולי (איגוד הכדוריד)נבחרת הנוער של ישראל והצוות המקצועי והניהולי (איגוד הכדוריד)

את הנבחרת מדריך צוות מאמנים חדש - דור רוסו ועוזרו ערן רויטר (לאחר מינויו של סער פרנקל למאמן הנבחרת הלאומית, כשבמקביל הוא ישמש כמנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות) - והיא קיימה בשבוע החולף סדרת אימונים בסופי השבוע, כולל פעילויות חינוכיות תחת הנושא "מדינת ישראל וחשיבות הצבא למדינה", והערכים הנלווים לשירות בצבא ובנבחרת ישראל, שהועברה על ידי הצוות שברובו אנשי חינוך.

אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */