יום חמישי, 22.02.2024 שעה 18:33

ליגת הכדוריד בדרך חזרה לפעילות, גם הזרים?

חלק מקבוצות ליגת העל נותרו בלי אף זר בגלל המלחמה ואחרות חסרות שחקנים שגויסו ללחימה. תמונת מצב אצל הקבוצות לקראת החזרה שמתוכננת ל-24 בנובמבר

|
גאפר חדזימרוביץ' (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
גאפר חדזימרוביץ' (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

ליגת הכדוריד מתכוננת להיות הראשונה שתחזור לפעילות (למעשה היא גם הליגה היחידה בכדוריד שנפתחה לפני פרוץ המלחמה) עם משחקי המחזור הרביעי ב-24 בנובמבר. הקבוצות כבר מתאמנות, מי במתכונת מלאה ומי בחלקית, כאשר לצד מספר שחקנים ישראלים שמגויסים ללחימה והחלטה שתידון בתחילת השבוע הבא על שינוי שיטת המשחקים, אחת הסוגיות המסקרנות היא מי מבין הזרים חוזרים לישראל. תמונת מצב ראשונית.

מכבי ראשל"צ

שלושה זרים כבר שבו: איבן קראצ'יץ', פאבל אטמן והשוער גרדימיר צ'נבסקי. מי שנפרד מהקבוצה הוא הפיבוט הבוסני, גאפר חדזימרוביץ', שהתיר את חוזהו.

הפועל אשדוד

המקשר אלכסנדר באביץ' והפיבוט פיליפ גרובוץ הסרבים צפויים לנחות בישראל בימים הקרובים. המאמן נלה מאטיץ' עזב כבר בימים הראשונים של המלחמה וחתם בכוכב האדום בלגרד. מי ששימש כעוזרו, אמיר דן, מונה למאמן ראשי. הפיבוט הסרבי, ווק מילנקוביץ', הודיע כי לא יחזור. שחקן הפינה, פיליפ אירוביץ, לוחם במילואים, נמצא בחזית הלחימה.

רמת השרון

הזר הראשון ששב לישראל מאז פרוץ המלחמה היה הפיבוט הברזילאי, לאונרדו דה אלמיידה, לפני עשרה ימים. ריסטו וויאצ'יץ', מקשר נבחרת מונטנגרו, הודיע כי ישוב בתחילת השבוע. מי שמתלבט עדיין הוא השוער הבוסני הבינלאומי, נבוישה בואיץ'. מנגד, מילאן פאבלוביץ', מהזרים הוותיקים בליגה, ששיחק במועדון כשש שנים, הודיע שלא ישוב. שגיא בוניס השוער מגויס ובסוף השבוע הוא זכה לאפטר - וניצל אותו לעמוד בשער הקבוצה במשחק האימון מול הרצליה.

לא ישוב. מילאן פאבלוביץ' (דליה נבעה, א.ס רמת השרון)לא ישוב. מילאן פאבלוביץ' (דליה נבעה, א.ס רמת השרון)

הפועל ראשל"צ

השוער הבלארוסי, אלכסנדר מרקלאו, ממשיך והוא נשאר בישראל גם אחרי פרוץ המלחמה. המקשר המונטנגרי, אלכנסדר גלנדזה, שוחרר עוד לפני המלחמה. המרכז נמניה פריבאק שב לישראל ואולג אסטרשפקין הבלארוסי יישאר בשלב זה בארצו כדי להמשיך בשיקום והחלמה מפציעה. השוער ליאור קפלן מגויס והקפטן שי נתן שגויס למילואים - כבר שוחרר.

בני הרצליה

המצב מורכב בקבוצה: מי שבוודאות לא ימשיך הוא רוק מאריץ', הפיבוט הקרואטי שכבר חתם בצליה לאשקו הסלובנית, שמשחקת בליגת האלופות. נמניה גויקוביץ' הסרבי הודיע כי לא ישוב. הרצליה ללא זרים ומנגד - מ.כ חולון הייתה כנראה היחידה בספורט הישראלי שכל שלושת הזרים שלה נשארו בארץ לכל אורך התקופה. מדובר בצמד הניגרים הוותיקים, פיליפ קאלו ופטריק אובינה, שגם הביעו מסרי תמיכה אוהדים ומעוררי ההערכה בישראל, יחד עם המקשר הבלארוסי, ולד ברילאו.

הפועל קרית אונו

חוסר ודאות בזווית הזרים. הפיבוט פיליפ לאובץ ישוב. מי שבספק הם השוער הבוסני, האריס פלך (שאגב, מחזיק גם בהצעה מפאוק סלוניקי), המקשר מילוש סאביץ' ומילוייקו יאבטובוץ. באונו מקווים שלפחות שניים מהזרים ינחתו, כאשר שניים מהישראלים - הפיבוט גל שניידר ואיליי ליבגוט – בשירות צבאי. בשל הסגל הקצר, לאימונים צורפו מרבית שחקני קבוצת הנוער והם מועברים בשלב זה על ידי דביר גולדשטיין עד שהמאמן רועי סאסי ישוב מארה"ב.

מכבי קרית מוצקין

נמניה סקורוביץ' ודליבור סוקיץ' מתוכננים לשוב במהלך השבוע. אלכס בושיץ' בספק. מוצקין קיימה ביום שישי משחק אימון, כשאירחה את נבחרת הנוער של ישראל.

רוקו מאריץ' מוצג בקבוצתו החדשה, לאשקו (הפייסבוק של צליה לאשקו)רוקו מאריץ' מוצג בקבוצתו החדשה, לאשקו (הפייסבוק של צליה לאשקו)

מכבי ת"א

המאמן הסרבי, אקים קומנניץ', מעביר את אימוני הקבוצה וכרגע היא ללא זרים. ז'ליקו סוקיץ' ביקש לא לחזור כל עוד מצב הלחימה נמשך. פטר קומנניץ' ולוקה ראדוביץ' בהמתנה להודעת המועדון עם התבהרות המצב.

הפועל ר"ג

הקבוצה בבעיה לא פשוטה. הפיבוט הקרואטי, מרקו פאדיץ', לא ימשיך בקבוצה וסגר בקרואטיה. בר"ג מקווים כי יצליחו לשכנע את המרכז/מקשר הגרמני, יאן קליינדם, לשוב, אבל בהחלט קיים חשש שהקבוצה תיוותר ללא שחקנים זרים. לר"ג שחקנים שגוייסו לשירות קרבי - יואב בלדר ועמית רוטשילד, ובנוסף אליהם שחקנים צעירים שמתוכננים להתגייס לשירות סדיר בחודש הבא.

נס ציונה

קיים חשש שמרקו קובטיץ' וטומיסלאב ראדיץ' הקרואטים לא ישובו. לעומתם, הפיבוט הסרבי, מרקו קאמפר, ישוב. איתי יונגר מחסיר אימונים בשל שירותו הסדיר.

אס"א ת"א

מי שפתחה עונה שנייה בליגת העל על טהרת ישראלים - תמשיך כמובן להתבסס עליהם. הסרבי מילוש סאמיץ' כאן ומאמן את הקבוצה.

אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */