יום חמישי, 22.02.2024 שעה 20:29

"הייתי חייב להישאר, אין פחד, תומך במשפחות"

מאמן מכבי ת"א בכדוריד, אקים קומנניץ' הסרבי, ויתר על חזרה למולדתו במלחמה והתראיין ל-ONE: "הרגשתי שאני צריך לתמוך בשחקנים". ויש לו גם מסר

|
אקים קומנניץ' (באדיבות מכבי תל אביב)
אקים קומנניץ' (באדיבות מכבי תל אביב)

בזמן שאנשי הספורט הזרים עזבו את ישראל, יש בודדים שנשארו בארץ למרות המצב. מאמן מכבי תל אביב בכדוריד, אקים קומנניץ', הוא אחד מהם. על אף שהוא היה יכול לחזור למולדתו, סרביה, ולבלות עם שתי בנותיו במקום בטוח הרחק מאימת הטילים והמלחמה, הוא דווקא בחר להישאר ולהסביר על מה שעובר על הישראלים בימים קשים אלו בעקבות המלחמה בדרום.

קומנניץ' נמצא במצטבר חמש שנים בישראל ובקבוצה שלו משחקים שלושה שחקנים זרים סרבים. שעות לאחר הטבח שביצע חמאס בעוטף עזה, השגרירות הסרבית פנתה אליהם וביקשה מהם להתפנות בטיסות שהיא מארגנת בחזרה הביתה והמליצה שלא להישאר בישראל משום שחברות התעופה ככל הנראה יפסיקו את הטיסות למדינה. שלושת השחקנים נענו לקריאה ועזבו, אבל המאמן שלהם לא.

"הייתי חייב להישאר בישראל", אמר אקים קומנניץ' בראיון ל-ONE, "גם לאורך כל הימים מאז החלה המלחמה הרגשתי שאני צריך להישאר. אין בי שום פחד. יש לי כבר איזה סוג של ניסיון עם המצב הזה, כי זו העונה החמישית שלי בישראל ואני מרגיש די בטוח בתל אביב, אבל הפעם החלטתי להישאר כי הרגשתי שאני קודם כל צריך להעניק את כל התמיכה לשחקנים שלי. זו העבודה שלי וזה מה שדחף אותי להישאר בישראל".

נשאר לצד שחקניו. קומנניץ' (באדיבות מכבי תל אביב)נשאר לצד שחקניו. קומנניץ' (באדיבות מכבי תל אביב)

איך הרגשת כשצפית בטלוויזיה בטבח הנורא שביצע חמאס באזרחים תמימים?
"מה שקרה על גבול עזה אלה דברים נוראיים. זה נורא. להרוג אנשים ככה? זה נורא. אני תומך בכל משפחות הקורבנות והחטופים, ואני מקווה שבקרוב הם יחזרו הביתה כך שנוכל להמשיך לחיות פה בשלווה. אני לא לוקח צד בפוליטיקה כי אני בא מהתחום של הספורט המקצועני, אבל אני יכול לומר שאני תומך במדינת ישראל ובכל המשפחות של הקורבנות. אני מאמין שכל המשפחות מסרביה תומכת בישראל, זה מה שאני מרגיש כשאני מדבר עם האנשים בסרביה".

אתה מרגיש בטוח בתל אביב?
"תל אביב הפכה לבית השני שלי. הגעתי מסרביה שזו מדינה עם היסטוריה די דומה של מלחמות. גם המשפחה שלי הייתה בשלוש מלחמות וגם אותנו תקפו. אני לא מרגיש פחד, אני נשאר פה כדי לתמוך ולעבוד דווקא עכשיו כשהמצב מורכב ולא ברור. כן, ישראל זה הבית שלי. סרביה היא הבית הראשון, ישראל היא הבית השני - ואני אוהב להיות כאן ולהרגיש חלק מהמדינה הזאת".

"גם המשפחה שלי הייתה במלחמות". קומנניץ' (באדיבות מכבי תל אביב)"גם המשפחה שלי הייתה במלחמות". קומנניץ' (באדיבות מכבי תל אביב)

“אני מרגיש פה בטוח”

בימים האחרונים קומנניץ' נותר בישראל, כאשר שתי בנותיו הקטנות בסרביה. לאנשי מכבי תל אביב אמר כי יש לו מחויבות גם לקבוצה ולשחקנים, איתם הוא רוצה להזדהות בימים אלה, כך שהוא מעוניין להישאר. בין היתר, המאמן מתראיין במולדתו ועוזר במאמץ ההסברה.

"המשפחה שלי בסרביה, יש לי שתי בנות שלא ממש יודעות מה הסיטואציה כי הן די צעירות", אמר קומנניץ', "במשפחה אמרו לי 'אנחנו סומכים עליך שתיקח את ההחלטה הנכונה'. יש הרבה לחץ שאחזור, אבל אני מרגיש פה בטוח".

עוזר במאמץ ההסברה. קומנניץ' (באדיבות מכבי תל אביב)עוזר במאמץ ההסברה. קומנניץ' (באדיבות מכבי תל אביב)

מה הם יודעים על מה שקורה בישראל?
"הם ניזונים מהתקשורת, שמפרסמת דיווחים שהם לפעמים נכונים ולפעמים לא. התראיינתי לעיתונות בסרביה ואמרתי להם שאני מאמין בצבא ובמשטרה, וסיפרתי על החדשות הרעות כמובן. כל הזמן צריך להסביר להם מה קורה בישראל כי הם לא חיים פה. התקשורת צריכה לשדר את האמת ולספר מה קרה פה".

איזה מסר יש לך להעביר לאזרחים בישראל?
"יש לי דבר אחד לומר - אני יודע שהכל עכשיו קשה ולא ברור, אני יודע שצריך להתמודד עם האסון הזה, אבל תאמינו ותחיו. צריך לקום מזה ולבנות חיים טובים יותר".

שחקני ליגת ONE ZERO עם קמפיין עידוד
אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */