יום רביעי, 28.02.2024 שעה 03:47

מכבי ת"א נאלצה לפרוש ממוקדמות גביע האתגר

יריבת הצהובים, טיראנה, הערימה קשיים רבים על קיום המשחק ביעד ניטרלי, כשהמקום שהוצע במקדוניה היה בעייתי מבחינה ביטחונית: "הם נתנו לטרור לנצח"

|
שחקני מכבי תל אביב בכדורעף (עודד קרני, באדיבות מכבי תל אביב)
שחקני מכבי תל אביב בכדורעף (עודד קרני, באדיבות מכבי תל אביב)

מכבי תל אביב, סגנית אלופת גביע האתגר בעונה שעברה, פורשת בעל כורחה מהמפעל. ראשי האגודה הודיעו להתאחדות האירופית על ההחלטה לא לשחק נגד טיראנה האלבנית בשלב המוקדמות, בגלל הקשיים שהערימה הקבוצה האלבנית לקיום משחק אחד במדינה ניטרלית שהמנצחת בו תעפיל לשלב הבא. המשחק אמור היה להתקיים ביום שלישי הקרוב.

בתחילת המו”מ דובר על קיום המשחק בקפריסין, אך ממשלת האי השכן לא הסכימה לארח את המשחק למרות הסכמת מכבי. ההתאחדות האירופית קבעה שהמשחק יתקיים במקדוניה, בעיר סטרומיצה המרוחקת כשעתיים מסקופיה, אך בגלל סידורי אבטחה שאינם מניחים את דעת והעובדה שאין ליעד טיסה ישירה, מכבי סירבה כשהנהלת האגודה לא מוכנה לסכן את הקבוצה.

מכבי עשתה את כל המאמצים כדי לקיים את המשחק. בקשתה מההתאחדות האירופית והאלבנים הייתה לקיים את המשחק במדינה ניטרלית, חברה באיחוד האירופי אליה יש טיסה ישירה ולקחה על עצמה את מימון כל הוצאות האבטחה. בקשה זו  סורבה. דורון שיטרוק יו”ר אגודת מכבי ת”א, נפגש הבוקר (שישי) עם הקבוצה והודיע לשחקנים ולצוות המקצועי שלה על ההחלטה.

אסף ליבר ודורון שיטרוק (איציק בלניצקי)אסף ליבר ודורון שיטרוק (איציק בלניצקי)

לאחר מסירת ההודעה אמר: “היריבה האלבנית לא שיתפה פעולה ועשתה הכול כדי שהמשחק לא יתקיים. היא לא גילתה סולידריות עם ישראל וניצלה את המצב להעפיל לשלב הבא ללא משחק, האלבנים נתנו לטרור לנצח”. כזכור, בעונה שעברה הצהובים של גל גלילי חוו מסע קסום במפעל ונעצרו רק בגמר כשהפסידו בצמד משחקים מול אולימפיאקוס החזקה.

אסור לפספס
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
נגןלמה סון סירב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
למה סון סרב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
נגןהכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
הכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
/* LAST / NEXT ROUNDs */