יום שני, 04.03.2024 שעה 22:50

מיה אשכנזי סיימה את אליפות אירופה במקום ה-10

גולשת הקייט פויל סיימה את התחרות במקום העשירי לאחר שסיימה שלישית את שיוט חצי הגמר: "קיוויתי לנצח בכמה שיוטים, אבל אני במגמת שיפור ומרוצה"

|
מיה אשכנזי  (Robert Hadjduk)
מיה אשכנזי (Robert Hadjduk)

קרוב לכניסת יום הכיפורים, גולשת הקייט פויל הישראלית, מיה אשכנזי, סיימה את אליפות אירופה במקום העשירי, לאחר שסיימה שלישית את שיוט חצי הגמר. אשכנזי העפילה לחצי הגמר של האליפות מהמקום העשירי ויצאה לשיוטים, כאשר היא יודעת שהיא צריכה לנצח שלושה שיוטים על מנת להעפיל לגמר, בעוד יריבתה, הבריטית לילי יאנג, נדרשה לנצחון אחד בלבד, כיוון שהעפילה לחצי הגמר מהמקום השלישי הכללי.

הרוחות היום בפורטסמות' היו החזקות ביותר בהן התחרו המתחרים ועלו למעל 20 קשר (מעל 40 קמ"ש), מה שגרם לכל טעות על המים להיות קריטית. השיוט נפתח בהובלה של יאנג, כאשר אשכנזי מתמקמת במקום השלישי. יאנג נראתה יציבה והגדילה את היתרון, אך נפילה שלה למים איפשרה למתחרותיה לצמק את הפער. יאנג לא ויתרה והצליחה לחזור לגלשן, לנצח בשיוט ולעלות לגמר. 

אשכנזי יכולה לסכם תחרות לא רעה מבחינתה, אך המרוץ לכרטיס לפאריס בינה לבין גל צוקרמן עוד רחוק מסיכום. התחרות הקובעת מי משתי הגולשות תקבל את הכרטיס הישראלי למשחקים האולימפיים תהיה אליפות אירופה הבאה, שתתקיים במרץ 2024 במגרש הביתי של שתיהן, בשדות ים, ישראל.

מיה אשכנזי (robert hadjduk)מיה אשכנזי (robert hadjduk)

"כמו בשנה שעברה, גם באליפות הפעם נכנסתי לשיוט המדליות ובסך הכל אני במגמת שיפור ומרוצה", אמרה אשכנזי עם סיום השיוט. "אני לא אכחיש שקיוויתי מאוד להצליח לנצח בכמה שיוטים בחצי הגמר ולעלות בדירוג, אבל זה חלק מהספורט ותמיד ישנה התחרות הבאה על מנת להשיג את הכרטיס לפאריס. מה שבטוח, הולך להיות מעניין".

למתחרים שלא העפילו לשיוטי הגמר נערך שיוט בית זהב מסכם ובו הצלחה יפה לישראלים, כאשר דור זרקה מנצח את שיוט הגברים וגל צוקרמן את שיוט הנשים. שני הישראלים התקדמו מקום אחד בדירוג הסופי, צוקרמן למקום ה-11 וזרקה למקום ה-12.

אסור לפספס
נגןרונאלדו ג'וניור זוכה באליפות עם אל נאסר
רונאלדו ג'וניור זוכה באליפות עם אל נאסר
נגןהג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
הג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
נגןג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
ג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
נגןעדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
עדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
/* LAST / NEXT ROUNDs */