יום שבת, 02.03.2024 שעה 21:50

רוי לוי ואריאל גל סגני אלופי העולם לנוער

צוות שייטי סירות ה-470 ממועדון השייט שדות ים, זכו במדליית הכסף באליפות העולם לנוער בעיר נידה, שבליטא: "הייתה לנו תחרות מעולה, גאים בעצמנו"

|
צוות שייטי סירות ה-470  (איגוד השייט בישראל)
צוות שייטי סירות ה-470 (איגוד השייט בישראל)

צוות שייטי סירות ה 470, רוי לוי ואריאל גל, ממועדון השייט שדות ים, זכו היום במדליית הכסף באליפות העולם לנוער, שהתקיימה בעיר נידה, שבליטא. אליפות הנוער הינה עד גיל 24 ובמקביל זכה הצוות גם במדליית זהב בקטגוריית עד גיל 21.

את חמשת ימי שיוטי מוקדמות, בהם התמקמו באופן קבוע בחלקה העליון של הטבלה, סיימו לוי וגל במקום השני, מרחק 20 נקודות מהמקום הראשון, ו 22 נקודות מהמקום השלישי, כך שהבטיחו את המדליה עוד לפני שיוט המדליות של היום האחרון. בדגם 470 משתתפים עשרת הצוותים הראשונים במוקדמות ובשיוט ניתנות מקסימום 20 נקודות, כך שהצוות קיים שיוט לפרוטוקול בלבד.

תנאי מזג האוויר סיפקו לעשרות הצוותים בתחרות תנאים של ארבע עונות שנה בחמישה ימים. הרוח, שהחלה חלשה, הפתיעה באחד הימים והתגברה למעל 20 קשר, דבר שגרם לסירות להתהפך ואף לנזקים למקצתן. גשם ושמש התערבבו במהלך ימי המוקדמות, ואף על פי כן הצליח הצוות הישראלי לשמור על יציבות, כאשר הם מסיימים עשרה מתוך 11 שיוטים בשביעייה הראשונה.  לוי וגל היו שניים רק לצוות הצרפתי של מטיאס פשו ולוסי דה-גאן, שסיימו בשנה שעברה את אליפות העולם לבוגרים במקום רביעי ויכולים להיות אלה שייצגו את צרפת במשחקים האולימפיים, פריז 2024.

הצוות במהלך השייט (איגוד השייט בישראל)הצוות במהלך השייט (איגוד השייט בישראל)

"הייתה לנו תחרות מעולה ואנחנו ממש גאים בעצמנו" אמר רוי לוי, ההגאי בצוות. "בסופו של דבר אנחנו לוקחים מפה את העובדה שהיינו ממש יציבים לכל אורך התחרות, וזה מה שמנצח תחרויות בסופו של דבר". "התקשורת ביננו משתפרת כל הזמן" מוסיפה אריאל גל, אשת הצוות. "אנחנו מפליגים ביחד כבר שנתיים. עשינו את המעבר מהדגם הקטן יותר, 420, ורואים את הוותק משחק תפקיד. תודה גדולה למאמן שלנו, ים אמיר, שבלעדיו לא היינו פה".

למרות גילם הצעיר (17), לוי וגל מפליגים ביחד כבר מספר שנים, והם במגמת שיפור קבועה. בשנה שעברה זכו במדליית כסף וארד באליפויות נוער ואף השתתפו באליפות העולם לבוגרים 2022, שהתקיימה בישראל.

"רוי ואריאל הם אחד הצוותים המבטיחים שלנו ב 470. זה דגם שבו אנחנו מצליחים להתמקם גבוה בעולם בשנים האחרונות וחשוב לייצר המשכיות של צוותים חדשים" אומר ים אמיר, מאמן נבחרות הנוער ב 470. "להצליח לאתגר לאורך כל התחרות צוות אולימפי בוגר זה לא עניין פשוט ורוי ואריאל עשו את העבודה נהדר. אני מצפה לגדולות מהם".

שי בובר, יו"ר איגוד השייט בישראל: "אנחנו לא נחים לאור ההצלחות וממשיכים להשקיע בנבחרות הנוער והעתודה. הבאנו את ים כמאמן עתודה יעודי לדגם ה 470, ואנחנו רואים את התוצאות היום. אנחנו עובדים בתוכנית מסודרת לכיוון 2028, כי ההשקעה לטווח הארוך משתלמת".

הצוות הישראלי השני בתחרות, מעיין שמש וים ביליה, שהחלו להפליג ביחד רק לפני מספר שבועות, סיים במקום ה 23.

אסור לפספס
נגןג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
ג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
נגןעדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
עדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
נגןרונאלדו השועה למשחק אחד אחרי שהתגרה בקהל
בסעודיה זועמים על הפרובוקציה של רונאלדו
נגןויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
ויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
/* LAST / NEXT ROUNDs */