יום חמישי, 22.02.2024 שעה 18:38

"הראתי את היכולת שלי לקראת אליפות העולם"

אלופת ישראל בגלישת רוח, תמיר שטיינברג, סיכמה: "באה להצליח באליפות העולם". קנטור שמובילה במרוץ למשחקים האולימפיים: "זה חלום להיות במארסיי"

|
שרון קנטור, תמר שטיינברג ודניאלה פלג (פרטי)
שרון קנטור, תמר שטיינברג ודניאלה פלג (פרטי)

אחרי הפוגה קלה מתחרויות וממחנות אימון בחו"ל בגלל המלחמה, אליפות ישראל בגלישת רוח החזירה את נבחרת הנשים בגלישת רוח של שחר צוברי למאבקים במים והפתיעה רבים. בשבוע שעבר היה אפשר לקבל הצצה למצבן של גולשות הרוח הישראליות, שהן הטובות ביותר בעולם, לקראת ההכרעה מי תהיה האחת שתקבל את הכרטיס למשחקים האולימפיים.

תמונת הפודיום באליפות ישראל הייתה מפתיעה למדי. תמר שטיינברג הצעירה גילתה יכולות נהדרות, לעיני אביה גור שאימן עד לא מזמן את נבחרת הגברים בגלישת רוח ונכח במכמורת, כך שסיימה עם מדליית הזהב הלאומית. מדליית הכסף הלכה לדניאלה פלג, גולשת הרוח שזכתה בתואר סגנית אלופת העולם לפני כשנה. במקום השלישי סיימה שרון קנטור, שזכתה לא מזמן במדליית הזהב בתחרות הקדם אולימפית ובמדליית הכסף באליפות אירופה.

קטי ספיצ'קוב, שהחזיקה בתואר אלופת ישראל עד כה ומי שזכתה לאחרונה שוב בתואר סגנית אלופת העולם בגלישת רוח, לא השתתפה הפעם באליפות ישראל. שחר טיבי, אלופת העולם הטרייה, רק חזרה מפציעה ברגלה ולא סיימה על הפודיום הלאומי. זה נתן פתח לגולשות רוח אחרות לפרוץ קדימה ולסיים על הפודיום.

אלופת ישראל הטרייה, תמר שטיינברג, סיכמה: "זו הייתה תחרות מוצלחת, באתי להראות את היכולות שלי לקראת אליפות העולם ואני שמחה שעשיתי את זה. אני מרוצה מזה שהצלחתי לנצח גם את הסדרה המוקדמת וגם את שיוט המדליות. בתור נבחרת, בהובלה של שחר וסתיו אנחנו עושות עבודה טובה ומוציאות את המקסימום ממה שאנחנו יכולות לעשות. ההכנות שלנו טובות, גם אם אנחנו לא טסות לחו"ל, האימונים תחרותיים. אנחנו חבורה של גולשות רוח ברמה גבוהה אז האימונים שלנו ברמה מספיק גבוהה כדי שנהיה מוכנות כמו שצריך לאליפות העולם. זו תהיה תחרות מעניינת ואני באה להצליח שם, באה להפציץ ויהיה מעניין".

"הייתה תחרות מוצלחת". שטיינברג (Ballande, IQ FOIL CLASS)"הייתה תחרות מוצלחת". שטיינברג (Ballande, IQ FOIL CLASS)

נכון לעכשיו שרון קנטור מובילה את הדירוג הפנימי עם 56 נקודות, שחר טיבי אחריה עם 55 נקודות, קטי ספיצ’קוב עם 41 נקודות ותמר שטיינברג עם 22 נקודות.

קנטור, שסיימה שלישית באליפות ישראל, סיכמה: "אני מרוצה להיות על הפודיום כי הייתה תחרות די קשה ולקח לי זמן להיכנס לקצב. רק ביום השלישי של התחרות באמת נתתי גז והתחלתי לפרוץ קדימה, הכל היה צמוד וקשה לבלוט בנבחרת שלנו כי כולן גולשות רוח איכותיות".

גולשת הרוח שמובילה את הדירוג הפנימי במירוץ למשחקים האולימפיים התייחסה לכך וציינה: "אני תמיד רוצה לנצח. אני משתפרת ועובדת קשה כדי להצליח באליפות העולם, אני מחכה לזה. אני רואה את עצמי במשחקים האולימפיים, מבחינתי אין על מארסיי וזה חלום להיות שם".

שרון קנטור סיפרה כי "כשהמלחמה התחילה הייתי במארסיי וראיתי שמחבלים חדרו לישראל, רק יום אחרי הבנתי את סדר הגודל של האירוע וחיפשתי טיסות, אבל לא מצאתי. לא הצלחתי לעשות כלום, הייתי כל היום מול הטלפון והיה מאוד קשה להישאר שם. אחרי כמה ימים חזרתי לארץ. ניסינו לחזור לשגרה ולצאת מהמצב הזה כמה שיותר מהר, כי אנחנו במלחמה, אבל כל העולם מתאמן כרגיל, אלא שהיה לי קשה לחזור להתאמן. אנחנו עדיין בקושי מצליחות להתאמן כרגיל אבל אין ספק שצריך להתגבר על זה. הניצחון הכי חשוב מבחינתנו יהיה להשיג מדליות, זה מה שיראה לעולם מי אנחנו באמת. אם הרצון שלי להשיג מדליה עולמית היה גדול, עכשיו הוא גדל הרבה יותר. בא לי להראות לעולם שאף אחד לא יכול עלינו".

אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */