יום שלישי, 05.03.2024 שעה 00:44

"ידעתי שיש פה הזדמנות מיוחדת, עדיין לא מעכלת"

נבחרת גלישת הרוח, עם אלופת העולם שחר טיבי, שבה לישראל: "דיברתי עם לי קורזיץ, היא עוררה בי השראה", צוברי: "סיכוי גדול שתייצג אותנו בפאריס"

|
שחר טיבי עם המדליה (ראובן שוורץ)
שחר טיבי עם המדליה (ראובן שוורץ)

נבחרת הנשים של ישראל בגלישת רוח רשמה הישג יוצא דופן באליפות העולם בהולנד, ממנה חזרו שחר טיבי וקטי ספיצ’קוב עם מדליות הזהב והכסף בהתאמה. היום (ראשון), הנבחרת, מלווה במאמן שחר צוברי, נחתה בישראל אחרי האליפות הנהדרת. 

״אני עדיין לא מעכלת את זה שאני אלופת עולם, זה לאט לאט מתיישב אצלי ואני אפנים את זה בימים הקרובים” אמרה שחר טיבי. “אחרי הזכייה דיברתי על לי קורזיץ כי אני חושבת שההישג שלה הוא בלתי נתפס, לפני עשר שנים הייתי באליפות העולם האחרונה שהיא זכתה בה, כשהייתי בת 15, וראיתי אותה עושה את הבלתי יאומן, אז היא עוררה בי המון השראה ורציתי להקדיש לה את הזכייה שלי, היא עוברת שנים לא פשוטות אבל בסופו של דבר היא סללה דרך שאני רק הלכתי בה, היא מדהימה ומגיע לה את כל הכבוד. הרגשתי במהלך התחרות שאצליח להגיע לפודיום, גלשתי טוב במהלך כל השבוע והייתי בטופ לאורך כל הדרך. אם לא הייתי מאמינה לא הייתי אלופת עולם, כשעמדתי על קו הזינוק בגמר ידעתי שיש פה הזדמנות מיוחדת ושזה הכל או כלום, ולקחתי את ההזדמנות הזו בשתי ידיים”.

ראיון עם שחר טיבי אלופת העולם

טיבי המשיכה: “הצעד הבא שלי הוא אליפות העולם הבאה, עוד פחות מחצי שנה, והמטרה היא לשחזר את ההישג של האליפות הזו שהייתה, ואחרי זה נוכל להסתכל לעבר המשחקים האולימפיים. יש לנו נבחרת חזקה עם בנות מאוד הישגיות שכל אחת יכולה לעשות מדליה באליפות נתונה, אז אני יודעת שאני צריכה להגיע באותו כושר שהייתי בו השבוע, אם לא בכושר יותר טוב, כי כדי לייצג את ישראל באולימפיאדה אזדקק לתוצאה טובה גם באליפות עולם הבאה. אני מרוצה מהמעבר שעשית בתחרויות, זה מעבר קשה אבל הוא השתלם לי בסופו של דבר, הייתה לי שנה לא פשוטה ופספסתי פודיום בתחרויות האחרונות, אבל שמחה שבסופו של דבר השגתי את מה שרציתי”.

שחר טיבי בנתב"ג (ראובן שוורץ)שחר טיבי בנתב"ג (ראובן שוורץ)
משפחתה של שחר טיבי. כמה גאווה (ראובן שוורץ)משפחתה של שחר טיבי. כמה גאווה (ראובן שוורץ)
שחר טיבי מציגה את מדליית הזהב (ראובן שוורץ)שחר טיבי מציגה את מדליית הזהב (ראובן שוורץ)
שחר צוברי ושחר טיבי (ראובן שוורץ)שחר צוברי ושחר טיבי (ראובן שוורץ)
שחר טיבי ואמה (ראובן שוורץ)שחר טיבי ואמה (ראובן שוורץ)
שחר טיבי. אלופת עולם (ראובן שוורץ)שחר טיבי. אלופת עולם (ראובן שוורץ)

המאמן שחר צוברי אמר: ״לפי איך ששחר גלשה השבוע, יש סיכוי גדול שהיא תהיה הנציגה שלנו לאולימפיאדה, אבל התחרות מאוד צמודה בנבחרת והדרך היחידה להבטיח את זה תהיה דרך פודיום נוסף באליפות עולם הבאה, ובתור מאמן אני מכוון לשם. אני תמיד אומר להם להציב מטרות גבוהות ולדעתי המטרה של כולנו היא מדליית זהב באולימפיאדה, כמובן שרמת הלחץ והציפיות מאיתנו גבוהה, אבל הוכחנו שזה אפשרי, עם שרון קנטור, שפתחה לשחר את התיאבון באליפות הזו, ועם המדליות באליפות הזו, וזו המטרה”.

צוברי הוסיף: “אני חושב שהחוזק של הנבחרת שלנו בשייט והשליטה שלנו זה בהתהוות, הדבר העיקרי שאני מנסה לייצר זה בסיס טוב, והם עושות את העבודה הקשה, הן נמצאות במים ונותנות את העבודה, אני שם רק כדי לדאוג שיהיו עסוקות בלגלוש, וזה עובד”.

שחר צוברי ומשפחתו (ראובן שוורץ)שחר צוברי ומשפחתו (ראובן שוורץ)
שחר צוברי ובתו (ראובן שוורץ)שחר צוברי ובתו (ראובן שוורץ)
אסור לפספס
נגןרונאלדו ג'וניור זוכה באליפות עם אל נאסר
רונאלדו ג'וניור זוכה באליפות עם אל נאסר
נגןהג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
הג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
נגןג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
ג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
נגןעדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
עדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
/* LAST / NEXT ROUNDs */