יום חמישי, 22.02.2024 שעה 19:13

איגוד המים האירופי תיקן: תומכים בעם הישראלי

אחרי שפרסם הצהרה מודאגת לגבי המצב בארץ בלי להביע סולידריות או לגנות את חמאס, הארגון יצא בהודעה מתוקנת: "מחשבותינו עם הישראלים בזמנים הקשים"

|
נבחרת ישראל בכדורמים  (LEN)
נבחרת ישראל בכדורמים (LEN)

בעקבות לחץ ישראלי שהופעל ביממה האחרונה על איגוד המים האירופי, לאחר שפרסם “הצהרה בנוגע למצב בישראל” שכללה רק התייחסות לאפשרות שתבוטל אליפות אירופה בכדורמים שאמורה להתקיים בינואר בארץ, ללא כל התייחסות למה שהוביל למצב הזה, היום (שישי) יצאה הודעה מתוקנת מטעם הארגון.

כזכור, איגוד המים האירופי - זה שמאגד תחתיו את ענפי השחייה, השחייה האמנותית, המים הפתוחים והכדורמים - הודיע אמש כי הוא מודאג מהאפשרות שתבוטל אליפות אירופה בכדורמים שאמורה להתקיים בחורף בישראל, בעקבות המצב במדינה. בהודעה לא הייתה כל התייחסות למה שהוביל למצב הזה, לא הייתה כל הבעת סולידריות בעקבות הטבח הנורא של ארגון הטרור חמאס ולא היה כל גינוי למתקפה הרצחנית.

אלא שבעקבות הפרסום ב-ONE והביקורת הציבורית הרחבה, הוחלט על ידי איגוד המים האירופי לשנות את נוסח ההודעה שפורסמה, כך שהתווסף לה המשפט: “תמיכתנו ומחשבותינו עם העם הישראלי בזמנים הקשים הללו”. 

ל-ONE נודע כי מאחורי הקלעים מזכ”ל הארגון, נעם צבי שחי בישראל ואף מכהן כחבר הנהלה באיגוד השחייה הישראלי במקביל לתפקידו בארגון האירופי, הודיע לאנשי איגוד המים האירופי כי הוא דורש גינוי מפורש לפעולת הרצח של החמאס. לא היה גינוי מפורש לחמאס בהודעה המתוקנת, אך ההודעה המתוקנת פורסמה לאחר שאיגוד השחייה האירופי התכתב עם איגוד הכדורמים שלטענתו אישר את שינוי הנוסח שיצא. באיגוד הכדורמים הישראלי טוענים כי הם אלו שפעלו באופן ישיר ויזום מול האיגוד האירופי על מנת לשנות את תוכן ההודעה, ללא כל עזרה מנעם צבי.

ליאור אסולין ז״ל מובא למנוחות
אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */