יום חמישי, 22.02.2024 שעה 18:41

נמרוד משיח פורש מהריצה לאולימפיאדת פאריס

גולש הרוח שעשה קאמבק כדי לנסות להשיג את הכרטיס למשחקים האולימפיים ב-IQ פויל: "מבין שלא אצליח לחבר את כל המרכיבים בזמן. זו החלטה שלמה ושמחה"

|
נמרוד משיח (לילך וויס-רוזנברג)
נמרוד משיח (לילך וויס-רוזנברג)

כחמש שנים לאחר שפרש מפעילות תחרותית ושנה וחצי אחרי שהודיע על קאמבק מקצועי במטרה לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בפאריס 2024, נמרוד משיח הודיע היום (שני) על החלטתו לוותר על החלום הגדול.

משיח בן ה-35, סגן אלוף העולם ופעמיים מדליסט הארד, התקשה להתמודד עם הגלשן החדש בדגם ה-IQ פויל, למרות הפוטנציאל הגדול והיתרון הפיזי שהיה לו. בשנה האחרונה הוא לא הצליח לבוא לידי ביטוי בנבחרת הגברים תחת גל פרידמן, אך הקאמבק שלו למרות הכל היה אירוע מרתק ומעניין.

משיח הכריז: “אהבתי הגדולה לים ולרוח האולימפית הם שמתחו אותי לקצוות חדשים בהיבטים מנטליים ופיזיים. האתגר הגדול שחוויתי היה להשקיט את המאמן שבי, את החלק שרואה ומרגיש את הסביבה ומנגד להיכנס מודעות העצמית שלי כמתחרה ששום דבר לא מסיח את דעתו מלבד היעד הקרוב”.

גולש הרוח הוסיף: “בהגה המקצועית קוראים לזה ראיית מנהרה. כשזכיתי להיכנס לממד הזה שוב לאחר יותר מארבע שנים שלאחר הפרישה, נזכרתי בקסם הגדול. לא בכדי מחקרים מוכיחים שזהו מצב מנטלי הממכר ביותר שקיים באנושות, הכל נהיה זניח והמיקוד נהיה ספציפי”.

לא יתחרה בפאריס. נמרוד משיח (עמית שיסל)לא יתחרה בפאריס. נמרוד משיח (עמית שיסל)

משיח סיכם: “כדי לסגור את הפער ולהשתלב בטופ העולמי, זה חייב אותי לנסיעות רבות לחו”ל ולימים שלמים של אימונים בארץ, להתרחק מהנישואים שלי או לפספס את ההתפתחות של הבן שלי, עבורי זה לא פחות מכישלון. זה רגע שבא לבחון כמה אני נאמן למהות שלי ולדרך בה אני מאמן אחרים. ההחלטה לעצור את המסע כעת, כמו גם ההחלטה לחזור לספורט האולימפי - שתיהן הכריחו אותי לפעול באומץ רב.

“מעולם, בשום שלב עוד בילדותי, לא הייתי במעמד של האנדרדוג. הפעם, התחלתי את הפעילות בפיגור גדול מול הסטנדרט של הטופ ועשיתי דרך מהתחתית כלפי מעלה, תהליך שהחזיר לי את הריגוש, בשילוב הגלשן החדש שעף מעל המים במהירויות שלא הכרתי מעולם קודם לכן. עמדתי מול אתגר חדש שחייב אותי להימתח לקצה גבול היכולת שלי מידי יום. זה היה מרתק ועדיין מהדהד לתוך העשייה היומיומית שלי", אמר משיח בגילוי לב. 

משיח הודה לשותפיו לדרך וציין: “מנהלי קרגו אמרפורד זיהו שהזמן קצר והיעד המקצועי שלי הוא לסגור פערים של שנתיים בתוך מספר חודשים. זהו יעד מופרע שלפעמים היה נראה גם לי כבלתי אפשרי. זו בדיוק הייתה הסיבה שלשמה חזרתי. החיבור היה הדדי. זכיתי לפגוש מקרוב ולהתחבר עם כל עובדי החברה ולחשוף בפניהם את מסע חיי באמצעות הרצאת הדגל שלי - גולש נגד הרוח”. 

"מעולם לא הייתי במעמד של האנדרדוג". משיח (הוועד האולימפי בישראל)"מעולם לא הייתי במעמד של האנדרדוג". משיח (הוועד האולימפי בישראל)

התהליך המקצועי שעבר משיח הכיל גם אתגרים והפתעות לאורך הדרך שגזלו ממנו זמן יקר, חלקם מרגשות ומשמחות, חלקם היו רחוק ממה שדמיין שיפגוש כשחזר למסגרת האולימפית משום שהוא הפך לאבא ונאלץ לבטל את השתתפותו בשתי תחרויות מפתח בקמפיין: “הצלחה בתחרויות קצה אף פעם אינה מושתתת על יכולות פיזיות טכניות בלבד, אלא על אנרגיה, רצון ומערך הממנפים את היכולות ברגע השיא. אני מסיים את הפרק הזה דווקא כשכמעט כל הפערים הטכניים והפיזיים נסגרו מול הטופ העולמי. חצי שנה לפני תחרות המבחן האולימפית האחרונה, אני לוקח אחריות ובאופן ריאלי מבין שלא אצליח לחבר את כל המרכיבים בזמן הקצוב. זוהי החלטה שלמה ושמחה, אני רעב לקראת השלב הבא בחיים שלי וכבר בקרוב אשיק תכנית מנטלית ייחודית חדשה”. 

לסיום הודיע נמרוד משיח: “זהו, הים חוזר להיות מקום שקט ונעים בחיים שלי. את הפרק האולימפי סיימתי סופית. תודה ענקית לקרגו אמרפורד ולכל אלה שהסכימו להכיל את ההחלטה המשוגעת שלי ולתמוך בי כפי יכולתם, למועדון השייט והבית שלי מכמורת עמק חפר, לאיגוד השייט, למאמני נבחרת ישראל גל פרידמן ולדדי אושר על הסטנדרטים הבלתי מתפשרים והקצב המסחרר ולגולשים חברי נבחרת ישראל על רגעים מדהימים ומאתגרים. למדתי המון מהטוב וגם מהרע”.

אסור לפספס
נגןרד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
רד בול מציגים: "יום בחיי אוסקר גלוך"
נגןרונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
רונאלדיניו דופק הופעה ב"הישרדות טורקיה"
נגןרק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
רק בת 15: אלופת הפריסטייל שברה שיא גינס
נגןהאם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
האם בסופ"ש נכבש השער המהיר בהיסטוריה?
/* LAST / NEXT ROUNDs */