יום רביעי, 28.02.2024 שעה 03:56

רודיטי נפצע וייעדר מגביע העולם במים פתוחים

השחיין שבר את הקרסול במהלך מחנה אימונים באיטליה עם שחיינים בכירים: "המטרה להיות כשיר לאליפות העולם". אמיר עופר: "נעשה הכל כדי לשקם אותו"

|
מתן רודיטי  (יניב כהן, איגוד השחייה)
מתן רודיטי (יניב כהן, איגוד השחייה)

מתן רודיטי, שחיין המים הפתוחים הבכיר של ישראל, נפצע במהלך מחנה אימונים שקיים באיטליה וייאלץ להיעדר מספר שבועות. רודיטי שהה בחודש שעבר במחנה אימונים יחד עם שחיינים איטלקים בכירים כדוגמת גרגוריו פלטריניירי ודומניקו אצ'רנצה. הוא היה אמור לחזור לארץ במהלך אוקטובר כדי להתכונן לתחרות גביע העולם שהייתה אמורה להתקיים באילת בתחילת דצמבר.

בשל המלחמה בעזה, הועתקה התחרות מישראל לפורטוגל ורודיטי נשאר באיטליה כדי שיוכל לשמור על שגרת אימונים ברמה הגבוהה ביותר. בזמן ששהה במחנה גובה באיטליה, החליק רודיטי על השלג בדרכו לאימון ושבר את הקרסול.

הוא גובס והיום נחת בישראל כאשר ההערכה היא שיוכל לחזור לאימונים בתוך מספר שבועות. הוא ייאלץ להחמיץ את תחרות גביע העולם המסכמת בתחילת דצמבר בפורטוגל וצפוי להיות כשיר לאליפות העולם בקטאר בפברואר הקרוב.

מתן רודיטי (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)מתן רודיטי (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

כזכור, רודיטי סיים במקום הרביעי באולימפיאדת טוקיו 2020 ובמקום השמיני באליפות העולם ביפן ביולי האחרון. שלושת הראשונים בלבד באליפות העולם ביפן הבטיחו את מקומם במשחקים האולימפיים לפריז 2024 ויתר 19 המקומות ייקבעו בקטאר.

המאמן אמיר עופר אמר: "זה חוסר מזל ואנחנו עכשיו עם העיניים על המטרה. אני בטוח ביכולות של מתן ונעשה הכול כדי לשקם אותו ולהחזיר אותו לכושר כדי שיוכל לשחות בדוחא ולהשיג את הקריטריון לפאריס". מתן רודיטי הוסיף: "אני אמשיך לעבוד קשה גם מחוץ למים בזמן ההחלמה, ואתמקד בשיקום של הקרסול, כשהמטרה שלי היא להיות כשיר לאליפות העולם".

אסור לפספס
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
נגןלמה סון סירב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
למה סון סרב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
נגןהכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
הכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
/* LAST / NEXT ROUNDs */