יום רביעי, 28.02.2024 שעה 04:41

איגוד השחייה העולמי: גביע העולם ייערך באילת

לאחר פרסום התחרויות לשנה הבאה, האיגוד הודיע כי העיר הדרומית תארח את גמר התחרות ב-2024. צבי: "גאה שמביעים בנו אמון ומאמינים בתרומתנו לענף"

|
השחיינים באילת  (יניב כהן, איגוד השחייה)
השחיינים באילת (יניב כהן, איגוד השחייה)

איגוד השחייה העולמי פרסם את לוח התחרויות של 2024 במים פתוחים והתחרות המסכמת של השנה, גמר הסבב העולמי, צפויה להתקיים באילת. כזכור, כמיטב המסורת בשנים האחרונות, היה אמור להתקיים בתחילת דצמבר השנה גמר הסבב באילת, אולם מיד עם פרוץ המלחמה בעזה נאלץ איגוד השחייה בישראל לבטל את האירוח והתחרות הועתקה לעיר פונשל שבפורטוגל.

יושב ראש הוועדה המארגנת של הסבבים במים פתוחים בישראל, נעם צבי, שוחח עם פרה מירו, מנהל ענפי הספורט באיגוד השחייה העולמי, ששאל אם ישראל מעוניינת לארח את הסבב בשנה הבאה. צבי השיב בחיוב וציין שיראה בזה הבעת אמון של האיגוד אם זה יפורסם בלוח התחרויות של שנה הבאה.

תחרות הסבב העולמי באילת היא אחת מתחרויות הדגל של המים הפתוחים בשנה ואליה מגיעים באופן מסורתי השחיינים הבכירים ביותר מרחבי העולם, ממדינות כמו אוסטרליה, ארה"ב, איטליה, הונגריה, גרמניה, ברזיל ועוד. התקופה בה מתקיימת התחרות, עונת החורף, בה לא ניתן לשחות בים במקומות רבים ברחבי תבל, הפכה את אילת ליעד אטרקטיבי מאוד.

חופי אילת (יניב כהן (איגוד השחייה)חופי אילת (יניב כהן (איגוד השחייה)

ב-2024 צפויות נכון לעכשיו להתקיים שלוש תחרויות מים פתוחים באילת: התחרות הראשונה אמורה להתקיים במרץ הקרוב - הסבב האירופי ואליפות ישראל ל-5 ק"מ, 10 ק"מ ושליחים, בספטמבר מתוכננת להתקיים אליפות אירופה לנוער ובסוף השנה כאמור גמר הסבב העולמי.

יו”ר הוועדה המארגנת, נעם צבי אמר: "אני שמח וגאה שהאיגוד העולמי מביע אמון באיגוד השחייה ומאמין בתרומה שלנו לענף המים הפתוחים. הביטול של התחרות השנה הייתה מוצדקת בשל המצב. אני חייב לציין את האיגוד הפורטוגלי שפנה אליי במיוחד ושאל אם זה בסדר מבחינתנו שהם יארחו את התחרות וביקש את ברכת הדרך".

אסור לפספס
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
נגןלמה סון סירב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
למה סון סרב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
נגןהכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
הכדור נדבק לו לרגל: אדן הזאר משחק קטרגל
/* LAST / NEXT ROUNDs */