יום שלישי, 21.05.2024 שעה 10:56
ליגת העל 23-24
 פלייאוף עליון 
7925-7034מכבי ת"א1
7125-7134מכבי חיפה2
6132-5334הפועל ב"ש3
5644-4634הפועל חיפה4
4340-3634מכבי בני ריינה5
4043-3334בני סכנין6
 פלייאוף תחתון 
4339-3833הפועל ירושלים1
4057-4433מכבי פ"ת2
3848-3633מכבי נתניה3
3745-2933מ.ס אשדוד4
3640-4533בית"ר ירושלים5
3649-2833הפועל חדרה6
3351-3533הפועל ת"א7
2451-2533הפועל פ"ת8
לוח משחקים
  • מכבי בני ריינה
  • שלישי, 21/05, 20:30
  • בני סכנין
  • הפועל חיפה
  • שלישי, 21/05, 20:30
  • מכבי ת"א
  • הפועל ב"ש
  • שלישי, 21/05, 20:30
  • מכבי חיפה

"לא מעכל שהפועל ירדה, ישראל זו תמיד אופציה"

ולקאניס בראיון ל-ONE על האקסית ("צפיתי במשחקים, היה לי אינטרס שתישאר"), הירידה, לאמה ("מאמן טוב") ועתידו: "קיבלתי הודעות מאוהדים לחזור"

|
מייקל ולקאניס (רדאד ג'בארה)
מייקל ולקאניס (רדאד ג'בארה)

זה כבר נראה כמו זיכרון רחוק, אבל המאמן שפתח את העונה בהפועל תל אביב היה מייקל ולקאניס. אחרי זה הגיע גם תורם של בורחה לאמה, יוסי אבוקסיס ולבסוף סלים טועמה כמאמן זמני בדרך לירידה לליגה הלאומית, אבל איפה הכל השתבש לאדומים?

בראיון ל-ONE, ולקאניס התייחס לתקופה שלו בהפועל ת"א בתחילת העונה, המעבר לאייאקס, שבעה באוקטובר, המעקב אחרי האקסית וגם עתידו ואולי חזרה לישראל.

מייקל, בתור אחד שהיה חלק עקרי מהפועל תל אביב בתחילת העונה, יצא לך לעקוב עד לכדי ירידת הליגה אתמול?
"בטח, בשבועות האחרונים צפיתי במשחקים כי היה לי אינטרס - בניתי את הקבוצה בקיץ והתחלתי דרך במועדון הגדול הזה. אתמול היה לי מאוד עצוב, זאת האמת".

לא תיאר לעצמו שהפועל ת"א תרד בסיום העונה. ולקאניס עם חן סול (חגי מיכאלי)לא תיאר לעצמו שהפועל ת"א תרד בסיום העונה. ולקאניס עם חן סול (חגי מיכאלי)

צפית במשחק?
"צפיתי במשחק מרחוק, ראיתי את סלים טועמה שעשה הכל כדי להציל את הקבוצה ואת כל השחקנים, היה קשה לראות את הפרצופים של כולם, זה היה מאוד כואב לראות. הפועל תל אביב הוא לא מועדון שצריך לשחק בליגה השנייה. כואב לי על האוהדים ואני מקווה שיחזרו מהר לליגת העל. חבל לי בשביל כולם שם בהפועל תל אביב".

נכון שלא היית הרבה זמן במועדון, המשחק האחרון שלך היה נגד בית"ר ירושלים בסיבוב הראשון והנה הקבוצה ירדה ליגה. מה הסיבות לדעתך?
"כשניצחנו את בית"ר בחוץ זאת הייתה תצוגה שבאה לידי ביטוי אחרי בנייה של הקבוצה עם שחקנים מוכשרים. אחרי שעזבתי הדברים המשיכו בצורה טובה, אבל זה לוקח זמן לחבר קבוצה ולהתפתח כקבוצה. הפסדנו לפני בית"ר למכבי תל אביב, אבל לנצח את בית"ר הראה על חוזקה. לגבי הסיבות? זה מאוד מאוד מורכב, לא הייתי שם הרבה זמן".

אצלך הקבוצה התחילה לפתח אופי, מה קרה לדעתך מאז?
"ידענו, כולל דייויד מינצברג וחן סול וכולם, שאנחנו על המסלול. אני לא הייתי שם מאז שעזבתי, אבל אני יכול להגיד מה עשינו אז. אני חייב לומר שלדעתי גם מה שקרה בשבעה באוקטובר לקח הרבה ושינה את החיים של כולם. המלחמה החלה וזה השפיע עלינו ומן הסתם על כל מועדון אחר בצורה אחרת".

"ידענו שאנחנו על המסלול". ולקאניס (איציק בלניצקי)"ידענו שאנחנו על המסלול". ולקאניס (איציק בלניצקי)

נגעת במלחמה, נחזור אחורה לאותם רגעים מהצד שלך בשבעה באוקטובר. מה הרגשת?
"קמתי לבוקר עם הרבה אזעקות ולמען האמת בהתחלתה חשבתי שזה יסתיים מהר. עד שקיבלתי את הטלפון מהמועדון לעזוב כמה שיותר מהר, לא הבנתי את המשמעות של המצב. אני זוכר שהייתי בטוח שאחזור, אבל ראינו שהכל הולך ומחמיר. הכדורגל עצר, כדורגלנים מקצוענים לא חיו באותה התקופה כמו מקצוענים בגלל המצב. הקשר עם השחקנים היה מדי יום והייתה דאגה גדולה באותו זמן. אני יכול להגיד שהכדורגל לא חזר להיות אותו דבר וכנראה שזה השפיע על הפועל יותר מאחרות. המלחמה עצרה את כל המומנטום וההתקדמות שעשינו עד שבעה באוקטובר".

איפה טעו בהחלטות בהפועל ת”א?
"אני פחות יכול להגיב על דברים שקרו לאחר מכן, אחרי זה ראינו שנעשו טעויות בארגון. אני לא יודע מדוע כל שחקן עזב, כשהסתכלתי על הקבוצה בשבועות האחרונים ראיתי קבוצה אחרת ממה שהייתה אצלי וזאת שבניתי. זה אמנם לא משנה, האמנתי שהקבוצה הייתה צריכה להתבסס על הקבוצה שנבנתה בקיץ. אולי היו החלטות אמוצינליות שנלקחו בגלל המצב".

הייתה טעות לדעתך לתת את הקבוצה אחריך למאמן חסר ניסיון כמו בורחה לאמה?
"בורחה מאמן טוב וצעיר, הוא עשה דברים יפים למרות תקופה פחות טובה, זה לא שהוא לא נתן את הכל או עשה את הכל. יש החלטות שאפשר לבקר לגבי שחקנים שעזבו, אבל זה מה שקרה ואי אפשר לשנות את זה. המועדון צריך להיבנות מחדש וכולם צריכים להיות סבלנים".

"המועדון צריך להיבנות מחדש". ולקאניס לצד לאמה (ראובן שוורץ)"המועדון צריך להיבנות מחדש". ולקאניס לצד לאמה (ראובן שוורץ)

מה לגבי שחרור שחקנים משמעותיים כמו יהב גורפינקל, חוסה רודריגס והניסיון להשתחרר מאלן אוז'בולט?
"מבחינה אישית, כמאמן אני לא אכפה על אף שחקן להישאר כמו רודריגס וגורפינקל, שניהם היו מאוד משמעותיים והניסיון שלהם היה מאוד חשוב לנו יחד עם השחקנים הצעירים. גורפינקל נתן משחקים טובים וחוסה, למרות פציעות, הייתה לו משמעות גדולה. הוא עזר לסדר את השחקנים במגרש, אוז’בולט? אני זוכר שהוא חזר מפציעה ועבד קשה כדי לחזור. אני לא יודע מה קרה מאחורי הקלעים, אבל לדעתי הם היו שחקנים מאוד חשובים ובלעדיהם קשה מאוד".

אתה בקשר עם שחקנים או אנשים במועדון?
"שלחתי הודעות בהצלחה להרבה שחקנים שהיה לי איתם קשר טוב, זה חשוב מבחינתי כי היה לנו קשר מאוד טוב. כולם שחקנים ואנשים טובים, לכולם לדעתי היה אכפת מהמצב של הקבוצה. קשה להסביר איך קרה, אני עדיין לא מעכל שהקבוצה ירדה ליגה".

מה לדעתך היה שונה בקבוצה שלך לעומת הקבוצה בתקופה האחרונה?
"בשבועות האחרונים ראיתי שהקבוצה הייתה שונה עם לא מעט פרצופים חדשים, שחקנים ששיחקו אצלי - ראיתי קצת אכזבה על הפנים שלהם. לדעתי גם היה נראה שאין להם את הביטחון ליצור מצבים ולשחק קדימה. ראיתי קבוצה אחרת. נגד נתניה ראינו שסלים הביא רוח חדשה וזה נתן לי תקווה להאמין שהקבוצה יכולה להישאר. הגעתי ישר מהמתחם כדי לראות את המשחק נגד אשדוד, אבל הלחץ אתמול הכריע את השחקנים, השער הראשון הוריד את הביטחון והיה אפשר לראות את שפת הגוף של השחקנים".

"נתן לי תקווה להאמין שהקבוצה יכולה להישאר". טועמה (רדאד ג'בארה)"נתן לי תקווה להאמין שהקבוצה יכולה להישאר". טועמה (רדאד ג'בארה)

עברת מהפועל תל אביב לאייאקס הגדולה, מה אתה יכול לספר על המעבר?
"שני דברים. קודם כל חשוב לי להגיד שנהניתי מאוד כמאמן ראשי בהפועל תל אביב והייתי אחראי על הקבוצה, לעבוד מול השחקנים בעבודה היום יומית ובאנשים שהיו במועדון. בורחה, מאורו, דוידוביץ', טועמה, כולם היו מדהימים ואני מנסה להיות בקשר איתם גם היום, עבדנו מאוד קרוב. אהבתי את זה מאוד, כשצפיתי במשחקים וראיתי את התשוקה של הקהל זה מאוד חסר לי".

קיבלת הודעות מאוהדים?
"האמת שכן, קיבלתי הרבה הודעות תמיכה מהאוהדים שרצו שאחזור, זאת הייתה תקופה גדולה. גם היום בבוקר קיבלתי כמה הודעות. אני אומר לעצמי ‘למה המלחמה הזאת קרתה, זה כל כך חבל’. אני אומר לעצמי לא לראות חדשות יותר מדי. הייתה לי הזדמנות להגיע לאחד המועדונים הגדולים בעולם ובחוסר ודאות שהייתה, אם אחזור לישראל ומתי, לא ידענו מתי הליגה תחזור, אז החלטתי לקחת את ההזדמנות של אייאקס. אבל מאז כל הזמן עבר לי בראש למה המלחמה הזאת קרתה והעבודה שלי בהפועל נעצרה, זה כל הזמן בראש שלי".

הגעת לאייאקס שהייתה במצב לא פשוט.
"זה נכון, הגעתי לאייאקס בסיטוציה שלא הייתה הרבה זמן, כשהקבוצה נמצאת בתחתית הטבלה, הבן שלי הראה לי את הטבלה ולא האמנתי, אמרתי לו שיהפוך את המסך. לאט לאט חזרנו לנצח ולהכניס ביטחון בשחקנים. הגענו לקבוצה חדשה, עבדנו קשה והצלחנו להתקרב לצמרת, אבל מדובר בקבוצה צעירה. אני לא נשאר בעונה הבאה, נראה מה האתגר הבא שלי".

מה הצעד הבא? ולקאניס בחתימה על החוזה באייאקס (האתר הרשמי של אייאקס)מה הצעד הבא? ולקאניס בחתימה על החוזה באייאקס (האתר הרשמי של אייאקס)

לחזור לישראל זאת אופציה?
"זאת תמיד אופציה, היום אני שגריר של ישראל, אהבתי לגור בתל אביב, פיתחתי פה הרבה קשרים בזמן קצר. היה לי חיבור טוב עם הרבה אנשים בהפועל ובכלל בישראל. בכדורגל הכל יכול להיות ואם תהיה הזדמנות אז למה לא?".

טועמה: הלב שלי שבור, כואב לי על האוהדים
אסור לפספס
נגןמצאו שיטה לשבור את השיא במכונת כדורסל
מצאו שיטה לשבור את השיא במכונת כדורסל
נגןאתם קלטתם את התרגיל של מירן בוזגלו?
אתם קלטתם את התרגיל של מירן בוזגלו?
נגןכוכב הטיקטוק שהקפיץ את זלאטן למספרת
כוכב הטיקטוק שהקפיץ את זלאטן למספרת
נגןהחצוצרן של טוטנהאם מנגן על גג האצטדיון
החצוצרן של טוטנהאם מנגן על גג האצטדיון
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
יורו 2024
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */