יום שלישי, 21.05.2024 שעה 09:32
ליגת העל 23-24
 פלייאוף עליון 
7925-7034מכבי ת"א1
7125-7134מכבי חיפה2
6132-5334הפועל ב"ש3
5644-4634הפועל חיפה4
4340-3634מכבי בני ריינה5
4043-3334בני סכנין6
 פלייאוף תחתון 
4339-3833הפועל ירושלים1
4057-4433מכבי פ"ת2
3848-3633מכבי נתניה3
3745-2933מ.ס אשדוד4
3640-4533בית"ר ירושלים5
3649-2833הפועל חדרה6
3351-3533הפועל ת"א7
2451-2533הפועל פ"ת8
לוח משחקים
  • מכבי בני ריינה
  • שלישי, 21/05, 20:30
  • בני סכנין
  • הפועל חיפה
  • שלישי, 21/05, 20:30
  • מכבי ת"א
  • הפועל ב"ש
  • שלישי, 21/05, 20:30
  • מכבי חיפה

כהן: אני זה שאמור להיות פגוע, לא ספרו אותי

פיטורי קוז'וק, הפרידה מנתניה ("עוד כמה שנים יזכרו ממני המון דברים טובים"), מאחורי הקלעים שלה וגם מערכת היחסים עם אייל סגל. חלק א'. האזינו

|
אלמוג כהן (נעם מורנו)
אלמוג כהן (נעם מורנו)

העונה האחרונה של אלמוג כהן כללה רכבת הרים. היא הגיעה בדיוק לאחר עונה מוצלחת עם מכבי נתניה, בה שימש כמנהל המקצועי בשלוש השנים האחרונות, כולל זכייה בגביע הטוטו והעפלה לפלייאוף העליון. אבל תחילת העונה הנוכחית הייתה פחות מוצלחת ויצרה מעין מתיחות.

כהן, על אף תפקידו, לא היה מעורב בהליך פיטוריו של המאמן רן קוז'וק, מה שהוביל להחלטתו לעזוב. לאחר מכן העניינים יצאו מכלל שליטה, כהן קיבל הצעה מבית"ר ירושלים ולמרות התכנון הראשוני לבצע את המעבר בתום העונה, הצדדים הבינו שכהן לא יוכל לסיים את העונה במכבי נתניה.

את החלק השני של העונה הוא השלים במדי קבוצתו החדשה מהבירה. הוא נקרא לדגל כשהקבוצה הייתה במצב לא פשוט בתחתית הטבלה, מינה את ברק יצחקי לתפקיד המאמן ובית"ר שרדה בליגה תוך הצגת כדורגל טוב וכעת הפנים אל העונה הבאה.

אלמוג כהן באולפן ONE (מערכת ONE)אלמוג כהן באולפן ONE (מערכת ONE)

אחרי עונה סוערת, הגיע הזמן של כהן לשבור שתיקה ולדבר. השבוע הוא הגיע לפודקאסט בית"ר ירושלים של ONE  לשיחה עם תומר חבז וגידי ליפקין, ודיבר על כל מה שהתרחש  העונה. בשל אורכו של הראיון, חילקנו אותו לשני חלקים: החלק הראשון יתייחס לקדנצייה במכבי נתניה ולפרידה, והחלק השני לבית"ר ירושלים.

בחלק הראשון, כהן מדבר באריכות על התקופה במועדון בו פרח מקצועית הן כשחקן והן כמנהל מקצועי, מערכת היחסים עם הבעלים אייל סגל, מה הוביל לסיום דרכו, המתיחות מבפנים ומאחורי הקלעים על העונה המורכבת.

שלום אלמוג כהן. אז איך התחושות?
״התחושות טובות. סימנו לעצמנו מטרה להישאר בליגה, הייתה לנו סיטואציה מאוד קשה ואני שמח שהצלחנו. יש לנו עכשיו שלושה חודשים לעבוד כדי להביא את בית״ר ירושלים למקום שהיא צריכה להיות בו״.

אתה שלושה חודשים במועדון וידוע כאחד שמאמין במשחק הלחץ. הלחץ בבית״ר הוא לא רק על המגרש.
״ברק יצחקי ואני הגענו לפני שלושה חודשים. נכון, בית״ר זה מועדון גדול ויש שם הרבה לחץ, אבל לחץ זה גם כל הכיף״. 

"לחץ זה גם כל הכיף". אלמוג כהן עם ברק יצחקי (אורן בן חקון)"לחץ זה גם כל הכיף". אלמוג כהן עם ברק יצחקי (אורן בן חקון)

שלושה חודשים אחורה, עוד היית במכבי נתניה. מתי הבנת שזה ייגמר?
״אני חושב שהרגשתי טיפה תחושת מיצוי לקראת הקיץ האחרון שהיה. לפני זה לא חשבתי שאעזוב. קרו כל מיני דברים בסיטואציות מסוימות של החתמת שחקנים ושחרור שחקנים, שכבר התחלתי להרגיש שיש לי פה סוג של לימיט עם הקבוצה לקפוץ קדימה. הבנתי גם שזו כבר השנה האחרונה שלי בחוזה, למרות שהייתה אופציה, אבל ראיתי את עצמי מתקדם״. 

הבנת שאתה ואייל סגל פשוט לא משדרים על אותו גל?
״הבנתי שעד הקיץ האחרון אייל לא הטיל וטו על דברים. אבל פתאום זו נהייתה סוג של שגרה והבנתי שאני כבר לא יכול להשפיע ברמה שאני רוצה להשפיע״.

כמו מה?
״החתמת שחקנים. בדרך כלל אייל לא מתערב. הוא בא ואומר את דעתו. בשנה הראשונה הוא אמר ‘כן’ על הכל. בשנה השנייה היה קצת ‘לא’ פה ושם. ובשנה האחרונה היו שחקנים ספציפיים שחשבנו שצריכים לבוא לא רק בפן המקצועי, אלא שחקנים יותר מבוגרים שיביאו ניסיון, שהוא לא הסכים שיבואו. פה הרגשתי שזה לא הולך למקום שהוא הלימיט שלי בנתניה".

"בשנה הראשונה הוא אמר 'כן' על הכל". אלמוג כהן ואייל סגל (שחר גרוס)"בשנה הראשונה הוא אמר 'כן' על הכל". אלמוג כהן ואייל סגל (שחר גרוס)

למה אחרי חופש הפעולה שהוא נתן לך בהתחלה, פתאום זה קרה? הוא סמך עליך פחות?
״אני באמת לא יודע להגיד. בעיני בסוף עשינו שנתיים טובות מאוד כלפי חוץ. בתוך נתניה זה קצת פחות קיבל את ההערכה הזאת, כי בשנה השנייה קיבלנו פידבק במועדון שזו הייתה עונה לא טובה, אבל בעיניי זו הייתה עונה מדהימה.

״נכון, הפסדנו בגמר גביע המדינה, אבל לקחנו את גביע הטוטו, שברנו שיא ניצחונות במועדון והגענו למקום החמישי עם אותן נקודות כמו של הקבוצה שסיימה במקום הרביעי. היינו המועדון היחיד חוץ משלושת הגדולות שהגיעה שנתיים רצוף לפלייאוף. סיימנו במקום הרביעי והצלחנו לעשות עונה לא פחות טובה. בכל זאת הווייב במועדון היה שהעונה הזאת לא הייתה טובה. הייתה תחושה של כישלון״.

אתה יכול לתת דוגמה לשחקן שרצית להביא ואייל לא הסכים?
״איתי שכטר ותומר חמד. רצינו להביא אחד משניהם ואייל סירב. אייל אמר שהוא רוצה שחקנים צעירים יותר ואני יכול להבין אותו. חיפשנו שחקנים עם פרופיל צעיר. אבל גם אני וגם רן קוז׳וק הבנו אז שהקבוצה הזו מאוד צעירה ואולי צריך להביא שחקן בעל ניסיון שידריך את הצעירים.

״בסוף זה לא קרה ואני חושב שזה היה חסר. בעונה של בני לם היו לנו את חן עזרא ושיר צדק שנתנו את האפקט הזה ובעונה הזו זה היה חסר. זה לא חייב להיות שחקן שמקצועית מוביל את הקבוצה, אלא שחקן שבאישיות שלו יודע להנהיג״.

"אייל סירב". איתי שכטר (רדאד ג'בארה)"אייל סירב". איתי שכטר (רדאד ג'בארה)

מאז הפרידה, אתה ואייל ישבתם ללבן את העניינים ביניכם?
״אני ואייל ביחסים טובים. אני לא אומר סתם. אנחנו מדברים בהודעות, והכל בסדר בינינו. גם כשזה נגמר זה נגמר יפה״

איך אתה יכול להגיד שזה נגמר יפה אם היית אמור להישאר עד סוף העונה בנתניה, וכבר בינואר עברת לקבוצה אחרת?
״בסופו של דבר לא כל פרידה צריכה להיות בריב או בעצבים. אפשר גם להבין שהדרך נגמרת כי אנחנו לא יכולים להמשיך לעבוד יחד ולסיים יפה. זה בעיני נקרא לגמור את זה יפה. לא רבנו ואני חושב שמהרגע הראשון ועד האחרון הייתי נאמן ולויאלי למכבי נתניה״.

כשאייל הבין שחתמת בבית״ר לעונה הבאה, הוא הבין שהראש שלך שם ובגלל זה סגר את העניין?
״מי שמכיר אותי וידע איך אני עובד יידע שהעבודה שלי היא לא רק בלהביא שחקנים. זו לא העבודה שלי. כל השחקנים, כל ההנהלה. הם ראו אותי יום יום וראו איך אני עובד״.

"לא כל פרידה צריכה להיות בריב". אלמוג כהן (ראובן שוורץ)"לא כל פרידה צריכה להיות בריב". אלמוג כהן (ראובן שוורץ)

אז בוא תספר לנו איך אתה עובד? אתה לא מנהל מקצועי רגיל. אתה לובש מדי אימון ועולה על הדשא. בוא תן לנו קצת מידע על העבודה שלך.
״העבודה שלי בעיקר היא לגרום למאמן להיות מאמן הרבה יותר טוב ממה שהוא. אם זה ביום יום, אם זה בחשיבה, אם זה בביחד. אם זה להראות לו תמונה אחרת ממה שהוא רואה. אם זה המסר שהוא מעביר לשחקנים. לפעמים מאמן בטוח שהוא מעביר מסר מסוים, והשחקנים מבינים מסר אחר. אז אני שם לוודא מה המאמן אומר ולדאוג שזה עובר כמו שהוא רוצה. אף פעם לא באתי והעברתי אימון, אבל אני כן מעיר מהצד ואני כן נותן דגשים״.

אתה חושב שהצלחת עם זה? בני לם, רן קוז׳וק, מה אתה מרגיש שנתת להם?
״אני חושב ששניהם בתקופה שלהם במכבי נתניה שיחקו כדורגל מדהים. התקופה הכי טובה של בני כמאמן בוגרים הייתה במכבי נתניה. הוא עשה שם דברים מדהימים והוא אומר את זה בעצמו. אני גם מאמין שהצלחתי להשפיע על רן הרבה בחשיבה שלו על כדורגל. לפני חצי שנה אמרתי שרן יהיה מאמן מוביל בליגה ואני עדיין מאמין בזה. הוא בדרך הנכונה לשם״.

איך אתה רואה את שניהם העונה? לאחד הלך פחות טוב, לשני הולך לא רע בכלל.
״רן הגיע בלי דעות קדומות לכדורגל. הוא מאוד אמיץ בסגנון המשחק שלו ותמיד רצה ללחוץ ולשחק התקפי. אני חושב שסידרתי לו את התמונה בהרבה מצבים. יש בו תכונות שאני חושב שלמאמן צריכות להיות. הוא חרוץ, עובד קשה ושואף להצליח ולשפר את השחקנים. הוא עושה עונה נפלאה ואם הוא גם יזכה בגביע זו לגמרי עונה היסטורית״.

"בתקופה של קוז'וק ובני לם, נתניה שיחקה כדורגל מדהים" (איציק בלניצקי)"בתקופה של קוז'וק ובני לם, נתניה שיחקה כדורגל מדהים" (איציק בלניצקי)

איך נראה יום העבודה שלך כמנהל מקצועי. איך מכרת את עצמך לברק אברמוב?
״לא הייתי צריך למכור כלום לברק כי הוא בא מאוד מוכן לפגישה בינינו. הוא ידע בדיוק מה אני עושה. העבודה שלי היא להטמיע דרך. להביא DNA למועדון. להביא סגנון שהמאמן ייקח קדימה. אני רוצה שהקבוצות שלי יהיה דומיננטיות, לוחצות, תמיד ירצו להחזיק בכדור. העבודה היום יומית שלי היא עם המאמן.

״ניקח את רן (קוז'וק) לדוגמה: היינו מגיעים לפני האימון, הוא מדבר על האימון, מדברים על נתונים יבשים כמו מרחקי ריצה וכו׳. מה הוא עושה באימון? זה שלו ואני לא מתערב. משם יורדים לדשא ואני מתערב רק אם צריך. מדברים כדורגל, חושבים כדורגל, מנתחים משחקים, וידאו ליריבה, וידאו לעצמנו. חושבים יחד איך להביא את הקבוצה למקום שהיא הכי מאומנת שאפשר״.

אתה מבין שמנהל מקצועי מהסוג הזה זה לא משהו טריויאלי?
״בארץ זה לא טריוויאלי אבל בגרמניה זה מה שקורה. בארץ זה לא באמת ספורט דיירקטור. להתעסק ברכש זה לא להיות ספורט דיירקטור. אני תופס את זה כמנכ״ל של הפן המקצועי. המאמן מחליט את ההרכב, אני אף פעם לא מתערב, אלא אומר את דעתי: הוא ישמע אותה ואז יעשה מה שהוא חושב. אבל הוא יהיה חייב לשמוע אותה״.

"המאמן מחליט את ההרכב, אני אף פעם לא מתערב". אלמוג כהן עם ברק יצחקי (אורן בן חקון)"המאמן מחליט את ההרכב, אני אף פעם לא מתערב". אלמוג כהן עם ברק יצחקי (אורן בן חקון)

ספר על מערכת היחסים עם אייל סגל.
״בדרך העבודה שלי בנתניה אני ואייל דיברנו אולי פעמיים בשנה. זה לא שהיינו מדברים כל יום ואז פתאום זה התפוצץ ולא דיברנו. אבל הוא כן מתערב. אמנם לא מחליט החלטות מקצועיות, אבל כן אומר את שלו".

מה הוביל לפיצוץ ולכך שלא עירבו אותך בפיטורי קוזו'ק?
״שם הייתה נקודת השבר. יכול להיות שעשיתי משהו שהוא לא אהב. אני שידרתי שהקבוצה משחקת מצוין. משחקת כדורגל יוזם ומסודר. כשיש דרך אז ניצחון זה עניין של זמן. הייתה לי שיחה עם שי אהרון כשהפועל ירושלים לקחה רק שתי נקודות מ-27 ואמרתי לו שבסוף הדרך תנצח. אחרי זה כשהם הצליחו הוא התקשר והסכים איתי. יאמר לזכות הפועל ירושלים שיש לה דרך שהיא מנצחת״.

שוב: מה הוביל אותו להעביר מסר בצורה כזאת חד משמעית? יכול להיות שהיית נעול בדעתך יותר מדי?
״יש דרך מסוימת שאני חושב ומאמין בה וזו הדרך היחידה. אני רוצה לראות את הקבוצה משחקת בדרך אחת מסוימת ופה זה נגמר. גם אם נפסיד בה. יש דרך למועדון והוא ישחק לפיה. אני לא אשחק בדרך שהיא שכוללת משחק נסוג, משחק לא שולט. מראש זה הרעיון של העבודה. אני גם לא מאשים את גיא צרפתי שלא כל כך היה לי איתו חיבור, כי לא אני הבאתי אותו למכבי נתניה".

"לא מאשים אותו". גיא צרפתי (ראובן שוורץ)"לא מאשים אותו". גיא צרפתי (ראובן שוורץ)

אייל מחליט לפטר את רן ואיפה זה תופס אותך?
״גיל לב הראשון שאמר לי את זה. זה היה אחרי משחק מול בית״ר ירושלים שהפסדנו בו 3:0, גם שם שיחקנו נהדר ואתה יכול לראות את הסטטיסטיקה מהמשחק הזה ובעיני סטטיסטיקה היא המציאות. יש מדדים ברורים, וגם משחק כזה יכול לקרות, אבל נדיר שזה יקרה. גיל דיבר איתי בלילה ואמר לי שהם חושבים מה לעשות. אני אמרתי שרן צריך להמשיך כי הקבוצה כן נראית טוב. נתתי לו כדוגמה את הפועל באר שבע שגם הייתה בתקופה לא טובה ובכל זאת מנסה לשדר שקט ועובדה שהם הצליחו לצאת מהבוץ ועשו עונה אדירה.

"גיל אמר שנדבר בבוקר ובבוקר הגיע האימון כשאני מבחינתי יודע שרן נשאר. אני מדבר איתו גם על זה שצריך להתחיל להביא תוצאות מעבר ללשחק כדורגל והתחלנו לחשוב על פתרונות. אמרנו שאולי נשחק בשיטה שונה במשחק נגד הפועל חיפה ונעבור ל-4:4:2. נגמר האימון וגיל לב מגיע אליי ואומר לי שמפטרים את רן. הייתי המום ועצבני. רן הגיע ואמרתי לו משפט אחד: שאני חושב שמגיע לו הרבה יותר מזה. קמתי והלכתי הביתה״. 

ומה אז?
״הרגשתי שלא סופרים אותי. הפעולה הכי קלה שיכולתי לעשות זה לקום וללכת, אבל זה לא אני. ידעתי שזאת קבוצה מצוינת וידעתי שהיא תצא מזה. אמרתי כל הזמן לשחקנים שלא משחקים שאפשר לעשות פרצופים ואפשר להמשיך לעבוד קשה. אז זה תקף גם לגביי. יכולתי להמשיך לעשות פרצופים, אבל בחרתי להמשיך לעבוד״.

"אמרתי לו שמגיע לו הרבה יותר מזה". רן קוז'וק (ראובן שוורץ)"אמרתי לו שמגיע לו הרבה יותר מזה". רן קוז'וק (ראובן שוורץ)

ומתי אתה שומע שגיא צרפתי ימונה למאמן?
״גיל לב עדכן אותי. מנהל מקצועי לא אמור להיות מעודכן בדבר כזה, אלא להיות מי שמחליט את הדברים האלה. הוא אמר לי שמינו את גיא צרפתי ושאני צריך לשבת איתו. אמרתי לו שזה הזוי, אבל אני בחור עם אמונה חזקה ואמרתי להם שאני לא מאוכזב. הייתי מבואס ועברתי ימים לא קלים, אבל ידעתי שזה לטובה״.

אהבת את המינוי של גיא צרפתי?
״אני חושב שמהאופציות שהיו, גיא צרפתי היה אופציה טובה״.

אז למה הוא לא הצליח?
״כשהייתי עשינו הצלחה יחסית סבירה פלוס. אחרי זה עזבתי ואני כבר לא יודע מה קרה. אני וגיא דיברנו המון ולמדנו לעבוד יחד. הרגשתי מגיא נכונות לעבוד איתי, אני חושב שהוא עשה הרבה הקרבה בשביל לבוא לקראתי ואני עשיתי הרבה בשביל לבוא לקראתו כדי שנראה את נתניה דומיננטית ויוזמת. היו לנו ריבים מקצועיים, אבל זה היה נטו לטובת הקבוצה״.

אילו ריבים?
״כמו סגנון הלחץ, מתי נלחץ, אם המגנים יקפצו קדימה או לא, על האימונים. כל מיני שיחות של כדורגל. גרמתי לגיא להיות מאמן יותר טוב כשהייתי לצידו ואני חושב שגיא היה צריך מישהו כזה״.

"אופציה טובה". גיא צרפתי (אורן בן חקון)"אופציה טובה". גיא צרפתי (אורן בן חקון)

ובסוף לא הייתה ברירה כי כולם הבינו לאן הרוח נושבת.
״אמרתי תמיד שאין לי אגו ושכולי לטובת הקבוצה. כולם יודעים מה זו מכבי נתניה בשבילי. זה לא סוד שאני מאוד אוהב את המקום הזה. ברגע שהצלחנו עם גיא, אחרי שניצחנו את הפועל תל אביב, אמרתי לאייל שאני רוצה לעזוב בסוף השנה. אמרתי לו תודה רבה על כל מה שהוא נתן לי ועל ההזדמנות שהוא נתן לי. מגיע לו את כל הקרדיט על מה שהוא עשה בשבילי״.

ומה הוא אמר?
״שהתזמון לא טוב ושהוא רוצה שנדבר על זה בארבע עיניים״.

הרגשת ממנו בלבול? מצד אחד הוא רצה שתישאר ומצד שני הוא עשה דברים בלי להגיד לך.
״אייל בסוף הוא קודם כל אוהד. הוא מאוד אוהב את מכבי נתניה ואי אפשר לקחת לו את זה. הוא בעלים מצוין. ההשפעה של ניצחון או הפסד עליו היא ענקית ולדעתי זו בעיה. הוא רואה את הקבוצה והוא אוהב אותה ברמות מטורפות וזה משפיע על הרגש. גם אני מאוד אוהב את מכבי נתניה, אבל אני מבין בסוף שזה ביזנס וזה מסוכן לערבב רגש עם ביזנס. אני חושב שזה פוגע בו ופוגע בקבוצה״.

בסוף זה נגמר לא טוב.
״שמתי את האגו בצד והתרכזתי רק במכבי נתניה. כשגיא צרפתי הגיע נתתי 100 אחוז מעצמי כדי שזה יצליח. ההשפעה שלי על השחקנים הייתה מאוד גדולה״.

"קודם כל אוהד". אייל סגל (חג'אג' רחאל)"קודם כל אוהד". אייל סגל (חג'אג' רחאל)

אז מה קרה בין המינוי של גיא צרפתי ועד הרגע של סיום המשחק בטרנר בו אתהה מודיע שאתה עוזב?
״רציתי להודיע לפני סוף חלון ההעברות של ינואר שאני עובר בסוף השנה. אייל אמר לי לחכות עם זה לאחרי חלון ההעברות. בעיני זה היה קצת לא רלוונטי כי ידעו שאני עוזב״.

בסוף זה גם מצחיק לתת למנהל מקצועי לקחת חלק בחלון ההעברות כשהוא עוד חודש לא יהיה פה. מישהו צריך לנהל החתמות, כמו החתמתו של איברהים טנקו לשלוש עונות.
״כל שחקן שחתם במכבי נתניה כשאני הייתי בתפקיד זו אחריות שלי״.

גם טנקו? יש על כך ויכוח.
״כולם. לא משנה מי השחקן. טנקו, טוואמסי, צ׳ירינו. כולם. אני יודע שגיל לב יודע מה אמרתי על כל שחקן ושחקן. בסוף אם הוא חתם במשמרת שלי, זו אחריות שלי. אני לא בורח מזה״.

אני שמעתי גם שטנקו הוא אחד הזרים היחידים שהוחתמו ללא דו"חות סקאוטינג.
״לא יודע. אני לא רוצה להיכנס לעומק. כל שחקן שחתם תחתיי הוא אחריותי, כולל טנקו. גיל לב ואסף גביש יודעים מה דעתי על כל שחקן שהגיע. כשאני אומר דעה היא לרוב דעה חדה וברורה. במקרה הזה זה היה פחות ככה, כי ידעתי שאין לי כל כך יכולת להגיד דעות נחרצות אם אני עוזב בקרוב. גיא רצה להחתים את טנקו כי הוא הכיר אותו מסרביה. הוא בדק עליו״.

"שחקן שחקן שחתם תחתיי הוא אחריותי, כולל טנקו" (אינסטגרם)"שחקן שחקן שחתם תחתיי הוא אחריותי, כולל טנקו" (אינסטגרם)

אפשר להגיד שסוף הקדנציה שלך בנתניה הייתה קצת שכונה.
״אתה קורא לזה שכונה, אני קורא לזה לויאליות. גם גל אלברמן לא בוחר לבד שחקנים. זה אמור לבוא מהמאמן״.

אחד הכישלונות של נתניה העונה היה נושא השוער. הלכתם על שני שוערים צעירים וחסרי ניסיון. מה קרה שם? לא רצית להביא שוער עם ניסיון?
״זו אחריות מלאה שלי. עם זאת, אני מסתכל אחורה ואומר לך שהייתי עושה את אותו הדבר שוב, אלא אם מדברים על הבאת שוער זר. ראיתי מה קרה בקבוצות האחרות: הביאו שוער ישראלי בעל ניסיון ומהר מאוד השוער הצעיר קיבל את אפודת השוער הראשון״.

שוער זו העמדה הכי חשובה במגרש לפי לא מעט מאמנים.
״אתן לך דוגמה לקבוצה שנתנה את אפודת השוער הראשון לשוער שקיבל לא מעט גולים באשמתו, אבל המשיך לקבל קרדיט ולדעתי הוא הולך להיות אחד השוערים המובילים פה. ניב אליאסי״.

אבל בבאר שבע יש גם את אופיר מרציאנו. זאת לא דוגמה טובה. לא הלכו רק עם שוער צעיר וזהו.
״אבל בכל זאת הלכו עם ניב אליאסי גם כשהוא קיבל גולים באשמתו. תומר צרפתי לא קיבל גולים באשמתו, צריך לזכור את זה. כן רצינו שאיתמר ניצן ישאר בקבוצה כשוער ראשון, שתומר יקבל 12-15 משחקים כולל גביע הטוטו וככה נבנה אותו לעונה הבאה. ברגע שאיתמר קיבל את ההצעה ממכבי חיפה אמרנו שנתחיל את הפרויקט הזה לפני״.

"ב"ש הלכה איתו גם כשקיבל גולים באשמתו". ניב אליאסי (עמרי שטיין)"ב"ש הלכה איתו גם כשקיבל גולים באשמתו". ניב אליאסי (עמרי שטיין)

יכול להיות שאייל סגל לא אהב את זה?
״אייל היה מאוד בעד ההחלטה הזאת״.

אחד הדברים שאייל אמר בפודקאסט של האוהדים לא מזמן היה שהוא ניסה להגיד דברים על חוליית ההגנה ונתקל באוזניים ערלות מצידך.
״זה נכון. אייל ביקר את משחק ההגנה ובעיקר את פלמאן גלאבוב. השיח על משחק ההגנה לא היה על תומר צרפתי, אלא על גלאבוב. אני חושב שגלאבוב הוא בלם ליגה מצוין והוא לא הסכים עם זה״.

איך זה הגיע למצב שההגנה בנתניה הייתה כל כך קטסטרופה?
״ההגנה הייתה לא טובה, אבל אי אפשר להגיד שהיא הייתה קטסטרופה. אני יכול לקבל אחריות עד הנקודה שעזבתי בה. אני עזבתי כשהקבוצה הייתה במקום השישי ובשמינית גמר גביע המדינה. נכון שבסטנדרט שיצרנו זו הייתה עונה לא טובה, אבל אלה העובדות״.

אבל אולי גם לך יש חלק בזה שהקבוצה עשתה עונה כזאת?
״אני לא אומר שלא. נכון, יש לי חלק״.

אם רצית שהדברים לא יגמרו ככה, אולי היה עדיף לשמור בסוד עם ברק אברמוב את הסיכום שלכם?
״זה נשמר בארבע עיניים עד ששיתפתי את מכבי נתניה. אני לא חף מטעויות. טעיתי״.

"נשמר בארבע עיניים עד ששיתפתי את נתניה". אלמוג כהן עם אברמוב (אורן בן חקון)"נשמר בארבע עיניים עד ששיתפתי את נתניה". אלמוג כהן עם אברמוב (אורן בן חקון)

מה יזכרו ממך במכבי נתניה?
״עוד כמה שנים יזכרו ממני המון דברים טובים. הרגשתי חוסר הערכה ובגלל זה רציתי להתקדם. זה שהלכתי לבית״ר וכל מה שקרה איתם עשה לא טוב״.

אתה שומע עכשיו הרבה אנשים אומרים שהקבוצה נראית העונה ככה בגלל בנייה קטסטרופלית של אלמוג כהן.
״ברגע שהייתי במכבי נתניה האחריות הייתה שלי. כמו שאמרתי, כשעזבתי הקבוצה הייתה במקום השישי ובשמינית גמר הגביע. נכון, זו הייתה עונה לא טובה ביחס לציפיות שיצרנו, אבל זו לא הייתה עונה שהיא קטסטרופה. בסופו של דבר המדד יהיה מה יקרה עם מכבי נתניה בשנים הבאות כשאני כבר לא שם״.

נפגעת ממכבי נתניה?
״לא נפגעתי כי אני תמיד חושב על הצד השני. אני מסתכל על נקודת המבט שלהם והם ראו אולי מישהו משלהם שמנסה לברוח מהקבוצה. אני אמיתי מאוד וכולם יודעים מה היא מכבי נתניה בשבילי. אני חושב שאני זה שצריך להיות פגוע ולא המועדון. אני זה שהלכו מאחורי הגב שלו. בחרתי לא להיפגע ולשים את האגו בצד״.

אולי היה נוח לצייר אותך כילד הרע בסיפור?
״יכול להיות. המערכת צריכה לשמור על עצמה. אולי הייתי עושה את אותו הדבר אם הייתי במקום. קל להפיל על מי שכבר לא נמצא במועדון״.

"קל להפיל על מי שכבר לא נמצא במועדון". אלמוג כהן (מערכת ONE)"קל להפיל על מי שכבר לא נמצא במועדון". אלמוג כהן (מערכת ONE)

סכם לנו את העבודה שלך עם אייל סגל.
״מעולם לא עבדתי מול אייל סגל. רוב העבודה הייתה מול ניב גולדשטיין שאיתו זה היה משהו מיוחד. אחרי זה עבדתי גם מול אסף גביש וגיל לב. אייל פחות היה שם״.

נגעת במכירות של שחקנים, בזכות המכירות אייל סגל לא היה צריך להביא כסף, נכון?
”בשנתיים וחצי כשאני הייתי אז לא. עכשיו הוא יצטרך”.

כמה כסף הכנסת למכבי נתניה?
”לא נכנס לזה. אתה שם לב שאני אחד שכשאני עושה אני אומר, אבל אני לא נוגע במכירות, וייאמר לאלו שמכרו את השחקנים שהם הצליחו להוציא את המקסימום. הייתי אולי רק בהתחלה, לא יכול לקחת את הקרדיט. לא אני עשיתי”.

אתה עבדת עם בני לם, נראה שבלעדיך קשה לו לעבוד.
”אני חושב שהיחסים שלנו אישיים: הוא כמו אבא, בני לם העביר אותי מטוברוק, אימן אותי בנתניה, גרם להם לקנות אותי. זה משהו מאוד מאוד עמוק, הוא לא נתן למישהו להתערב כמו שאני התערבתי, לא סמך על בן אדם כמו שסמך עליי. אמר לי ‘אין בעיה’ על הכל, שותפות על מלא".

"לא נתן למישהו להתערב כמו שאני התערבתי". אלמוג כהן ובני לם (נעם מורנו)"לא נתן למישהו להתערב כמו שאני התערבתי". אלמוג כהן ובני לם (נעם מורנו)

אתה מדבר איתו כל יום? ממליץ לו לחזור לנוער של נתניה?
“כן, אני חושב שלבני יהיה טוב אם יחזור לנתניה. שגם  אם כבר הוא יקבל שוב את הבוגרים, שאלו יהיו בוגרים של נתניה”.

אז אתה אומר שטוב לו אם יהיה במחלקת הנוער של מכבי נתניה.
”כן, אני לא יודע אם זה נכון או לא נכון עבורו, אבל אני יודע שמכבי נתניה תרוויח ממנו”.

אסור לפספס
נגןמצאו שיטה לשבור את השיא במכונת כדורסל
מצאו שיטה לשבור את השיא במכונת כדורסל
נגןאתם קלטתם את התרגיל של מירן בוזגלו?
אתם קלטתם את התרגיל של מירן בוזגלו?
נגןכוכב הטיקטוק שהקפיץ את זלאטן למספרת
כוכב הטיקטוק שהקפיץ את זלאטן למספרת
נגןהחצוצרן של טוטנהאם מנגן על גג האצטדיון
החצוצרן של טוטנהאם מנגן על גג האצטדיון
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
יורו 2024
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */