יום שבת, 20.04.2024 שעה 22:08
לוח תוצאות
ליגת נערים ב' מרכז 23-24
6417-8125מ.כ. ירמיהו חולון צפון1
6125-6825שמשון ת"א2
6016-9024הפועל כפר שלם3
4830-5525מכבי בת ים4
4132-7722הפועל ר"ג צפון5
3538-3623מ.כ. אור יהודה6
3440-4024הפועל הרצליה7
3455-5425בני יהוד8
3344-4125עוצמה חולון9
2951-4724בית"ר ר"ג10
2256-2825הפועל קרית אונו11
2255-2724צפרירים חולון12
2269-3123מכבי יהוד13
1972-3223מ.ס. בני יפו14
1844-1524הפועל אזור15
787-925הפועל רמת ישראל16
לוח משחקים
 • עוצמה חולון
 • 5 - 1
 • הפועל כפר שלם
 • שמשון ת"א
 • 2 - 3
 • מ.כ. אור יהודה
 • מ.כ. ירמיהו חולון צפון
 • 1 - 8
 • הפועל קרית אונו
 • מכבי בת ים
 • 0 - 4
 • הפועל אזור
 • בני יהוד
 • 2 - 2
 • הפועל הרצליה
 • הפועל רמת ישראל
 • 2 - 0
 • מ.ס. בני יפו
 • הפועל ר"ג צפון
 • רביעי, 24/04, 00:00
 • צפרירים חולון
 • מכבי יהוד
 • חמישי, 02/05, 00:00
 • בית"ר ר"ג

שער שנוי במחלוקת הוביל למהומה וניסיון תקיפה

צפו: ר"ג כבשה מול עמישב בנערים ב' לפני שהשופט חידש את המשחק מה שגרם לבלגן. הדיין ליובין: "ממליץ לבדוק מה קרה". קנס והפחתת 3 נק' על תנאי לפ"ת

|
אילוסטרציה של שער (איציק בלניצקי)
אילוסטרציה של שער (איציק בלניצקי)

קבוצת נערים ב' של מכבי עירוני עמישב פתח תקווה נענשה אתמול (חמישי) בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל בקנס כספי בסכום כולל של 5,000 שקלים בגין עבירות של: התפרעות אוהדים, התפרצות לשדה המשחק ופגיעה גופנית בשופט. הדיין, עו"ד נעם ליובין, הטיל על הקבוצה גם הפחתת שלוש נקודות על תנאי לשנה על כל הרשעה חוזרת בעבירה של התפרעות אוהדים.

ל-ONE הגיע סרטון הממחיש את שער השוויון של פתח תקווה, הנמצאת במקום השני מול הפועל רמת גן צפון, המוליכה. בעוד שחקני עמישב חגגו את השער וללא שריקת השופט, שחקני רמת גן חידשו את המשחק וקבעו 2:3 כששחקני עמישב באו בטענות לשופט שלא שרק לחידוש ההתמודדות וכי השער אינו חוקי.

בתום הדיון בעניינה של מכבי עמישב פ”ת, אמר הדיין ליובין כי: "בשולי הדברים, ולאחר שחזיתי בסרטון שהוצג בפניי לעניין המשחק ואישור הגול השלישי לטובת רמת גן, ומבלי להביע עמדה כלשהי בנושא, הנני ממליץ לאיגוד השופטים לבדוק את ההתרחשות בשדה המשחק באותה הדקה".

השער השנוי במחלוקת

דו"ח המשחק שכתב השופט יריב נחמו:

"עם שריקת הסיום למשחק פרצו לתוך תחומי המגרש אוהדי והורי שחקני קבוצת מכבי עירוני עמישב פ"ת בעוד צוות השיפוט באמצע המגרש. בדרך לחדר ההלבשה ניגשה אימא של אחד השחקנים לעברי ואמרה את הדברים הבאים: 'אתה אפס, אתה בושה, אין לך מושג', ותוך כדי הצטרפו אליה הורים נוספים שגידפו אותי ואת צוות השיפוט 'יא בן של **נה כ** של האימא שלך יא מ***ין ב**ת'. בנוסף לזוועה זו, הורה נוסף הרים את ידו קפוצה עם אגרוף בניסיון לפגוע בי ואיים: 'אני אתפוס אותך בחוץ אתפור לך את הת*** יא מ***ין אני מחכה לך בחוץ'".

"תוך כדי כל המהומה האימא שנכנסה למגרש הוציאה טלפון והחלה לצלם את צוות השופטים כשבעודה מצלמת היא הוסיפה וקיללה אותנו שוב. כעבור מספר שניות, בחור צעיר (ככל הנראה קרוב משפחה של אחד משחקני מכבי עירוני עמישב פ"ת) ניגש לעוזר השופט וניסה לתקוף אותו תוך כדי הטחת קללות ועלבונות לעברו. למרבה המזל נכח במקום קצין משטרה שחסם בגופו את אותם הורים ומנע מהם לפגוע בנו עד להגעה לחדר ההלבשה, ואלמלא אותו אדם ייתכן וסעיף זה לא היה נכתב בעקבות ההתפרצות האלימה של הורי קבוצת מכבי עירוני עמישב פ"ת. היינו נצורים בחדר ההלבשה כחצי שעה לאחר סיום המשחק ועד להגעת כוח שיטור למגרש שהוזמן על ידי מנהל המתקן".

תגובת עורך הדין של מכבי עירוני עמישב פ”ת ליאור שחר:

"מי שקורא את הדו"ח ולא נכח במשחק עשוי לחשוב שהייתה אלימות פיזית כלפי השופט או מהומה. לא היו דברים מעולם, גם לא נטען כך בדו"ח (למרות שבית הדין הרשיע בסעיף זה). השופט אישר שער שנכבש באופן הזוי שלא במהלך המשחק, כן כמו שזה נשמע, שלא במהלך המשחק, שכן השופט לא סימן לחידושו כפי שחוקת הכדורגל קובעת והראיות שבידנו מוכיחות זאת. בעוד הנערים חוגגים שער שוויון יקר בריצה לקהל, שחקני ר"ג חידשו את המשחק וכבשו שער בלתי ספורטיבי בעליל שלא לדבר בניגוד לחוקה כשמאמן רמת גן וחלק מהשחקנים המחליפים מצויים בכר הדשא".

"יצוין שהמקרה קרה בדקה ה-68 בעוד בדו"ח השיפוט נרשם שהשער נכבש 11 דקות אחרי שער השוויון. ויודגש, לא הייתה פריצת אוהדים במהלך המשחק ורק בסיום כשהקהל של רמת גן פרץ לכר הדשא לחגוג, כאשר אמא והורה נוסף של עמישב ירדו אחריהם ופנו לשופט בטונים גבוהים. לא הייתה אלימות פיזית והאחריות לאבטחה הייתה של רמת גן המארחת. עמישב קבוצה הגונה והאנשים שם עושים עבודת קודש. אמנם היו אמוציות, אך מעולם לא היה סיכון לביטחונו של שופט המשחק. הקבוצה מצרה על כל מקרה אלימות ולא מקלה ראש באלימות מילולית".

"יצוין שלמרות התרסה גדולה מצד השחקנים והקהל של ר"ג, אוהדי עמישב לא נגררו וכל שהיה אל מול השופט הוא אירוע אמוציונלי של אמא כואבת שירדה לדשא וצעקה לשופט ‘בושה’. לצערי, אכן מדובר ביום מביש לאיגוד השופטים. בכל מקרה, פנינו גם בדרישה לפסילת התוצאה וקביעת משחק חוזר ואולם בית הדין בחר שלא להתערב, אך המליץ לאיגוד השופטים לבדוק את עצמו. אנו נשקול אם לערער לבית הדין העליון או לעתור למשחק חוזר. אם הייתי מאנשי ר"ג הייתי פונה בעצמי למשחק חוזר והייתי מצפה מהם לנהוג כך, במיוחד ששמם הטוב הולך לפניהם וחבל שמקרה בודד יהרוס זאת".

אחד מהורי השחקנים של רמת גן שהיה במשחק אמר ל-ONE: “עורך הדין שלהם לא דובר אמת. ההתנהגות שלהם היא בושה שמתאימה למדינת עולם שלישי. נכחתי שם הורים באו לתקוף את השופט על כר הדשא. עמישב התנהגו באופן אלים שמבייש כל מה שמתקרב לספורט. השער אושר לאחר שהשופט והקוונים דנו בזה ברגע ששחקי עמישב רצו לחגוג ביציע באופן מוגזם וחלקם לא חזר. אם ישנה אלימות כזאת כנגד שופט בליגת ילדים מה מצפים מהבוגרים”.

“במדינה שנלחמת באלימות בספורט היו סוגרים קבוצה כזאת. הם קיללו את השופטים לאורך כל המשחק כולל קוונית שהייתה על הקו ליד היציע. העונש שהם קיבלו הוא בדיחה ומייצר חוסר הרתעה והרגשה שהכול מותר במגרשי הכדורגל בישראל”.

אסור לפספס
נגןהכלב פגע בהכל ויודע גם מי תזכה בצ'מפיונס
הכלב פגע בהכל ויודע גם מי תזכה בצ'מפיונס
נגןמלחיץ: באמצע המשחק השופט גירש נחש מהדשא
מלחיץ: באמצע המשחק השופט גירש נחש מהדשא
נגןמסי בפרסומת חדשה לחטיף הצ'יפס האהוב עליו
מסי בפרסומת חדשה לחטיף הצ'יפס האהוב עליו
נגןטניס רגל: מסי וסוארס מול אלבה ובוסקטס
טניס רגל: מסי וסוארס מול אלבה ובוסקטס
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
יורו 2024
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */