יום שלישי, 05.03.2024 שעה 00:23

זוהי הדרך היעילה ביותר לירידה באחוזי השומן

על פי תוצאות מחקר שמפרסם מומחה הכושר הקנדי ג'רמי אית'ר, פעילות אירובית ניצבת במקום האחרון. אז מהי הפעילות המומלצת ביותר והאם תוכלו לעמוד בה?

|
אז מה השיטה המומלצת?  (בינהמלאכותית BING)
אז מה השיטה המומלצת? (בינהמלאכותית BING)

אם שאלתם את עצמכם לאחרונה מהי הדרך היעילה ביותר לרדת באחוזי השומן שלכם, כנראה שאתם לא לבד. מדובר בשאלה אשר מעסיקה מיליוני אנשים בכל העולם, ומומחה הכושר הקנדי ג’רמי אית’ר (5.92 מיליון עוקבים ביוטיוב) הפיק לאחרונה סרטון בנושא אשר אמור לספק איזושהי תשובה ברורה בנושא.

נציין תחילה כי אנו מדברים כאמור על ירידה באחוזי השומן ולא על ירידה במשקל, שכן הגדרה של ירידה במשקל יכולה לכלול גם ירידה במסת השריר, ובזה כמובן שאף אחד מאיתנו לא מעוניין.

האפשרויות בדרך למטרה הן כמעט בלתי מוגבלות: חיסרון קלורי, צריכה מוגברת של חלבונים, צום כזה או אחר, פעילות אירובית מתונה, פעילות אירובית אגרסיבית ואימוני משקולות, וכמובן שילוב של שתי פעולות או יותר.

במסגרת אותו סרטון, מציג אית’ר תוצאות מחקר, אשר דירג את הפעולות האמורות בכל הקשור ליעילות בירידה באחוזי השומן, ובהחלט מעניין לראות מה הפעולות שהתגלו כיעילות ביותר (כמובן שלא כלל האפשרויות נבחנו). הבה נסקור אותן מהכי פחות יעילה ליעילה ביותר.

תופתעו או לא, אבל במקום האחרון ניצבת לה דווקא הפעילות האירובית לבדה, אותה דרך פעולה שאנו כותבים לכם כבר שנים שהיא לא זו שתוביל אתכם לירידה באחוזי השומן. מדובר בפעילות אשר שורפת קלוריות (ולא שומן) ויש לה לא מעט חסרונות כמו אכילה מוגברת לאחר הפעילות, תשישות לאורך שאר היום שמונעת פעולות נוספות, וכיו”ב.

במקום הלפני אחרון ניצבת דיאטת ה-5:2, שמשמעותה לאכול 5 ימים “רגיל” וביומיים לאכול רק 500 קלוריות. אם הייתם צריכים עוד הוכחה לכך שחיסרון קלורי מתמטי כללי הוא זה שעובד ולא כל מיני חלוקות למיניהן, אז ייתכן וקיבלתם אותה.

במקומות הבאים כלפי מעלה ניצבת פעילות אימוני משקולות (כמובן שהיא לבדה לא תוביל לירידה משמעותית באחוז השומן אם בכלל) ומעליה שילוב של פעילות אירובית עם אימוני כוח, וזה די מובן מאליו. פעילויות ספורטיביות הן חשובות באשר הן, אבל ללא חיסרון קלורי, קשה מאוד להגיע למטרה.

חשבתם שמספיק לכם רק לרוץ? אז תחשבו שוב (Chander R chanderr)חשבתם שמספיק לכם רק לרוץ? אז תחשבו שוב (Chander R chanderr)

בחמשת המקומות הראשונים ניצבות פעילויות אשר משלבות חיסרון קלורי עם פעילויות נוספות, וההיגיון לכך כאמור הוא ברור (בחיסרון קלורי הגוף צריך להשתמש במאגרי השומן כמקור לאנרגיה).

במקום החמישי – חיסרון קלורי עם צריכה גבוהה של חלבון.

במקום הרביעי – חיסרון קלורי עם פעילות אירובית.

במקום השלישי – חיסרון קלורי בשילוב אימוני משקולות ואירובי

במקום השני – חיסרון קלורי עם אימוני משקולות

במקום הראשון – חיסרון קלורי, צריכה גבוהה של חלבון, אימוני משקולות ופעילות אירובי.

מספר מילים על המקום הראשון – התוצאה איננה מפתיעה, וגם כתבנו אודותיה כדרך הפעולה היעילה ביותר פעמים רבות בעבר, אך כמובן שיש לה חיסרון עיקרי – היא דורשת המון השקעה הן פיזית והן מנטאלית וגם ים של זמן פנוי (מה גם שהפעילות האירובית המומלצת היא מתונה, ואז היא אורכת כשעה בכל יום).

כותב שורות אלו היה דווקא ממליץ על השיטה שסיימה במקום השני, רק עם תוספת “קטנה” של הקפדה על צריכה גבוהה של חלבון. זו השיטה שבה נוקטים הבאדי בילדרים ולא מעט מומחי כושר בעולם והיא איננה מצריכה פעילות אירובית (בשורה טובה למי ששונא אירובי או שאין לו זמן לאירובי).

שימו לב – כל האמור בכתבה זו הנו להעשרה בלבד. בטרם אתם בוחרים בתוכנית אימונים או בתזונה כזו או אחרת, עליכם להיוועץ בדמות מוסמכת שתתאים את האימון שלכם למצבכם הבריאותי ולכושרכם הנוכחי.

הכותב שי לב עורך את מדור בריאות וכושר באתר ONE מאז הושק ב-2013. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה.

אסור לפספס
נגןרונאלדו ג'וניור זוכה באליפות עם אל נאסר
רונאלדו ג'וניור זוכה באליפות עם אל נאסר
נגןהג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
הג'וב החדש של מוריניו: קורא בקלפי כדורגל
נגןג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
ג'ורג'ינה עולה על המסלול עם שמלת רונאלדו
נגןעדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
עדיין רחוק מכריסטיאנו: ההישג החדש של מסי
/* LAST / NEXT ROUNDs */